Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WENTURA

szukam przyjaciela

Polecane posty

Mariusz, ja nie twierdzę, że Wy nie potrzebujecie ciepłych słów, wiem, że tak :) Mówię tylko o podstawowych różnicach w budowie mózgów kobiet i mężczyzn. Ja na swój empatyczny sposób rozumiem Basię. Wy chcecie ją wyciągnąć na siłę z dna, że tak powiem. On jeszcze nie jest na tym etapie, jeszcze nie jest na dnie nawet. Za wcześnie, żeby się odbić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Aha, to tytuł; ależ ja ciężko myślę.. Mariuszu, jeśli potrzebujecie, to też dawajcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Poza tym stanem byłam ciepłą osobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Więc podstawiam się do pogłaskania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Przenośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Mariuszu, proszę, nie strasz mnie; zaraz muszę kończyć.. poproszę o pocieszankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Ale ja tego naprawdę psychicznie potrzebuję; napiszcie proszę coś, zanim pójdę sobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Muszę kończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Olu i Mariuszu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Dziękuję za wszystkie dobre słowa i myśli; dzięki za to, że byliście trochę ze mną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroperłowa
Dzięki Wam, Piotrowi też; trzymam za słowo, że jesteś ze mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie mówiłam o odczuwaniu, Mariusz tylko o sposobie myślenia, a tu są ogromne wręcz różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za poślizg, zaczytałam się. Przykłady? Właśnie to, że mężczyźni są bardziej konkretni i widzą jeden problem, a dla kobiety jeden problem jest połączony z całym światem Wy mówicie konkretnie co myślicie, my szukamy przeróżnych podtekstów itd. Robiłam sobie test na płeć mózgu i wyszło mi, że mam męski mózg hehehe :D Coś w tym jest w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poważnie tak jest Mariusz. Stąd te wszystkie Wenusjanki i Marsjanie. Im więcej o tym czytam tym bardziej widzę te różnice, obserwuję mężczyzn w moim otoczeniu, obserwuję kobiety. Jesteśmy inni. Ewolucja, hormony. Wiem. Uniwersalna mądrość TSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czujemy tak samo. Myślimy inaczej, Latawcu. Tak jest. Gdyby nie było, nie byłoby podziału na płeć. Bylibyśmy obojnakami. Nie byłoby podziału na zajęcia męskie i żeńskie. Mężczyzna skupia się na jednej rzeczy, dlatego, że od zawsze był odpowiedzialny tylko za zapewnienie bytu rodzinie. Kobieta skupia się na wszystkim, bo musiała zajmować się wieloma sprawami naraz. Kobieta ma podzielną uwagę, mężczyzna nie ma. To przekłada się na wszystkie procesy myślowe. Sama sobie nie wymyśliłam tego. Poczytaj trochę na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewolucja Mariusz :) Nasze mózgi wyuczyły się po prostu pewnych procesów pod wpływem podziału obowiązków od pra przodków począwszy. To jedno, druga sprawa to wpływ hormonów męskich i żeńskich na nasze mózgi. Nie wiem czy oglądałeś filmik, który Ci poleciłam? Odzwierciedla rzeczywistość w sposób komiczny, ale odzwierciedla :) Tu Ci daję link do ciekawego artykułu :) http://www.bryk.pl/teksty/studia/pozosta%C5%82e/psychologia/24100-charakterystyka_r%C3%B3%C5%BCnic_mi%C4%99dzyp%C5%82ciowych_zwi%C4%85zanych_z_budow%C4%85_m%C3%B3zgu.html Póki co muszę uciekać. Mam coś do zrobienia :) Do później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ok Mariusz, nie musisz się ze mną zgadzać, przecież. Mówię tylko to, czego dowiedziałam się czytając publikacje, to co zaobserwowałam w swoim życiu w relacjach damsko-męskich. Nawet na kafe to widać jak na dłoni. Zauważ, że kobiety zakładają debilne topiki, typu: co on chciał przez to powiedzieć. I zastanawiają się, szukają ukrytego sensu, którego nie ma. On powiedział dokładnie to co myślał. Jak już mówiłam, facet oddziela każdą rzecz od innych, kobieta łączy wszystko ze sobą, utrudniając sobie zresztą nieźle przez to życie. Ścisłowcami bywają częściej mężczyźni. Dlatego właśnie tak jest. Różnimy się znacznie. Facet nie przywiązuje wagi do szczególików, kobieta owszem. Facet nie zauważy nowej fryzury kobiety, a ona bierze to do siebie, ponieważ pamięta nawet to w co on był ubrany na pierwszej randce 20 lat temu, tymczasem on nie pamięta co miał na sobie dwa dni temu. To są takie pierdołki z życia codziennego, ale właśnie one prowadzą do niezrozumienia płci. Ja nie filozofuję teraz. To są suche fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, no przecież nie podejrzewasz mnie chyba o to, że swoją wiedzę i światopogląd czerpię z forum? :D To był jeden przykład z wielu. To, że nie zgadzasz się ze mną to już wiem. Ale jakieś konstruktywne argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Olu, o ile pamiętam "Dorosłe Dzieci" to Turbo, a nie TSA :) Miłego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry - chociaż nie dla mnie. Piter, są dwie nieznacznie różniące się wersje. Życzę Wam, żeby Wasz dzień nie był taki do kitu jak mój :O:O:O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×