Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnaII

tort na komunię

Polecane posty

Gość kachnaII

Witam Może to głupie pytanie, bo z reguły są tu poruszane zupełnie inne tematy, ale proszę, wypowiedzcie się:) Mam w tym roku komunię swojego dziecka i widzę, że wszędzie pojawia się oferta tortu komunijnego. Czy tort musi być na komunii? Ja sama nie pamiętam, żebym miała, ale to było dawno a też dawno nie byłam, zawsze tort kojarzył mi się z urodzinami. Czy tort na komunii jest obowiązkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hheeeeeeeee
tort-obowiązkowo!!! na chrzest, komunię,urodziny, ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachnaII
hmm...czyli właściwie prawie zawsze jest...mam w pracy taką fajną panią, która upiekłaby mi ciasta, no ale nie akurat tort, zwłaszcza, ze z pośród wszystkich ciast, tort ma u mnie w rodzinie najmniejsze wzięcie. No i nowy kłopot;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hheeeeeeeee
więc skoro nie ma to może nlepiej zrezygnować.. aczkolwiek u mnie zawsze na takie okazje jest tort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunino
moj syn mial komunie w zeszlym roku nie bylo tortu bylo jego ulubione ciasto przyozdobione na bialo z figurka komunijną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaaaaaaaaaaaaaaaa
jasne duchowy tylko potem by Cie rodzina objechała że nie miała co zezreć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalciaaa7556
Obowiązkowo :) Ja ze swojej komunii, oczywiście poza najważniejszym czyli przyjęciem komunii pamiętam własnie ten wspaniały tort w kształcie księgi :) Z kielichem z białej czekolady !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachnaII
Ja właśnie mam ochotę się wyłamać, bo z dzieci będzie tylko moja córka i mała 3 latka, a to właśnie dzieci są największymi zwolennikami tortu, a będzie sama rodzina. No ale jeśli to ma podnieść doniosłość uroczystości? Sama nie wiem. W ogóle to robię się, już zła, bo byłam wczoraj ułożyć menu i będzie w sumie to obiad z rosołkiem 3 rodzaje mięs do wyboru i do tego zielenina i kawa i herbata do deseru i wychodzi to 80 zł na głowę. Jeszcze pani kierownik nakazała m zapłatę 250 zł za przystrój sali, mówiąc, że to dodatkowe godziny za jej pracowników, co mnie zezłościło. Ostatecznie jestem jakiś tam "mini hurtowym" klientem, płacę 20 zł tylko za kawałek mięsa i np.7,5 za kapustę do rolady i 9 za kluski śląskie i nie widzę powodu płacenia za godziny pracowników, bo to koszty pokrywa chyba cena za konsumpcję. Nie wiem, może tak jest to moja pierwsza, no i jedyna komunia, ale właśnie jeszcze ciasta, później koszty, kiedy po drugiej wizycie w kościele zaproszę do domu...no nic...odwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby mnie rodzina objechala z powodu komunii, bez zalu zerwalabym kontakty Poza tym nie ma mowy o tym, ze nie bedzie jedzenia, tylko o innym ciastku zamiast tortu Ja znam inne menu komunijne, a osoby ktore mysla ze istnieje tylko tort musza byc ograniczone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaa nik wyzej co pisal
czemu komunie w lokalu wyprawiasz? taka mala klitke masz ze bys ich nie upchnela? szkoda kasy zeby sie tak rzucac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachnaII
no niestety, nawet miejsca na stół nie ma, może z 6 osób zjadłoby przy małej ławie, o ile podałabym na talerzu obiad, ale będzie 15 - nie ma szans. 36 metrów:( to jedna komunia, więc jakoś tam dam radę, złości mnie tylko podejście pani w lokalu, bo myślę, że wykorzystuje sytuację. Dobrze, że pozwalają przynieść swoje ciasto bo przypomniało mi się właśnie, że za 1 talerz z owocami, który ma być bardziej dekoracją, policzyła 150 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za hipokryci
Energiczna Trzydziestolatka "ja nie znosze tortu" " tylko o innym ciastku zamiast tortu" a co to jest tort?? nie ciastko?? kobieto torty sa rozne, kwadratowe i podluzne i maja rozne smaki i moge sie zalozyc ,ze gdybys w zyciu zjadla naprawde prawdziwy, dobry tort to bys zdanie zmienila, moze byc w czekoladzie, moze byc zabajony, moze byc na bitej smietanie z owocami i dlugo bym jeszcze mogla wymieniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za hipokryci
