Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 9 miesięczniaka

Kiedy Wasze dzieci powiedziały mama, tata lub baba

Polecane posty

Gość gość
Moja Mała na 6 miesięcy mówiła mama kiedy ja wchodziłam do pokoju i tata kiedy mój mąż. Teraz ma 7 miesięcy i woła także baba do babci i Kuga do starszej siostrzyczki Kingi. Nikt mi nie wmówi że to nieświadome. Ale ona od początku była w bardzo komunikatywna. Sam lekarz nie mógł się nadziwić kiedy mając 6 tygodni zaczęła z nim "rozmawiać" - patrzyła mu w oczy i "gaworzyła" po swojemu. Cieszę się, że był jakiś świadek oprócz członków rodziny, bo jakoś nikt mi w to na słowo nie chciał uwierzyć. Tak więc czy wierzycie czy też nie.. Wasza sprawa. Ale w kwestii rozwoju ruchowego niestety cieniutko. Mając te 7 miesięcy potrafi się tylko przekręcać na brzuch i siedzi jak ją posadzę. Nie potrafi przekręcać się z brzucha na plecy, sama siadać i wstawać. Starsza siadała sama na 5 miesięcy i wstawała sama w łóżeczku pod koniec 6-go miesiąca. Mając 7 miesięcy zaczynała raczkować. Mówiła też wcześnie ale nie aż tak, bo na 8 miesięcy ale za to na 1,5 roku śpiewała już po kilka zwrotek kolęd. Jak widać rozwój każdego dziecka to kwestia skrajnie indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mając 8 miesięcy mówił mama, kolejno baba, da, mniam i tata na 10 miesięcy, trochę zwierząt do tego i tak do 1,5 jeszcze kilkanaście wyrazów, po przekroczeniu tej granicy codziennie mówi nowe słowa, myślę że na 2 lata będzie mówił zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój prawie 5miesięczny synek od tygodnia mówi 'ma ma' 'da da' 'ga ga' 'ała' 'gej' 'hej' 'jej' 'ej' 'ja' 'na' 'ne' 'nie' 'be' wszystko to nieświadomie bo jak otwiera buzie to leje się potok sylab tego typu i wiele innych .. ale jak mowie do niego 'zrob koci koci łapci' to klaśnie w dlonie a jak mowie ' gdzie jest Gabi? ' (ciocia) albo ' gdzie jest tata ' to szuka po pokoju a jak znajdzie to zawiesi wzrok i sie smieje.. wiec te maluszki wcale nie są takie "nieświadome" kapują sporo tylko nie umieją tego okazać. Reaguje też jak mówię "chodz dam cyca" i jak tylko biorę na kolana i skieruję ku sobie to otwiera buzię i szuka cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek jak mial 3 miesiace mowil pare razy ma ma ale zupelnie nieswiadomie. Teraz jakby zpomnual tych sylab i nie mowi nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaaaa
moja córcia miała 6 miesięcy jak powiedziała, tata, mówi też dada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma skonczone 9 i np.jak przyjdzie baba to powie baba. Jak sie pojawi dziadek to dziadzia. Jak tata przychodzi z pracy i je obiad a maly w kojcu i chce zwrocic uwage to mowi tata. Mama tez mowi oczywiscie. Jak sie pyta go ,gdzie tata to szuka wzrokiem i sie atrzymuje na danej osobie juz od dluzszego czasu. Teraz zaczal pokazywac paluszkiem: osoby w domu, zegar,zyrandol,kaczuszke,kota,psa i wczoraj ksiezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez kazde dziecko jest inne.!;/ Moj syn ma 6 miesiecy siwadomie uzywa slowa "nie""bo wypowiada je wtedy kiedy naprawde czegos nie chce. kilka razy zupelnie nie swiadomie wymknelo mu sie "mama", natomiast moj kuzyn zaczal mowic ZDANIAMI jak mial 9 miesiecy. inny przyklad, moj synek ma juz trzy zabki, syn mojej przyjaciolki nie ma wcale a ma 10 miesiecy.! wiec nie ma co porownywac, i krytykowac, ze "to nie mozliwe".!;/ pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez kazde dziecko jest inne.!;/ Moj syn ma 6 miesiecy siwadomie uzywa slowa "nie""bo wypowiada je wtedy kiedy naprawde czegos nie chce. kilka razy zupelnie nie swiadomie wymknelo mu sie "mama", natomiast moj kuzyn zaczal mowic ZDANIAMI jak mial 9 miesiecy. inny przyklad, moj synek ma juz trzy zabki, syn mojej przyjaciolki nie ma wcale a ma 10 miesiecy.! wiec nie ma co porownywac, i krytykowac, ze "to nie mozliwe".!;/ pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauramamaMaksa
Mój synek powiedział mama w 6 miesiącu oczywiście nie świadomie ale i tak to było cudowne, teraz ma 8 mies i doszło baba i lala (nasz piesek) i to mu przypadło do gustu cały dzień ją woła lala lalala lalala lala a biedna przychodzi i zaraz musi uciekać bo jej wyrywa Maksiu włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 6mies madzi
nie zdazyla nic powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 6mies madzi
haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moja córcia ma trzy miesiące i buzia jej się nie zamyka, mówi mama, tata, baba a ostatnio nawet jak oglądała biadolenie na Orkiestrę to powiedziała "kur** co się dzieje z tymi ludźmi, nie chcę dorastać". Moje dziecko jest geniuszem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILIANNNNA
