Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mz3d

sanatorium dziecięce

Polecane posty

Gość mz3d

Witam. Mój 8-letni syn dostał skierowanie do sanatorium.Wiem tylko, że takie sanatorium trwa 6 tygodni i dzieci normalnie uczęszczają na lekcje. Chciałabym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda od środka.Bardzo proszę o odpowiedzi rodziców, których dzieci przebywały w sanatoriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedziesz z dzieckiem czy samo jedzie? Moja siostra była w tym roku. Lekcje są popołudniu, do południa zabiegi. Lekcje są żenujące". Nic się nie robi. Dzieci siedzą każde ze swoją książką a nauczyciel chodzi od jednego do drugiego i coś tam tłumaczy (czasem się gubi w tych tłumaczeniach). Są podzieleni mniej więcej na grupy wiekowe, ale wiadomo, że każda szkoła ma swój program. Poxniej są zajęcia w grupach, albo spęd na świetlicy (żeby nie siedzieli sami w pokoju) Ogólnie to taka kolonia pt luz bluss. Dzieciaki wracają zadowolone. Uważaj tylko z kim syn będzie w pokoju bo to zbiór rożnych rodzi z rożnych srodowisk, nie dawaj mu drogich ubrań bo mogą nie wrócić, pieniądze najlepiej wpłać opiekunowi. Ubrania zostawia się w ogólnej szatni- powinny być podpisane- każda sztuka bo idą do wspólnej pralki. Musisz liczyć się z tym ze co lepsze nie wróci, albo będzie w opłakanym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mz3d
Dziękuję kornelkowa mamo. Ja nie jadę z dzieckiem, bo mnie na to najzwyczajniej nie stać. Właśnie zastanawiałam się, czy on ma wziąć za sobą te książki, z których się uczy, czy może oni dają . Ile dzieci przypada na jednego opiekuna ? I właśnie jak to jest z tymi pieniędzmi.Małemu boję się powierzyć jakiekolwiek pieniądze. Po pierwsze mogą mu ukraść, a po drugie mój syn to utracjusz nr 1 i pewnie następnego dnia nic by już nie miał ;) A czy mogłabyś polecić jakieś dobre uzdrowisko, bo pani dr kazała mi sobie samej wybrać kilka propozycji a ona tylko wpisze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mz3d
campari dzięki :) ą jesteś zadowolona z tego miejsca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaa
mz3d..to Ty 2_kreski????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mz3d
toś mnie rozgryzła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaa
pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo byłam tam 3 razy jest naprawdę super wychowawcy są bardzo fajni sanatorium jest w lesie nie daleko tarta cudnie pachnie drewnem są 3 oddziały 1 chłopaków a 2 dziewczyn każdy ma swoją nazwę w ogóle jak na wakacjach jest ćwiczenia są nauka fajne jedzenie wypady do opola na zakupy jak maja dzieciaki kieszonkowe w salach po 6 osób czasem więcej naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra była w Rymanów zdrój, była też w Iwoniczu zdój (miejscowość obok Rymanowa) w Rabce, w busku (ale to odradzam bo to jest raczej miejsce dla starszych ludzi a nie dla dzieci). W sumie ten Rymanów ładny. Ośrodek położony w lesie- szpital uzdrowiskowy. Nie wiem na co twój syn jedzie ona na skoliozę i astmę oskrzelową. Książki kazali wziąć wszystkie ale w efekcie był tylko polski, matematyka przyroda i historia, do reszty nie było kadry. Pieniądze najlepiej wychowawcy. w grupie na jedna osobę było około 15 dzieci i inny opiekun był do południa a inny popołudniu, ale ona ma 12 lat więc nie wiem jak jest z młodszymi dziećmi. Byłam ją zawieść bo akurat mama była w szpitalu i cóż ośrodek jak ośrodek- wielki moloch, ale miejscowość na prawdę fajna. Place zabaw, park, las, nie ma dużego ruchu jak np w Rabce. Polecam ci jakąś miejscowość blisko domu bo dziecku będzie milo jak go będziecie odwiedzać. W tym sanatorium niektórzy rodzice przyjeżdżali co weekend. Jak pojedziesz zawieść dziecko to upewnij się ze jest lekarz w tym dniu i załatw zabiegi bo jak tego nie zrobisz to wcisną małemu co leci czy mu to potrzebne czy też nie. Zobacz jakie są warunki, z kim jest w pokoju (zwracam na to szczególną uwagę bo na prawdę można różnie trafić.), porozmawiaj z wychowawcą. Nie dawaj dziekcu dużo ubrać bo dostanie tylko jedną mała półkę i ma się tam upchać z garderobą :-/ Nie dawaj żadnych aparatów, kamer, laptopów. jeśli telefon to najstarszy aparat jaki masz w domu. W Rymanowie i Iwoniczu odbiera tylko Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mz3d
