Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

toomuchtears

pytanie o utleniacz farbowanie w domu

Polecane posty

mam pytanie kupilam ze sklepu fryzjerskiego utleniacz 3 % tylko nie wiem ile mam go uzyc...... buteleczka ma 120 ml prosze o porade mam jeszcze pyatnie do fryzjerki najpierw powinno sie sciag wlosy a potem dopiero farbowac czy odwrotnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
Woda 3% służy do przyciemniania. Ewentualnie z mocnym rozjaśniaczem lekko rozjaśni naturalnie jasne włosy. Proporcje zależą od tego z jakiej firmy jest farba lub rozjaśniacz i od koloru farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja ...
najpierw rozjaśnia potem ścina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomelilam sie woda utleniona 6 % a barbe kupilam Tchopic Goldwell kolor 4 MG jasny nefrytowy braz chce sama niedlugo sobie zrobic kolor a;e nie wiem ile mam uzyc tego utleniacza butelka ma 120 ml ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
Coś Ci się chyba pomyliło...bo jasny nefrytowy brąz to 7MB, średni 6MB a koloru 4MG to ja nie znam...ale na pewno to nie jest żaden jasny nefrytowy brąz bo z cyfrą 4 to już pod ciemne brązy kolory podchodzą a po oznaczeniu MG stwierdzam, że to coś ze złotem (G) ale co oznacza tutaj (M) to nie mam pojęcia, pierwsze słyszę o takim kolorze w palecie tej firmy...być może (M) to skrót od słowa metaliczny, co by się zgadzało, że ma mieć nefrytową czyli zielonkawą barwę i takie kolory kładzie się na wcześniej farbowane na czerwienie i rudości żeby zniwelować te odcienie i żeby wyszedł bardziej naturalny brąz...ale położony na naturalny kolor może wyjść zielonkawy...Nie wiem może masz kolor z jakiejś zagranicznej palety albo coś....bo w PL nie widzę w palecie tego koloru 4MG... Co do mieszania. Zazwyczaj jak przyciemniasz to używasz wody 3% i jeżeli faktycznie masz farbę z numerem 4 i nie jesteś siwa to o ile nie masz naturalnie czarnych włosów używanie 6% wody jest niepotrzebne, bo wystarczy 3%. Akurat przy tak ciemnym kolorze to nie zrobi dużej różnicy jak użyjesz 6%...po prostu włosy mocniej dostaną po dupie...i kolor wyjdzie nieco jaśniejszy, ale tragedii nie będzie bo to nie jest kolor rozjaśniający i o ile nie masz włosów pofarbowanych na bardzo ciemne to nie będzie widać różnicy na odroście. Ale jeżeli wcześniej farbowałaś ciemnym brązem i teraz nałożysz brąz z 6% wodą to odrost będzie jaśniejszy. Farbę mieszasz w proporcji 1:1. Tuby Goldwella mają 60 ml albo 250ml. Przeciętnie używasz na średnio gęste włosy do ramion z max 2cm odrostem ok. 40ml więc dodajesz 40 ml wody utlenionej. Ale ponieważ robisz pierwszy raz tym kolorem to radzę wymieszać więcej (jak masz tubę 60 ml to wymieszaj z 60 ml wody utlenionej) i po nałożeniu na odrost przeciągnij na całość. Ale upewnij się najpierw jaki masz kolor bo to na bank nie jest jasny nefrytowy brąz i może dobrze bo chcesz mieć zielone włosy?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
Zapomniałam dodać, że nefrytowy możesz też nakładać jak rozjaśniasz włosy z naturalnie ciemniejszych i robi się podkład rozjaśniający lekko czerwony a chcesz mieć neutralny kolor lub jedynie lekko złotawy. Ale to dotyczy raczej 7 MB....czyli np. masz włosy naturalne niemal czarne, nakładasz tą farbę z wodą 6% i wychodzi ci jasny lub średni naturalny brąz...oczywiście pod warunkiem, że nie były wcześniej farbowane na ciemny brąz.... a jaki masz teraz kolor? ile odrostu? jaki kolor odrostu a jaki reszty>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam farbe w odcieniu jasny nefrytowy