Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siostra lucjana

Jakie ćwiczenia najszybciej spalą tłuszcz?

Polecane posty

Gość siostra lucjana

Mam pytanie jakie ćwiczenia szybciej spala tłuszcz? Aerobowe czy siłowe. Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aerobowe to
bieganie, rower, areobik, orbitrek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rando
Silowe, wbrew obiegowej opinii, a najlepiej to cwiczenia silowe + aeroby, a w dzien bez treningu silowego interwaly, czyli HIIT. Aeroby pozwalaja na spalenie wiekszej ilosci kcal w trakcie treningu (oczywiscie przy zalozeniu, ze sa wykonywane dlugi czas). Jednak cwiczenia silowe i interwaly podnosza metabolizm jeszcze na wiele godzin po treningu (ponad dobe), w efekcie spalamy wiecej. Dodatkowo cwiczac silowo i wykonujac krotkie treningi interwalowe spalamy glownie tluszcz, podczas gdy aeroby sprzyjaja niestety paleniu i tkanki tluszczowej i miesni. To wszystko oczywiscie na nic sie nie zda bez dobrej diety, ktora jest podstawa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra lucjana
Dziękuje za odpowiedź. A czy robiąc ćwiczenia siłowe nie rozbudują mi się za mocno mięśnie. I co za tym idzie wcale nie będę wyglądać szczuplej? Proszę o odpowiedź to dla mnie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijoo
Ta, od aerobow sie tyje, co za bzdura:O Jak zaczynam jezdzic na rowerze, ok. 15-20km dziennie, srednim, jednostajnym tempem, to spodnie zaczynaj mi leciec z tylka juz po paru dniach, nie mowiac o brzuchu czy udach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka11305
dla mnie piesze wycieczki -najszybciej spala się tłuszcz, sama w ten sposób schudłam 60kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra lucjana
Wow 60kg. Gratuluje. Ja od 3 miesięcy ćwiczę regularnie na orbitreku(godzinę dziennie). Zmieniłam dietę na zdrowsza i mniej kaloryczną. I wcale tak wiele nie schudłam. Jakieś 3-4kg. Patrząc jaki wysiłek wkładam w ćwiczenia to bardzo niewiele mi ubyło. Dlatego tak się zastanawiam czy może lepiej zacząć ćwiczenia siłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak ktos już wcześniej pisał
interwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rando
Cwiczenia silowe mozna dostosowac do potrzeb. Zaleznie od tego jakie, w jakich seriach, obciazeniach itd. bedziesz wykonywac, moga one sluzyc roznym celom. Mozesz stosowac program na przyrost masy miesniowej, na zwiekszenie sily lub wytrzymalosci silowej albo na poprawienie rzezby miesni. Oczywiscie panie zwykle skupiaja sie na innych grupach miesniowych niz panowie. Sadze, ze przy odpowiednio dobranym przez instruktora treningu nie musisz sie obawiac nadmiernego przyrostu miesni. Pamietaj, ze absolutna podstawa jest dieta i to od niej zalezy 70% efektu odchudzania, reszta to tylko wspomaganie i poprawianie wygladu, poprzez wzmocnienie miesni itd. Przy diecie nie wystarczy jesc troche mniej i zdrowiej, trzeba scisle kontrolowac co i w jakich ilosciach jemy, unikac weglowodanow. Aby utrzymac wage nie ma potrzeby az tak sie meczyc, jednak w trakcie odchudzania, to czy zjemy 300 kcal mniej czy wiecej albo czy beda to kalorie w postaci weglowodanow prostych, moze zawazyc o tym, czy schudniemy, czy utkniemy w miejscu. Co do treningu, to idealnym rozwiazaniem bylby trening silowy + ok. 30 min aerobow bezposrednio po, natomiast dodadkowo w dni bez treningow silowych, trening interwalowy, ktory jest krotki (ponizej 30 min.). kijoo nikt nie mowi, ze od aerobow sie tyje. Zbyt dlugi trening aerobowy powoduje spalanie miesni razem z tluszczem, a chyba nie do konca o to chodzi. Poza tym, jesli chodzi o spalone kcal, to aeroby sa niby lepsze, ale tylko jesli liczymy kalorie spalone w trakcie samego treningu. Trening silowy oraz interwaly podnosza metabolizm na 24-36 godzin po treningu, aeroby nie maja tego efektu. Poza tym wez pod uwage, ze to glownie ilosc miesni odpowiada za metabolizm. Jesli spalisz duzo miesni razem z tluszczem w trakcie odchudzania, to zapotrzebowanie organizmu na energie spadnie i jedzac tyle samo co wczesniej bedziesz tyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra lucjana
Dzięki za odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×