Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość staniczek

problem z kupieniem stanika - wcale nie duzy biust

Polecane posty

Gość staniczek

Cześć dziewczyny. Nigdy jeszcze nie kupiłam sobie dobrego stanika. Mam obwód 80cm pod biustem i wszystkie staniki, na początku elastyczne, później kompletnie nie trzymają - rozciągają się i odpinają. Ale nie to jest problemem. Największy problem mam z miseczką. W biuście mam 92 cm, pod biustem 80, więc różnica to 12, co podobno daje rozmiar miseczki A (gdzieś widziałam taki przelicznik). Śmiać mi się chce, bo nawet miseczka C jest na mnie za mała czyli 80C odpada, a co dopiero 80A? 80D z kolei zazwyczaj za duża. Mówię tu głównie o bieliźnie Triumph. Próbowałam też 85D bo tam miseczki są szerzej rozstawione i owszem, nie jest źle ale wtedy mam po prostu luz a piersi zupełnie nie wyglądają tak, jak powinny, mają za dużo luzu. I teraz moje pytanie - jaki ja mam kupić rozmiar (już nawet nie mam siły mierzyć w sklepach po 50 naraz) żeby piersi nie wyłaziły mi bokami z miseczki, tylko żeby miseczki ładnie okrywały piersi? Od roku mam trzy staniki, z czego dwa to totalne nieporozumienie - są za duże (schudłam a one się rozciągnęły) i autentycznie nie mogę kupić żadnego innego... Polecacie jakąś firmę? Prosiłabym raczej o namiary na jakąś tańszą bieliznę (poza bazarową) bo jednak widzę, że ten Triumph szału nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj kupić biustonosz o mniejszym obwodzie pod biustem, lecz większą miseczką. jest w sieci masa poradników jak dobierać stanik - Polki niestety jeszcze tego nie potrafią.. na moje oko powinnaś spróbować 75D, a nawet 70 (stanik się rozciąga!), jeśli natomiast szukasz fajnego bieliźniarskiego - odsyłam na koronka.pl, rozmiarówka szeroka, powinnaś coś trafić na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadne 80. ;) Czy pod biustem zmierzyłaś się poprawnie poprawnie to jest dobrze ściskając miarkę i na wYdechu? Jeśli tak to tabelkowo powinno Ci pasować 75C (po przymiarkach pierwszysch staników w takim rozmiarze zobaczysz, czy nie trzeba Ci np. miseczki więcej). Z marek Triumph rzeczywiście najlepszy nie jest, zwłaszcza w relacji cena-jakość ;), podobnie IMHO nie warto inwestować w Konrada, Kostar, Axami... bo robią rozciągliwce (pewnie musiałabyś u nich brać 70E) i o ile wiem nie mają dopracowanych konstrukcji. Z polskich marek na pewno zainteresuj się Ewą Michalak (u niej będziesz miała inny rozmiar! Trzeba policzyć na stronie sklepu), może też Dalia, Milena, Ewa Bień (trzeba by poczytać na Lobby Małobiusciastych). Z brytyjskich małobiuściaste chwalą LaSenzę, Pour Moi, Keia Pink, Audelle, Discover Mademoiselle, niektóre Gossardy (większość do kupienia w dobrych polskich sklepach, np. Onlyher, a do obejrzenia na żywo w Katalogu na blogu Balkonetka). Poczytaj też koniecznie jak prawidłowo zakładać stanik: http://stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html I jak ocenić czy stanik dobrze leży: http://stanikomania.blox.pl/2008/11/Gdzie-zaczyna-sie-piers.html http://besame.blox.pl/html http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,30489571,0,JAK_DOBIERAC_STANIK_kompendium_wiedzy_.html?s=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staniczek
Oj dziewczyny, zagięłyście mnie. Faktycznie na wydechu i ściskając miarkę wychodzi mi nawet 74cm pod samym biustem. Ale zawsze nosiłam dość "luźne staniki", jak ja mam oddychać w takim, który tak kosmicznie ściska płuca? :D Ale ok, wiem już jakich szukać w takim razie. Wcześniej kupowałam nawet staniki 85D i nie było tam żadnego luzu ale z czasem zaczynały się bardzo rozciągać. Zeszłam łaskawie do 80 a okazuje się, że i tak powinno być 75... No pięknie. Dzisiaj lecę na zakupy i mam nadzieję, że to 75 to jest klucz do moich zakupów :P Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaggaga
ja nie toleruje sciskania przez stanik. Mam pod biustem ok. 75 cm i takie staniki kupuje. Probowalam 70, ale to byla mordega, te czrwone pregi na skorze i uczucie duszenia przez caly dzien. Nie bede sie torturowac. Tez mam maly biust, ktory musi byc dobrze podniesiony od spodu i lekko scisniety do srodka, wtedy wyglada ladnie. Sa takie staniki z poduszczkami od dolu, ktore to robia. Wazne jest tez, zeby nie splaszczal od gory. Ja znalazlam z La Perla idealny stanik, biust wyglada na 2 numery wiekszy a stanika prawie nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biusciasssta