brąz nr 7 MB zamowilam ja przez allegro i nie mam pojecia jaki wyjdzie mi kolor....,u mnie sytuacja na glowie jest taka ze w grudniu mialam rozjasniane wlosy z koloru czarnego fryzjerka zrobila mi na calych wlosach pasemka w jasnym brazie teraz mam juz spore odrosty tak na 3 cm ok i kolor calkiem jest matowy i sprany wpada w rudy... kiedys mialam inny odcien tej farby jasny braz po Goldwellu moje wlosy sa w dobrym stanie niz po innych np Casting Loreala dla mnie farby z Loreala sa chyba za mocne .... nie mam kasy na wizyte u fryjera dlatego sama sobie zafarbuje wlosy tylko nie wiem jak z tym rozjasniaczem mam zuzyc polowe tzn 60 ml i moze byc 6 % czy kupic inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno chodzi o kolor jasny nefrytowy braz bylam dzisiaj w sklepie fryjerskim i w palecie faktycznie nr 7 MB przepraszam za pomylke :)moj naturalny kolor wlosw to cimny braz odrosty mam spore juz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
Aaaaaaaaaaa.....czyli ty je chcesz rozjaśniać:D No to możesz nakładać raczej śmiało...chociaż przy takim odroście może być różnica między resztą włosów a odrostem i kolorem zupełnie przy skórze (zawsze pilnuj by odrost miał nie więcej jak 1,5cm)... Skoro masz naturalnie ciemne włosy i kolor 7MB to zupełnie inna sytuacja, możesz nałożyć ze spokojem z wodą 6%. Powinien Ci wyjść taki jaśniutki brąz. Ale jaki odcień to zagadka dla mnie bo nie wiem jak naprawdę wyglądają te rozjaśnione włosy i na ile są jednolite...najpierw na odrost, a na końce tak z 10 minut przed spłukaniem przeciągnij. Zawsze możesz kupić za 5zł saszetkę lekko koloryzującą i przyciemnić jak wyjdą nierówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
albo w sumie przeciągnij zaraz po nałożeniu na odrost...wyjdzie bardziej jednolicie. Ale końce włosów lekko zwilż wodą, po ściąganiu czarnej farby są bardzo uwrażliwione i będą mocnej chwytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
rozjaśniacz połowę butelki na tubę farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anq26, hej:) widze, ze sie znasz, wiec mam pytanko. jestem poczatkujaca fryzjerka:) farbowalam mojej klientce wlosy wella koleston 7/75 i robilam pasemka w folii rozjasniaczem i 6 % wodą. teraz ona chcialaby, zebym uzyla farby zamiast rozjasniacza. ma ok 2cm odrosty, wiec nie wiem czy powinnam uzyc innej wody na odrosty a innej na zrobionych juz pasemkach? kupilam farbe welli nr 8. klientkama naturalne wlosy odcien 7, ma tez troche siwych wlosow, wiec ogolnie myslalam, zeby uzyc 6stki na calosc, ale nie chcialabym zeby byla jakas roznica. z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honeya
Bardzo proszę o poradę, jak mam rozjaśnić włosy wodą utlenioną 6%? Z czym trzeba ją zmieszać i jaką ilość przed nałożeniem? Do tej pory chodziłam do fryzjerki ale drogo mnie to wynosi, dlatego chciałabym sama rozjaśniać swoje włosy. Wiem że nakładany mialam utleniacz 6%, po czym siedziałam z tym ok 40min, a potem nakładano mi farbę 10A. Z góry dziękuję za każdą przydatną informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
hej. kupiłam matrix krem koloryzujący 5N. tubka ma 84ml. do tego kupiłam oxydant matrix 1000ml 20 vol (6%). jaką proporcję mam zastosować jeżeli chcę przyciemnić włosy na brąz? miałam już farbowane włosy ale kolor mi się już spłukał. bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 28
A jaka np do farby czarnej wodę 3% 6% czy np to ze wyplukuje mi sie czarny po każdym myciu woda czarna czy to moze byc wina utleniacza? Np 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×