Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka sobie maszkara

jedzenie na 2 dni za 10 zł

Polecane posty

Gość taka sobie maszkara

Mam 10 zł do dyspozycji, co kupić by przez dwa dni nie chodzić głodnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron 1zl
koncentrat,1,60 cebula 0,60 chleb 1.60 pasztecik 1zl razem 5,80 reszte sama wymysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzo srodkow.....
nasennych! :)) 2 dni przespisz ani nie bedziesz wiedziec, jak zlecialo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w biedronce kupisz na 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdfgdfgdfg
w sklepach typu carrerfour zupki chińskie są po niecałe 50gr więc masz na 20takich zupek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czxczxCzxc
pizze albo pierogi?:))))dobre:))) nalesnikow se nasmaz,makaron ugotuj,ziemniaki ze smietana jedz i jeszcze Ci zostanie na 2 browce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie maszkara
Nie lubię chinskich zupek, brzuch mnie po nich boli i mam zgagę. Kawę i herbatę na szczęście mam. Kupie koncentrat pomidorowy, nagotuje sobie zupy, może jeszcze chleb i jakiś tani pasztet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxxxxa
Ziemniaki i zrób placki, wtedy masz jeden obiad z głowy. Możesz też zrobić pyzy (bo mąkę chyba masz), wtedy dokup tylko trochę boczku do polania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka -3 polskiejabłka za 50 gr, kilo maki za 80 gr i masz placki ziemniaczane -spaghetti za 1,30 pomidory w puszce za 1,60 siata cebuli za 2,70 mogłabym wymieniac i wymieniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra tania zupa
gotujesz ziemniaki ,2 marchewki ,na patelce szklisz cebulke i malutki kawałek boczku ,albo taniej kiełbaski.Po ugotowaniu miksujesz ziemniaki ,marchew kroisz w kostke ,dowalasz smazeninke ,sól pieprz troche wegety i masz gesta ,sycaca ziemniacznke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie maszkara
Nie wydaje mi się, żebym za 10 zł mogła kupić ziemniaki, marchew, Vegetę i boczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małaczarnaaaaa
W biedronce kupisz kg parówek drobiowych za 7 zł.do tego chleb za 2 zł.albo kup makaron 2zł. I sos do spaghetti3zł. Do tego cebula i z jedną kiełbasę. Cebulę podsmażasz z kiełbasa. Gotujesz sos dodajesz do tego cebulę z kiełbasa i zalewasz makaron.pyszne:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie maszkara
Pyszne, ale czy wystarczy na 2 dni ( to jakby nie liczyć 6 posiłków:(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MNDFDIDIDIDI
biedrona: mararon 2 zł, mieso 4 zł , smietana 2 zł pomysł na i robisz zapiekanke z miesem - masz zarcia na 3 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpierdalam kiełbase krakowskaa
okraszona czosnkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra tania zupa
ziemniaki 2 zl ,2 marchwie 0,60 ziarenka smaku 1 zl czy jaks podróba ,2 kiełbaski slaskie 1,40 ludzie wy cen nie znacie? czy w żabce kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka XXX
kup sobie pierś z kurczaka tak ok 40 dkg to koszt ok 5 zl ( oczywiscie w jakims supermarkecie) troche ziemniakow to ok 1 zl do tego chlebek (1,60) i jakis pasztecik (2zl)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka XXX
musisz jesc jakies mieso bo zupki to na krótko wystarczaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artek87
Witam drogie panie :) może też się przyłączę i podsunę kilka pomysłów , sam czasami stawałem przed takim problemem więc o to propozycje : Kapusta nie droga a dużo , tani bulion (kostki np. Tesco), ryż (spokojnie zmieścisz się w 10zł a jak zostanie dokup cebulę) - ryż oczywiście też tani (jakiś sypki też możesz dostać w tesco za około 2,50 zł za kilo) . Plusy: Ryż- jest go dużo, pożywny, możesz go przyrządzić na kilka sposobów, spokojnie starczy na kilka posiłków , Kapusta- jak wyżej , jest jej sporo , witaminy i sole mineralne można jako sałatkę , można do zupy , Bulion - poprawia smak, zastępuje sól i wiele innych przypraw jeśli masz ich mało , Cebula- jeśli starczy na kilka główek to warto , zdrowa , wzbogaca smak potrawy , można jeść na surowo, gotowaną , smażoną . Danie : zupa z kapusty z dodatkiem bulionu i cebuli, ryż zamiast klusek : pożywna, zdrowa, zaspokaja głód można jej dużo nagotować jednorazowo , lub wielokrotnie w mniejszych ilościach. Sałatka z kapusty i cebuli (ryż do sałatki opcjonalnie , wystudzony) . Gołąbki ryżowe (farsz z podsmażanej cebulki z ryżem , dla smaku farszu dodać do niego kostkę bulionu ilość wedle uznania). Smażona kapusta z ryżem,cebulą i kostką bulionową ( kostka jak zwykle jako dodatek smakowy). Jeśli ktoś potrzebuje więcej białka polecam kupić fasolę Jaś na wagę (jeśli jest taka możliwość) kilka cebulek , najtańszą kiełbasę i najtańsze koncentraty pomidorowe , w zależności jaką uda wam się kupić ilość składników tyle też możecie nagotować fasolki po bretońsku ( zakładając że macie przyprawy) . Jest też opcja kupienia kilku tanich chlebów i do tego na przykład pasztet(taki wyglądający jak kiełbasa, do smarowania) lub zamiast pasztetu wyszukać innych tanich rzeczy do rozsmarowywania na chleb. Kuchnia w tym przedziale finansów może nie należy do larytasów smakowych w zależności od umiejętności kucharskich jest dobra lub zjadliwa ale jak wiemy są to sytuacje w których zadaniem jest zaspokojenie głodu a nie szukanie kawioru wśród szparagów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska co to za kraj gdzie trzeba kombinować żeby przeżyć za 5 zł dziennie ehh rządzące Ku u r w Y zdychajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kapusta jest na sztuki glowka 4kg 1,80zl koncentrat 1,60 1 cebula 2 zwyczajne,kielbasy 3zł na 2 chleby ci zostanie . Gotuje bigos i mam zarcia na tydzień :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze powiedziawszy, to ja zawsze jedzenie zamawiam z Margaret we Wrocławiu, zawsze tam jest pyszne i domowe jedzonko. Sama nigdy nie tracę czasu na gotowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×