Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość se mła

do pań biorących tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość a ja biore..
Stediril 30 zero tycia itp, jest bezpieczny jesli chodzi o sex ;) nie ma skutkow ubocznych i jest tani ;) bez recepty ok 10 zl z recepta duzo taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja biore..
Tylko ze kazde takie tabletki powinien przypisac lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez refundacji chyba chciałaś napisać, bo nie istnieją tabletki antykoncepcyjne wydawane bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja biore..
Tu sie mylisz ;) teraz wogole ciezko jest kupić leki bez recepty.. Nie mieszkam w Polsce ale jak mieszkalam to kupowalam BEZ RECEPTY. Teraz mama jak nie ma czasu isc do lekarza po receptę to kupuje dla mnie i dla niej ( te same tabletki) bez recepty, poprawiać mnie nie musisz , wiem co pisze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie slyszalam o tabletkach bez recepty. Ja Biorę NaraYę . Żadnych problemow, nawet sluchdłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuzMarija
Tabletki powinno się kupować w aptece. Jak w ogóle można kupować pigułki z niesprawdzonego źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gromska
Chyba bardziej nie rozumiem jak można kupować je bez recepty i bez konsultacji z lekarzem. Przecież, żeby dobrać tabletki trzeba miec zrobione badania. Mnie coś wyszło w wynikach i lekarz dał mi Vibin mini bo ma mniejsza dawke hormonów. A tak na ślepo to nie da się przecież dobrze dobrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej. Tymczasem wiele młodych dziewczyn zamiast iść do ginekologa, sprawdzić czy wszystko ok i wziąć choćby nawet taki vibin, woli kupować nie wiadomo co z niepewnego źródła, bez zastanowienia nad tym, jak bardzo można sobie zaburzyć gospodarkę hormonalną. A konsekwencje potem są jakie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele młodych dziewczyn współżyje a wstydzi się lekarza.Teraz to normalka tabletka po jest już dla gimnazjaliostek bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę się nie zgodzić pigułka "po" będzie stosowana głównie przez młode dziewczyny, które wstydzą się iść do gina po antykoncepcję hormonalną. Moja mama wzięła mnie do lekarza bo mam chłopaka już od roku i chciałabym uprawiać z nim bezpieczny seks, dostałam pigułki, oraz harmonellę, osłonowo na serce i wątrobę, zrobił mi usg i cytologię. Myślę że to lepsze rozwiązanie niż pigułka "po".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka_85
To jest wzorowe podejście do tematu i każda dziewczyna / kobieta powinna być tak zbadana i zaopiekowana. W moim przypadku wizyta u ginekologa już nie wiązała się z obecnością opiekuna, ale idąc na wizytę myślałam o swoim bezpieczeństwie ale i o zdrowiu. Miałam przypisaną pierwszą antykoncepcję vibin mini, z czasem zmienioną. Dobrze wspominam ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minterka
Nie pamietam już nazwy, ale mije pierwsze tabletki to był koszmar. Ale moja koleżanka, która dostała je wtedy co ja dopasowała je sobie idealnie. Po trzech cyklach lekarz zrobił mi kolejne badania i zmienił je. Wszystko zależy od organizmu. Co do tabletek polecanych to nie wiem czy dla wszystkich będą dobre, ale ja biore Vibin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, niestety tableteki to kwestia indywidualna, i o ile można stwierdzić (i tak właśnie wybierają ją lekarze) jaki typ tabletki bedzie w Twoim przypadku najodpowiedniejszy (tabletka jednoskładnikowa, czy dwuskładnikowa), ciężko jest przewidzieć jak organizm zareaguja na daną markę tabletek... Niestety tylko metoda prób "na własnej skórze" działa moim zdaniem. Jeśli chesz zmienić tabletke lub chcesz nabyć tabletki bez recepty i po konkurencyjnych cenach, mozesz zgłosić sie do organiazacji kobiecej Women Help Women http://womenhelp.org/pl/ Po wypełnieniu konsultacji lekarskiej na ich stronie, gdzie zapytana zostaniesz w szczegółach o twój stan zdrowia, pomoga ci oni wybrać tabletke i jeśli zechcesz zostanie ona dostarczona na twój adres. Oferują oni leki tzw. leki generyczne, które zawieraja te same substancje co leki markowe a kosztują dużo mniej, ale jesli kobieta woli, mogą dostarczyć równiez leki markowe. W razie jakichkolwiek pytań czy problemow odpowiedza na pytania przez email, można pisać do nich na info@womenhelp.org Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość argentinnnna
Nie do końca masz rację, na metodzie prób i błędów można się tylko zrazic do tabletek, stracić kupę kasy i nic z tego nie mieć. Ja tak kiedyś próbowałam, w końcu ginekolog zrezygnowany zapisał mi najtańsze (vibin) i w końcu trafił. Moim zdaniem nie po to się mówi o badaniach hormonalnych żeby tyle próbować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne badania nie dadzą tego co metoda prób i błędoww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arela
O czym wymówicie? Taką metodą prób i błędów i częstą zmiana tabletek można sobie zrobić krzywdę. Badania są po to, żeby dostosować tabletki jak najbardziej odpowiednie dla naszego organizmu. Co innego zmienić je jak sie okaza nieodpowiednie a co innego celować na chybił trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×