Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość yataman a grande de midorlo

Hiszpański i francuski to łatwe języki?

Polecane posty

Gość jakajkajkjakkjajjaa
franti gdzie mieszkasz?ja tez w kraju gdzie farncuski, ale nei Francja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frentii
To mi wyglada na prace domowa a moze tak zrobic samemu, a ktos ci sprawdzi bledy? Niemiecki to jedyny jezyk do ktorego palam niechecia i nie bylabym w stanie sie go nauczyc:D Marze za to o wegierskim, ale to jest naprawde trudny jezyk w pelnym tego slowa znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczi buczi
i rozumiem ze na codzien uzywasz tylko francuskiego ze wzgledu na to, ze tam mieszkasz? ja bym starsznie chciala znac niemiecki techniczny jezyk bo koncze studia na politechnice, kierunek scisle techniczny ale mam jakas awersje do Niemcow kiedys sie przze rok uczylam niemieckiego to ni kija nie moglam skumac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frentii
W Lille, a Ty Belgia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek maluszek
Belgia, Szwajcaria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczi buczi
o widzisz frentii mamy podobne zdanie o niemieckim hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frentii
Ja tez uczylam sie niemieckiego w szkole i ostatnia lekcja z tego przedmiotu byla dla mnie swietem:D Tak, uzywam glownie francuskiego i angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczi buczi
a wiecie co znac chinski czy japoński tez by bylo fajnie, i biznesy robic z wschodem;d moj kolega sie uczy japonskiego bo od zawsze pasjonowal sie manga itp i bardzo duzo placi za zajecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ktos mi to przetlumaczy
frentii przyznam sie to nie praca domowa tylko kolokwium ;/ Z hiszpanskiego nie umiem nic za sprawa lektorki na studiach. Mialam miec podstawy poziom A1 a babka realizuje z nami B1 ;/ Kobieta ta skutecznie zniechecila caly rok do nauki tego jak mi sie wydawalo latwego i pieknego jezyka ;/ Na szczescie mam jeszcze 2 zajecia i koniec tego jezyka na studiach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frentii
Nie znam kompletnie chinskiego, takze moge jedynie powiedziec co slyszalam od kolezanki studiujacej sinologie. Mianowicie mowi ona, ze najtrudniejsze do opanowania sa tony i wymowa. Jak sie przez to przejdzie to gramatyka jest prosciutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajkajkjakkjajjaa
luxemburg tutaj sa 3 obowiazkowe!!! niemiecki, luxemburski i francuski bez jednego z nich nie ma szansy na sukces :D smieje sie , ale to nie jest takie smieszne, zycie przydupilo mnie do nauki jezykow :( niemiecki mam prawie za soba, ale wiadomo, slowka, slowka..... no i teraz jade francuski luxemburski pozniej,bo podobny jest do niemieckiego o ile jeszcze mi sie zechce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczi buczi
uciekam papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakasiakonfacela
Dla mnie francuski był dosyć prosty do nauczenia się. Aczkolwiek więcej dał mi rok we Francji, niż 5 lat w liceum o poszerzonym francuskim ;) Po dwóch latach pobytu we FR czułam się już świetnie. Po trzech - zzapisałam się na hiszpański. Daleko mi do tego, żeby powiedzieć, ze go znam. Aczkolwiek po roku nauki mogę stwierdzić, że dogadam się bez większych problemów. No może nie zdecydowałabym się na pracę w firmie wymagającej znajomości hiszpańskiego, ale na wakacjach czy podczas przypadkowych spotkań z Hiszpanami nie mam stresu i porozumiewam się w miarę swobodnie. Uważam, że duża zasługa w tym, że wcześniej opanowałam francuski. Następny krok to będzie chyba włoski. Dla czystej tylko mojej satysfakcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakasiakonfacela
Poza tym uważam, że dużo zależy od indywidualnych predyspozycji i że na prawdę istnieje coś takiego jak "ucho do języków". Tzn. jednym nauka języków obcych przychodzi zdecydowanie łatwiej niż innym, niezlaeżnie, jaki to by język nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolo com creme
francuski studiowałam - jak dla mnie łatwy język przyjemny i wciągający. brak szczególnych kruczków w wymowie tak jak w przypadku angielskiego- ale wiele osób twierdzi, że to trudy język znając francuski i portugalski - rozumiałam też hiszpański, ale nie mówiłam w tym języku, więc rozpoczęłam dość intensywny prawie roczny kurs samonauki - dzisiaj bez problemu wypowiadam się w tym języku więc raczej jest łatwy... co do rosyjskiego to nie mam pojęcia bo nigdy się nie uczyłam, ale jeszcze nic straconego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpanski jest lekki, latwy i przyjemny...:) nawet subjuntivo :P Od lat mieszkam w Hiszpanii i to jezyk, ktory sam wchodzi do glowy. Francuski uwielbiam, jest chyba najpiekniejszym jezykiem jaki istnieje, ucze sie samodzielnie od 2 lat i jestem w stanie sie porozumiec bez problemow, wiec nie sadze aby to byly trudne jezyki.... Ale jak juz tu ktos napisal - duzo zalezy od predyspozycji , tzw. talentu do jezykow :) oraz motywacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ktos mi to przetlumaczy
na hiszpanski to go zacaluje na smierc 1.Pięć dni temu nie byliśmy w pracy, graliśmy w tenisa 2.Dlaczego nie przyszliście w zeszłym tygodniu. Pojechaliśmy do Barcelony. 3.O której zacząłeś pracę przedwczoraj? A wy o której skończyliście lekcje? 4.W zeszły weekend sypał śnieg i było bardzo zimno. 5.W zeszłą sobotę były urodziny Marii i umówiliśmy się o 17. 6.O której odjechał pociąg, kiedy otrzymałeś ocenę z egzaminu? 7.Kto zadzwonił do Tomka wczoraj? Z kim poszedł do kina? 8.Patrycja wygrałą dużo pieniędzy na loterii, pojechała na wycieczkę do Afyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hiszpanskiego sie ucze i jest latwy a francuski to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Frentii minęło 5 lat,jakieś nowe języki w Twojej głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Francuski moim zdaniem nie jest łatwym językiem,hiszpański jednak tak. Uczyłam się w Villablanca i miałam okazję przekonać się, że tak naprawdę kilka profesjonalnych lekcji i człowiek naprawdę może się porozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×