w takim razie proponuje wycieczke do cukierni bo wyglada na to, ze dawno w tym miejscu nie bylas.Mysle, ze jak zaczniej probowac to napewno znajdziesz jak nie jeden to kilka swoich ulubionych tortow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za hipokryci
I zeby byla jasnosc nie pisze tego zlosliwie:) Kiedys faktycznie torty byly ciezke , z tlustym kremem ale czasy sie zmieniaja, nie znam osoby , ktora nie lubila by np. tortu z chrupkami i nutella od sowy, ja mam kilka tortow za ,ktore dalabym sie "pokroic". Mysle zetort to dla dziecka bedzie fajna niespodzianka, teraz da sie wyczarowac naprawde bajkowe torty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda_jak_słomka
ja zrobiłam sama tort i wyszedł nie tylko przepyszny ale tez bardzo ładnie się prezentował robiłam w/g przepisu z you tuba, gdzie wszystko jest pokazane krok po kroku, a dzięki użyciu wspomagaczy dok. oetkera udał się i był pyszny polecam ten przepis http://www.youtube.com/watch?v=cwe8CL-IH0g&feature=mfu_in_order&list=UL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka38
Oczywiście, że czasy się zmieniły i to bardzo, można wyczarować takie torty, że człowiek się zastanawia czy to naprawdę jest tort ;) Ja znam fajną cukiernię, Sweet Home tort zrobią Ci jaki chcesz do wyboru do koloru i nie mają ciężkich mas są fajne, smaczne, lekkie i do tego za bardzo przystępną cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam, a może ktoś ma do polecenia jakąś cukiernię, inspirację...szukam jakiegoś bo moja mała w tym roku idzie do kominii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, ja może posłuże inspiracją. Tort na komunie dla mojego dziecka zamawiałam tu: http://cukierniatortykatowice.pl/. Uważam, ze ta cukiernia od lat daje rade i smakowo i ogólnie jakościowo więc moze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka158
Bardzo dobre i na naturalnych składnikach mają w Warszawskiej cukierni Limoni . Plus jest taki że tort ci nawet dowiozą do domu. Zamówienia możesz składać pod tym numerem 517 101 671 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitkkss
Tort komunijny dla syna zamawiałam w ciastkarni w Stanisławie Górnym koło Wadowic, nazywają się Iza. Warto do nich przedzwonić, mają rozsądne ceny i muszę im oddać, że tort wyszedł wyjątkowo smaczny. Jak ja ogólnie za słodkim to niekoniecznie przepadam, tak tego torta zjadłam ze trzy kawałki aż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem warto zamówić w profesjonalnej cukierni, która ma dobre opinie ja osobiście wybrałam la verona legionowo i tego nie żałowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torty na wysokim poziomie pieką w Ciastkarni Iza, zwłaszcza te urodzinowe bym poleciła bo akurat weselnego to u nich nie kupowałam, jak my braliśmy ślub z mężem to jeszcze prawdopodobnie nie działali nawet ;) Smaczne ciasto, dobre, świeże kremy, bita śmietana idealnie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadowolona jestem z tortu urodzinowego z cukierni Iza (zdjęcia tortów są tu ciastkarniaiza.pl). Wszystko na czas przygotowane, dla męża to była jedna z lepszych niespodzianek w życiu, jeszcze tak dużych zaskoczonych oczu nie zrobił jak tort zobaczył ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka001
Myśle,że tradycyjnie jest zainwestować w tort. Smaczny i wizualnie fantastyczny tort znajdziesz tu https://e-torty.pl/kategoria/torty-owocowe. W ich ofercie widziałam,że przygotowują również torty na komunię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torty na komunię są ostatnio bardzo modne, także lepiej go mieć niż nie mieć. Ja bardzo polecam cukiernie http://www.slodkipomysl.com myślę, że lepszego tortu nie znajdziecie nigdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My na komunie naszej corki zamawialismy tort z Piekarni Raba - cenowo wyszlo bardzo dobrze a wizualnie i smakowo ... 10 / 10 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×