Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomaranczowa_pomarańcza

Nieregularne alimenty

Polecane posty

Gość pomaranczowa_pomarańcza

Ex zawsze spóźnia sie z alimentami, często tez płaci w kilku ratach. I nie wynika to z jego problemów finansowych. Czy mozna jakoś temu zaradzić? I czy o alimenty niezapłacone w jednym miesiacu można wnosić do komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Mnie już ręce opadają. Kobiety , czy dla was alimenty to sposób na życie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony to sobie przy
wiąż jak ci opadają i spadaj ze swoimi odpowiedziami,masz podbity wyrok sądu z alimentami? jezeli tak swa miesiace niepłacenia idziesz do komornika ,max wyplata z funduszu alimentacyjnego 500 zł nawet jak masz zasądzone np 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa_pomarańcza
Zniecierpliwiony, ja ze swoich zobowiązań się wywiazuję. Nadmienię, ze ex sam zadeklarował tę kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" pomaranczowa_pomarańcza Ex zawsze spóźnia sie z alimentami, często tez płaci w kilku ratach . I nie wynika to z jego problemów finansowych. Czy mozna jakoś temu zaradzić? " Dziewczyno , .... Ty najpierw zastanów się dlaczego doszło do alimentów,następnie dlaczego ich chcesz, dopiero w ostatniej kolejności dlaczego ich nie otrzymujesz i ile on zarabia. A już tak przy okazji zastanów się jaka jest Twoja zasługa w tym ile on zarabia. Pewnie jakby zarabiał mało to byłby dupek ale jak zarabia to chcesz z tego ciągnąć , Jaka jest Twoja zasługa ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony tobie chyba
nie tylko ręce opadły fiut też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Czy zawsze musi się odezwać jakiś debil???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ty jestes tym debilem
niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa_pomarańcza
Drogi Zniecierpliwion: To alimenty nie na mnie, tylko na troje dzieci, to po pierwsze. Do alimentów nie musi dochodzić. One są prawnym obowiązkiem, zarówno moim, jak jego, o czym doskonale wiesz. Ja rozumiem, ze usiłujesz sie bawic w adwokata kazdego ojca, który nie jest solidny....ale to Twoja sprawa. Znam Twoje posty, i daruj, ale nie chcę sie wdawać w dyskusję z Tobą. Więc jesli chcesz pisz, bo takie sa zasady forum...ale wnosisz jedynie rozjątrzenie, swoje własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
A Ciebie denerwuje to co piszę ???? To nie odpowiadaj albo się zastanów czego chcesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa..
Myślę, że zniecierpliwionemu chodzi o to, że może też masz swój wkład w to, ze nie jesteście z exem teraz ze sobą i te alimenty tak jakby trochę na niego spadły niespodziewanie. Skąd tutaj ktoś może wiedzieć dlaczego nie jesteście razem? A może to ty byłaś nie do wytrzymania i się rozstaliście, ale jak wiadomo dzieci są zawsze przy matce więc alimenty płaci ojciec, czyli jako, że nie znamy waszej sytuacji możemy nawet sobie przypuszczać, że rozwaliłaś związek a teraz masz pretensje, ze ex nie płaci alimentów na czas, przy czym musi je płacić z twojej winy. Bo taka opcja tez istnieje, my nie wiemy jak było. Notabene płacić na trójkę dzieci pewnie wcale nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pustej pomaranczowej krowy
skad wiesz ze ex nie ma klopotow finansowych?? siedzisz mu w kieszeni pusta krowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa..
Dlaczego chcesz już po pierwszej niezapłaconej biec do komornika? Tak bardzo potrzebujesz pieniędzy czy po prostu uważasz, że ma obowiązek wywiązać się z alimentów? Rozmawiałaś z nim dlaczego tak płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa_pomaracza
Dzieki wszystkim za kompetentne informacje. Epitetów nie komentuję. Nie napisałam, że po pierwszym opóźnieniu, to raz. Dwa, jego poziom życia i jego własne słowa mówią o tym, że ma się dobrze. więc stąd to wiem. Po trzecie...jakoś wam umyka ten fakt, że dzieci nie sa utrzymywane wyłącznie z alimentów ojca, bo każda matka również ponosi koszty finansowe. O wychowaniu nie wspominam. Jak równiez o tym,że brak jego zaangażowania w wychowanie zawsze był dojmujący. Sam zadeklarował zarówno wysokość alimentów, jak termin płatności. To, z jakiego powodu rozpadło się małżeństwo nie ma nic do rzeczy. Jak pisałam, alimenty sa na dzieci, nie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa..
