Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MonikaaaaaaPPP

Ile pieniędzy do koperty na wesele - jako świadek ??

Polecane posty

Gość MonikaaaaaaPPP

W lipcu idziemy z moim chłopakiem na wesele do jego przyjaciela. Mój chłopak ma być świadkiem. Będzie to ślub tylko cywilny ( kościelnego nie będzie) ale impreza po urzędzie stanu cywilnego przenosi się na sale z orkiestrą czyli normalne przyjęcie weselne. Mój chłopak chce dać im na prezent 200 zł w kopercie , ja uważam że to chyba śmieszne dać tyle pieniędzy tym bardziej że oni od osoby płacą po 150 zł za jedzenie , wg mnie powinniśmy dać 400 zł. Jakie jest wasze zdanie ile teraz daje się pieniędzy na wesele w kopercie ???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiadek daje minimum 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zahjkawwka
300 zl wystraczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to po jakiego groma
wg mnie z 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie róbcie z siebie dziadów
300 to daje osoba jak sama idzie na wesele goscie daja 400 do 600 zł dziadkowie ok 900 chrzestni ok 2000 od pary a swiadek najmniej 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
bo jak 300 to koszt waszego zaproszenia to zostanie im 200 zł, to chyba o to chodzi, zeby dać ten prezent a nie tylko pokryć swoją "wejściówkę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
i coś na pamiątke bym dokupiła, jakiś album ślubny albo książke gdzie goście mogliby się wpisać..jako świadek to może coś takiego im zorganizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ta sobote bylam z chlopakiem na weselu i dalam w kopercie za nas dwoje 200 zl wiec mysle ze swiadkowie bardziej powinni sie wykosztowac do tego dorzucilam 10 kuponow totka a noiz moze wygraja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
Miarka ..co do Twojego linku, to nie mówi się TAK - tylko przysięgę sie składa drugiej osobie i nie odliczaj tak, bo to pecha przynosi, tak jakbyś odliczała dni do końca, moja kumpela tak kiedyś liczyła ile już jest ze swoim facetem i się rozstali..tak jakby odliczała tę godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
copythat to nawet im się nie zwróciło za pokrycie kosztów za zaproszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym domu weselnym za osobe placi sie 80 zl wiec sie zwrocilo:P ze o totku juz nie wspomne....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
80 zł od osoby? nie wiem co za taką kwotę można zrobić, no chyba że sami większośc przygotowywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaromir z Pułtuska
w tym domu weselnym za osobe placi sie 80 zl wiec sie zwrocilo ze o totku juz nie wspomne.. może ci sie z domem pogrzebowym pomyliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to w największej
pipidówie płaci sie ponad 100 od osoby, nawet na półmetku mój syn więcej płacił..jakieś tanie to wesele było, na pewno wszystko świeże czy z wcześniejszego im wwalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
Miarka - no i git ;) zestresowana? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do auotrkiiiii
Ale masz chłopaka sknere masakra.......:/ Na wesele się nie daje jak ktos tu juz napisał żeby pokryć wejście ale zeby prezent dać głupia sknerowata babo-dobrze że na mim wesele Cie nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dupie byliscie gowno widzieliscie wesele bylo zajebiste dania swieze a jak ma sie uklady to placi sie mniej frajerzy hehe!!!:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy wesele robi sie po to, żeby koperty zebrać na pokrycie jego kosztów? Zgodnie z tradycją, gości zapraszają rodzice po to, żeby razem z Młodą Parą cieszyli się ich szczęściem i świętowali. Prezenty i kasa są dla Młodych. Jak kogoś nie stać na wesele, to niech go nie robi a nie liczy na zwrot kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhfusdsjidid
a czy wesele robi sie po to, żeby koperty zebrać na pokrycie jego kosztów? oczywiscie ze tak, tylko oficjalnie nikt sie do tego nie przyznaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak. Za każdym dniem bardziej;-) Ale wiadomo człowiek się strasznie cieszy tym dniem;-) No jak się płaci mniej- tzn że można dać skromniejszy prezent mimo że Cię stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba dac tyle zeby pokryc koszty mlodych i jeszcze z nawiazka takie moje skromne zdanie no ale jak kogos nie stac to trudno mysle ze para mloda sie nie obrazi jak nie dacie duzo hajsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
Miarka to uciekają stą bo sie naczytasz i Ci jeszcze obrzydnie całe wesele itd..widać jakie to problemy mają ludzie i co gorsza własni świadkowie, którzy raczej z przypadku nie są wybierani :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
i nie pitolcie wyżej że to rodzice mają płacic a kasa jest dla młodych... większosc rodziców tak robi, ze finansuje a dzieci sie nie dokładają, ale ile rodziców ma od tak sobie z 15 000 zł ktore moze wydać pewnie was nie oświecę jak powiem że ludzie biorą kredyty, nawet jak mają jakieś oszczędności to ryzykownym jest sie ich calkiem wyzbyć na wesele ja np moich rodzicow z kredytem bym nie zostawiła tylko z uzbieranej kasy też dołożyłabym się do spłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytasz na fatalnym forum bo tu
większość to przyszłe panny młode, które patrzą z własnej perspektywy :O Wesele organizują państwo młodzi, a nie goście i organizator powinien za nie zapłacić. Jesli biorą jakies idiotyczne kredyty albo robią wesele, na które ich nie stać to juz wyłacznie ich sprawa. Autorko, dajcie tyle, na ile Was stać i ile macie ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam 17 kwietnia jako swiadek, bylo to normalne wesele, z orkiestra itp, slub koscielny i dalismy 400zl (nie pracuje, pracuje tylko narzyczony) i uwazam ze to przyzwoita kwota. Pozatym wg mnie kazdy powinien dac tyle na ile go stac, jesli nie stac go na 200, 400 czy 600 zl to kupilabym w zamian za to jakis prezent, np daje przyklad sa komplety obiadowe dajmy na to za 100zl i do tego cos dozycic :) Taki prezent inaczej tzn lepiej wyglada jak np 100zl w kopercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że 500
Lotunia - zgadzam sie, lepiej dać prezent i przynajmniej to inaczej wyglada a poza tym widać, ze ktoś pomyślał, pochodził, poszukła tego prezentu a to się docenia - bo to znaczy, że ktoś o nas pamiętał do Pytasz na fatalnym forum bo tu ciekawe, Ty jesteś w stanie wyłożyć od tak 15 000 zł i to nie uszczupli Ci budżetu? ciekawe jakbyś sie poczuła jakbys odwaliła wesele a goście przynieśli Ci same książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfgfdgdfgghfg
dajcie se ludzie na wstrzymanie! Bez przesady z tymi kopertami. Jak kogos nie stac zeby wlozyc duzo to lepiej zeby dal mniej ale dal. Ja sobie nie wyobrazam ze mialabym swojej szwagierce wsadzic do koperty pol mojej wyplaty. Bez przasady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowaaa
Świadkowa bez osoby towarzyszącej,w zeszłe wakacje - dałam 500. Na tyle mnie było stać, choć chętnie dałabym więcej - dla mojej przyjaciółki wszystko! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×