gaggo, musisz mieć bardzo wrażliwą skórę? Normalnie staniki są z tak elastycznych materiałów, że zaniżenia o 5 cm się nie odczuwa ;) Staniczek, jak pod biustem na ścisk masz 74 cm to możliwe, że 70F byłoby najlepsze, zobaczysz w sklepie. I nie bój żaby, stanik to nie narzędzie tortur, dobrze dobranego się nie czuje, a biust jest podniesiony i zebrany bez potrzeby "poduszeczek" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staniczek
Dobra dziewczyny, kupiłam dzisiaj stanik w Triumphie 80C. I powiem wam szczerze, że znowu nie trafiłam - to jest push up i ogólnie byłby zarąbisty, tylko z miseczek do wewnątrz wyłażą mi piersi ;/ Nie widać tego jakoś okropnie ale odchudzam się i niestety mój biust stale się pomniejsza... Więc myślę, że będzie dobry za jakiś miesiąc. Co do ściskania to powiem jedno - nie wyobrażam sobie jak niby miałabym chodzić w staniku 75, bo tu mam 80 i jest zapięty na pierwsze zapięcie (to najmniej ściskające). A rozmiar F to już nie popadajmy w skrajność... Czasem C a czasem D jest na mnie dobre albo ewentualnie każdy z tych rozmiarów jest trochę nie taki, ale F to już gruba przesada, tak samo jak 70! W ogóle bym się w tym nie dopięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biusciasssta
Jak uważasz. Tylko nie wiem po co pytać o radę, dostać ją, a potem i tak zrobić po swojemu i narzekać, że nie pasuje (a jak ma pasować, skoro zły rozmiar?). 70F to jest bardzo przeciętny biust, gdzieś na stanikomanii było nawet pokazane jak się zmienia wygląd po przejściu z jakiegoś 80c czy 80b na lepiej dobrany rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biusciasssta
O, znalazłam: http://stanikomania.blox.pl/2009/01/Dziwny-rozmiar-65GG.html Dla informacji: 65GG to rozmiar angielski porównywalny z kontynentalym 65K - jakoś się dziewczyna pod "ciężarem" biustu nie przewraca :D:D:D Na stronie Maheda.eu są filmiki brafittnigowe, gdzie jeszcze lepiej widać co jak i dlaczego. Polecam skorzystać przed następnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staniczek
Nie o to chodzi że gardzę waszymi poradami. Po prostu w 70 to ja się nie dopnę :) a miseczki rzędów F to kosmos w porównaniu z moim biustem. Może i 70F byłoby dobre gdybym tylko ja umiała to tak naciągnąć. Mój stanik nie jest za mały ale wzięłam pod uwagę to, że tracę na wadze - kupiłam go bo biust nie wyłazi mi w nim pod pachami jak to często bywało w push-upach a to mój największy problem. Tutaj był mały problemik ale po wyjęciu poduszeczek zniknął. Tak więc zostawiam je na czasy kiedy mój biust "schudnie". Problem wąskich staników rzędów tych rozmiarów które podajecie czyli 70 to dla mnie śmiech, bo po prostu biust wyłazi mi pachami przy takim ścisku a jak już pisałam, nie da się w tym dopiąć a jeśli już to o normalnym funkcjonowaniu można zapomnieć. No i te porady, że ktoś kto nosi 85 powinien nosić 70... Próbowałam to mierzyć, ale nie dało rady ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staniczek
Owszem... Szkoda tylko, że w standardowych galeriach (np. we wrocławiu) nie ma sklepów z takimi egzotycznymi rozmiarami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biusciasssta
We Wrocławiu o ile kojarzę są dwa sklepy (co najmniej), gdzie dziewczyny są przeszkolone w brafittingu i gdzie mają wszelkie rozmiary: milla i onlyher. Przejdź się, daj się dziewczynom wymierzyć, dobrać rozmiar i model, i dopiero porozmawiamy (nawiasem mówiąc ja też bylam z tych sceptycznych i musiałam zobaczyć na własnej skórze, więc trochę rozumiem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, ja się mogę tylko zgodzić: koniecznie idź do któregoś z tych 2 sklepów z bra-fittingiem (Milla ma 2 stacjonarne, Onlyher to sklep netowy ale można się bez problemu umówić na mierzenie), bo inaczej naprawdę będziesz dalej wyrzucać pieniądze przez okno. A w obwodzie 75 mając 74 cm pod biustem się nie udusisz, w 70 też nie - staniki mają obwody elastyczne rozciągające się o 10 i więcej cm (Triumphy - jeśli nie poprawili jakości - potrafią się rozciągać i o 20 cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baletka słodka
ja też mialam problem. W sklepach nie mogłam sobie dobrać rozm i koleżanka mnie namowiła na tańsze z neta. Spróbowałam i zqmawiam teraz cały czas. One są inaczej szyte i inaczej się piersi układają. W sklepie są twarde regulację do których jedne pasują a inne za cholerę... Warto sprobować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×