Owszem alimenty są na dzieci a nie na ciebie ale gdybyscie byli małzeństwem to by ich płacić nie musiał więc jednak istotne jest dlaczego doszło do rozwodu. Wspominasz, wspominasz "I czy o alimenty niezapłacone w jednym miesiacu można wnosić do komornika." To są twoje słowa, więc po jednym niezapłaceniu chcesz biec do komornika? Weź poprawkę na to co on mówi, czasami ludzie lubia sie przechwalać. Nie odpowiedziałaś na pytanie, jeśli potrzebne ci są te pieniądze i bez nich nie dajesz rady utrzymać dzieci (ale dzieci!) to ja bym ostrzegła go, że mam zamiar iść do komornika i jakby sytuacja się powtarzała to bym poszła, jeśli jednak chcesz tych pieniedzy, żeby płacił bo ma obowiązek to bym się zastanowiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli alimenty sa zasadzone np. do 15 kazdego miesiaca i do 15 kwietnia ich nie dostalas to juz 16 kwietnia mozesz skladac wniosek z wyrokiem u komornika (jesli wyrok ma klauzule wykonalnosci). Po 2 miesiacach bezskutecznej egzekucji mozesz sie starac o swiadczenia z funduszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashksgvds
Do pomarańczowej - cały czas piszesz, jak to ciężko placic alimenty na trójke dzieci. A myslisz, ze utrzymać trójkę dzieci jest latwo? mówię tu o materialnej stronie, bo wychowanie dzieci to zupełnie inna para kaloszy. owszem, gdyby małżeństwo trwało, to facet nie musiałby płacic alimentów, ale musiałby utrzymywac dzieci, więc na jedno wychodzi. A czy ma problemy finansowe czy nie, to dzieci jeść, ubierać się i chodzić do szkoły muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pić trzeba umiec, trzeba umieć
a czy to ważne dlaczego nie są razem - bezsensu pytanie! nie sa i koniec - tak czy siak obowiązek alimentacji ma oboje rodziców . Idziesz z wyrokiem sadu do komornika mówisz że nie płaci regularnie itp i komornik przejmuje sprawe po czym siada na jego pensje i pobiera alimenty. Jesli nie masz alimentow sądownie musisz o nie wniesc. Inaczej nic nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_nie_nowa
Jejku, a skad taki napad na załozycielke topiku. Zarowno tatuś jak i mamusia maja obowiązek utrzymania dzieci. jak tatuś nie płaci to obowiazek ten ma przejac na siebie tylko mamusia i jescze siedzieć cich i cieszyć sie jak tatus może czasem cos kapnie . Ludzie ? Czy Was pogięło ? A co to za różnica z jakiego powodu sie rozstali ? Wraz z zakomnczeniem małżeństwa ( bez wzgledu na powody zakończenia) nie znikaja dzieci jakie sie pojawiły. I obowiazek utrzymania tychze dzieci także nie znika. Autorko - u ktos juz napisał, zaraz po nie otrzymaniu w terminie alimentów masz prawo zgłosic sie do komornika i zażądac egekucji ale tylko wtedy jeśli masz wyrok lub ugodę zawarta przed sądem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
jeśli eks gdzieś pracuje na etacie - to spróbuj do jego kadr dostarczyć wyrok sądu z klauzulą natychmiastowej wykonalności i poprosić o potrącanie alimentów bezpośrednio z pensji. ty masz je szybciej, eks nie ma dodatkowych kosztów w postaci komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" pić trzeba umiec, trzeba umieć a czy to ważne dlaczego nie są razem - bezsensu pytanie! nie sa i koniec - tak czy siak obowiązek alimentacji ma oboje rodziców . Idziesz z wyrokiem sadu do komornika mówisz że nie płaci regularnie itp i komornik przejmuje sprawe po czym siada na jego pensje i pobiera alimenty. Jesli nie masz alimentow sądownie musisz o nie wniesc. Inaczej nic nie zrobisz " A ja się pytam ,,,,,kim te dzieci są???? Po co Ty je powołałaś na ten świat. Kim są dla Ciebie???? "a czy to ważne dlaczego nie są razem - bezsensu pytanie! " To pytanie nie jest bez sensu ......to pytanie jest sensem samym w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REDI
ZNIECIERPLIWIONY Czy Ty wiesz co oznacza słowo ALIMENTY ??? PRZYPUSZCZAM , ŻE JAK SIĘ DOWIESZ TO NIE TYLKO RĘCE CI OPADNĄ ALE SZCZENA TEŻ !!! I JA SIĘ PYTAM JAK KOBIETA MOŻE SAMA POWOŁAĆ DZIECI NA ŚWIAT????!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa_pomaracza
Dziękuję za wszystkie rzeczowe i konkretne informacje. A reszta komentarzy...cóz, dla mnie jest milczeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Albo postawić szubienicę . Dla niektórych z grubym sznurem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×