campari jeszcze raz dziękuję :) weraa baw się dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Rymanowie pokoje 3-4 osobowe, w Rabce masówka- sale 8 osobowe (przyjemniej w sanatorium słoneczko) Jedzenie smaczne, sklepik na miejscu jakby czegoś bylo trzeba ale raczej można sobie pojeść tym co dają i nie trzeba nic dokupywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mz3d
kornelkowa mamo cieszę się bardzo że polecasz te miejscowości, bo są właśnie nie daleko mojego miejsca zamieszkania :) A czy jest możliwość żeby dziecko dzwoniło do nas z telefonu stacjonarnego na mój koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Rymanowie jest zasięg na wszystkie sieci-w Zimowicie również. Często bywam w tamtych stronach, znam doskonale wychowawców i nauczycieli- pół rodziny tam pracuje :P więc jeśli trzeba w czymś pomóc, piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę również podać namiary na fajne i niedrogie noclegi u kapitalnych ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mz3d
Dzięki Agynes będę mieć cię na uwadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że wyjazd dziecka to przeżycie, ja sama sobie przypominam własne eskapady zdrowotne do Rabki :D powodzenia i piszcie jeśli będziecie potrzebować pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W rymanowie w szpitalu uzdrowiskowym odbiera tylko Orange. Agynes nie ma tam zasięgu na wszystkie sieci. Mielismy ze sobą plusa, erę play i orange i działa tylko orange. Pewnie w mieście moze i odbierają wszystie ale w placówce tylko ta jedna. Ja nie bywam tam często bo byłam dwa razy. Ostatni raz w marcu tego roku więc stosunkowo niedawno. Jest możliwosć zadzwonienia "od pielegniarek" ale to raczej w nagłych przypadkach. Za to ty mozesz dzwonić i prosić o rozmowę z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornelkowa mamo :) pracuje tam moja teściowa- plus, kuzynka- play i sporo znajomych i nie ma kłopotu. Mówię poważnie, bywam tam regularnie i tak jak piszę, nie ma kłopotu z zasięgiem w Zimowicie, bo chyba o tym sanatorium piszesz :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agynes tak o tym i szczerze jestem zdziwiona bo na prawde nie było zasięgu innych sieci i rodzice masowo wykupowali karty orange żeby się móc do młodych dodzwonić. Nasza miała z sobą 3 telefony i 2 wziełam spowrotem bo wogóle nie dzialały. Tylko Orange. Moze to było chwilowe, ale z 2 strony ona tam ponad miesiac była i ją często odwiedzalismy i na prawdę tego zasięgu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to nie wiem w czym problem ? serio u nas nie ma kłopotu, może nasze komórki inne- specjalne tubylcowe ? :D to przeszliście tez z tym brakiem kontaktu z dzieckiem pewnie koszmarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilismy jej orange na kartę w kiosku (miala aparat bez simlocka) Ona starsznie "mamusiowa" jest i ze 3 razy dziennie puszczała sygały zeby oddzwonić :) Ale po 2 tygodniach zapadła cisza i dzwonila raz na 3 dni... spodobało jej się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, że to dobrze zniosła :) moja ma 3 lata więc jest na etapie walki o niezależność, choć bardzo się z nami utożsamia, czasem aż za bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agynes ja psize o 12 leniej siostrze. Moja córa też ma 3 lata i nie wyobrazam sobie jej póścic samej ale tam chyba jest takie malutkie cosik dla matki z dzieckiem... tylko ze sobie nie wyobrażam "matki z 2 dzieci" i zabiegów wiec nawet nie sklądałam podania w tym roku. niech podrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest niżej Anna :) i jest też w planie obok przedszkole czynne na godziny- już funkcjonuje ale maja je rozbudować. Ja mam dom w Rymanowie Zdroju i często wpadamy z małą na sobotę i niedzielę. Dobry klimat i spokojne okolice :) Na wczasy z dziećmi spoko miejsce.Na Wołtuszową niezła trasa spacerowa, jest też Fikland czynny od maja- można maluchy puścić i patrzeć jak dziczeją :P Lubie te okolice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoją drogą maluchy od 2, 5 też są w Zimowicie. Podziwiam rodziców, ja bym chyba oszalała z nerwów o swoją córcię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa kamieniarka 2
Ja Bardzo polecam Rymanów Zdrój szpital uzdrowiskowy Zimowit, zarówno dla dzieci jak i dla doroslych.Wspaniała okolica, cudowny klimat , dużo jodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fert
Super wspominam czas w pensjonacie Solanna w Solcu Zdroju. Obsługa bardzo dyskretna i pomocna, pokoje czyste, łazienki też pachnące i czyściutkie. Na duży plus wyżywienie – duże porcje, smaczne, świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×