a moje dziecko, które skończy 5 miesięcy za 2 dni mówi płynnie ''Rzeczpospolita Polska'' a także ''United Kingdom''. PS mieszkamy za granicą, tutaj się po prostu dzieci rodzą geniuszami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpooa
Moj ma 4 mies i gada sobie mamamamam ale calkowicie niesqiadomie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu0000
obojętnie co się odpowie to ktoś wywali z tekstem że dziecko albo zacofane albo jakieś głupie dogryzki że "na pewno już mówi pełnymi zdaniami" ja pierdziele... ludzie ogarnijcie się... każde dziecko rozwija się indywidualnie, mój chrześniak poźno zaczął mówić a znajomej córeczka miała rok i potrafiła pięknie powiedzieć np. "gdzie tatuś?" "kaczuszka" a umiejętnosci mojego chrzeniaka kończyły się na wypowiedzeniu "nie" "mama" "tata"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn mając jakieś 7 mcy a córa 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek dzis po raz pierwszy swiadomie zawolam mama. Zostawilam go na chwile w lozeczku i jak sie zorientowal, ze wyszlam z pokoju to kilka razy mnie zawolam. Slodkie to bylo. Ma 7 miesiecy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze słowo mojego syna to było "nie". Co ciekawe zupełnie nie rozumie, jak ja do niego mówię "nie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja jak miała 4 miesiące mam nagranie jakby ktoś nie wierzył a jak miała 6 miesięcy to mówiła to wpełni świadomie byłam w zakopanym i jak rozmawiałam z mamą przez telefon córka słysząc mój głos podskakiwała mojej mamie na kolanach wołając mama mama, syn natomiast wcześniej zaczął chodzić niż mówić ale przed rokiem już mówił lecz od słowa mama czy baba wolał dzi czyli drzwiczki od pralki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też w to nie wierzyłam że dzieci mogą kojarzyć tak szybko, ale moja córeczka skończyła 7 mcy i mówi mama i na 100% wie co to oznacza, bo jak wychodzę z pokoju to mnie woła, tak samo jak płacze czy się przewróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn powiedział dopiero jak miał 18 miesiecy.mowi mama i tata.teraz ma 22 miesiace i mowi mama tata tak i nie. rozumie wszystko co sie mowi,ale sam nie chce zbytnio mowic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek w wieku 4 mies. i 4,5 mies.wypowiedział mama w trakcie płaczu.Tak mu sie po prostu złożyło,na pewno było to nie świadome.w wieku 3 mies.przy gaworzeniu potrafił powtórzyć lulu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdziula1106
Moja pierwsza córunia mając 10 miesięcy zrobiła pierwsze kroki i powiedziała"cieci ma" kiedy kuzyni wyszło z pokoju czyli rozumiała co mówi ale druga ma 7 miesięcy i nawet przypadkiem mama jej nie wychodzi każde dziecko jest inne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smiac mi sie chce jak czytam niektore mamy hahaha :D w 6 msc mowi tata, kotek, piesek :D a moj syn ma 10 msc i juz pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia 6mcy
jem kacze kupy, mam 6miesięcy i nie mówię mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn mama 6mcy tata 1,5roku :-) córka w odwecie tata 6,5mca a mama 10,5mca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mówił mama mamama mamama, dadaaadadada i bababaaba jak miał 4 miesiące ale kompletnie nie wiedział o co chodzi ;) teraz ma 11 miesięcy i najczęściej mówi baba i dada - Mama tylko gdy jest mu źle ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Moja córeczka mówić zaczęła maaaaaama gdy miała siódmy miesiąc i to w ramach pomocy gdy chce żeby do niej podejść,Świadomie na pewno nie mówi takie małe dziecko, nie kitujcie.Baba nauczyła ją mówić moja babcia.Patrzyła babci na usta, uśmiechała sie i po pewnym czasie powiedziała; ba ba pod koniec siódmego miesiąca bardzo ładnie mówi tata. Mąż szczęsliwy i rozanielony, bo przecież bardzo chciał córeczkę:DJest bardzo muzykalna, poddryguje,aż sama jestem w szoku że takie małe dziecko tak potrafi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tata- 4,5miesiąca Mama-5miesięcy Baba-podobnie Dziadzia-7/8miesięcy Ale mając już np. 15miesięcy liczyła do 10 Posiadam dziecko które rozwija mowę od najwcześniejszych miesięcy ale sepleni i nie mówi jeszcze poprawnie nawet idąc do szkoły podstawowej. Także to bez znaczenia kiedy ci zacznie dziecko mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zszkokowana
Moj synek 4,5 miesiaca przedwczoraj poowiedzial tata pokazujac rączką. Mama mowi od kilku tygodni. Mysle ze to dlatego, ze nie byl sZczepiony. Podobno niesZczepione dzieci szybciej sie rozwijaja. Ciagle jestem w szoku jak mnie woła... On jest taki maleńki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×