Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość koala60
Wiecie zrobiłam też ten sam błąd wzięłam tabletkę i zrobiłam tsh i wyszło mi 0,254 czyli po niżej normy ,ale tak z drugiej strony to żaden lekarz nic nie mówił żeby w dniu robienia tsh nie brać tabletki,to skąd my mamy wiedzieć z forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie robienia TSH przed i po tabletce-dlaczego w takim razie jak byłem na jodowaniu w w Gliwicach to 3 razy robili nam rano TSH i trzy razy dawali na jakies pół godziny prze pobraniem Eutyrox ?to chyba wiedzą co robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
to w takim razie zapytam jutro lekarza jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala60 mnie lekarz powiedział żebym w dniu badania była na czczo i nie brała eurytoxu przed pobraniem krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chyba u kazdego guzy na tarczycy wychodzą przypadkiem, u mnie również zauwazył rodzinny i tak sie zaczeło .. mysle ze jak biopsja wychodzi ok to nie ma co panikowac ze to pomyłka tylko regularnie robic usg i powtarzac biopsje raz do roku..no i byc pod opieką endokrynologa.. iwona bea ja jak odstawiłam od cyca bachorka to jeszcze przez jakies 8-9 m-cy wage utrzymywałam potem zaczełam przybierac, a teraz 8 m-cy po operacji przybyło mi dobre dwa kilo teraz waga stoji ufff ale nie chudne mimo nadczynnosci:(. ale endo mi powiedział ze to nie jest tak ze wezmie pani tabletke i waga w dół, ze przy diecie łatwiej jest chudnąć ale i tak trzeba pewne rzeczy ograniczac co u mnie kiepsko wychodzi, :(, ale mimo wszystko jest to mały plusik w tym wszystkim ze przy raku trzeba byc w nadczynnosci z dwojga złego lepsze to niz niedoczynnosc:) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid gratuluję... mi zostało jeszcze trochę czasu do wizyty u endo... wszystkim życzę zdrowia i samych pomyślnych wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
tak czytam o tych małych dzieciach, dziewczynkach, w życiu bym nie wpadła żeby moim robić USG czy hormony ale widzę że tu trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
słuchajcie zagoiła mi się blizna ale jakoś tak brzydko mam taką grubą krechę jakby nie wyjęto jeszcze szwów ,a smaruję ją cały czas maścią ,czyżby miałabym skłonności do bliznowców, czy ktoś z was miał coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spadłam
Koala 60.Tez mialam gruba,drazliwa bliznę,lekarz przepisał mi hydrocortison czy jakos tak smarować raz dziennie przez 7 dni potem kupilam krem z masy perlowej o nazwie NO-SCAR przeciw bliznom mozna tym smarowac kilka razy dziennie masujac dla mnie rewelka.Lekarze tez przypuszczali,że zaczątki bliznowca,dzis blizna jest płaska i prawie nie widac.Smarowanie przez 3 miesiace .Operacje mialam rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
Dzięki spadłam/swoja drogą dziwne logo/ spróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala60 Bo to nie jest takie proste. Blizna wykształca się nawet kilka miesięcy, dlatego nie można tracić czujności:) Po operacji jest opuchlizna, potem tylko cieniutka linia (wtedy się cieszymy, że śladu nie będzie po bliźnie i odpuszczamy na ogół temat), a za jakiś czas zaczyna pojawiać się brzydki sznurek. Dlatego należy od razu, po odpadnięciu strupków smarować maściami silikonowymi. Już ze sto razy pisałam na ten temat, a wiem, co piszę, bo mam skłonności do bliznowców. Po wycięciu jednego ze znamion, dopiero po roku zrobił mi się paskudny bliznowiec z którym walczę od dwóch lat i dopiero teraz widzę efekty, tzn. lekko się spłycił i zjaśniał, ale szału nie ma i nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos a jakie kremy badz masci smarujesz? mi lekarz wspominal o CONTRACTUBEXie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia Contartubex jest na bazie cebuli, która wiele osób uczula. Poza tym istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia świeżo zabliźniającej się skóry. Żeby był efekt, trzeba mocno tą maść wcierać, co może spowodować właśnie uszkodzenie skóry i spowodowanie wstrętnego bliznowca. Właśnie ja tak się urządziłam. Po ok. 2 mcach po wycięciu pieprzyka, tak smarowałam contartubexem bliznę, że na nowo ją rozbabrałam. Uczulało mnie jak diabli, piłam wapno i dalej smarowałam, bo bałam się bliznowca. Maści silikonowe delikatnie nakłada się cienką warstwą na bliznę, bez żadnego szalonego wcierania, dlatego można zacząć je stosować już po odpadnięciu strupków (z contartubexem trzeba czekać ze dwa mce,a wiadomo, że do tego czasu blizna może się już niezdrowo ukszałtować). Ja stosowałam chyba większość dostępnych na rynku: dermatix (najdroższy, ok 180 zł za 15 ml), silkyderm, zeraderm, nawet nie pamiętam już wszystkich nazw. Próbowałam też plastrów silikonowych, ale nie trzymały się skóry, ciągle gubiłam, a to za drogi intereses, żeby cały czas nabywać nowe. Najbardziej chwalę sobie i cały czas używam veraderm (ok 80 zł). Odpowiada mi jego - gęstsza od innych maści konsystencja, mam wrażenie, że cały czas jest na skórze i tym samym lepiej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez chyba juz czas na silikon, w dodatku skóra nad i pod blizną taka jakaś cienka i pomarszczona się zrobiła... ten żel z firmy Oceanic jest jakiś tani http://www.podorlem.net/product/id/1465,oceanic-zel-silikonowy-na-blizny-30g tylko czy na naszą bliznę skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea42 Jeżeli chcesz, ekserymentuj:) Ja może w niewielu sprawach potrafię potradzić, ale na bliznach się niestety chyba znam jak nikt inny, uwierz:) Przeczytaj skład: cyt: Żel silikonowy na blizny wspomaga zmniejszenie, rozjaśnienie i wygładzenie blizn. Obecność wyciągów z cebuli ..... Czyli silikonowa jest ona z nazwy, a w składzie ma cebulę podobnie jak contartubex, cepan. Ceny maści silikonowych (15 g) zaczynają się od ok 100 zł. Zresztą, nie mam już siły po raz setny pisać, wyjaśnić. Niech każdy robi ze swoją blizną co chce:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie chcę eksperymentować, bo skutki mogą być opłakane:/ Wezmę na dzień dobry Dermatix, na allegro jest juz od 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid,nie mam pojęcia gdzie jest stara część szpitala,zawsze wchodziłam wejściem głównym albo tam ,gdzie teraz coś ,,remontują'' (na prawo) Wiem,że przez pierwsze 3 dni będe mogła córkę odwiedzać,a potem 4 dni -absolutnie.Jak mi się przypomną jakieś pytania to będę pisac do ciebie,bo jestes chyba najbardziej na bieżąco,a jak zechcesz to odpiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marg więc tak : jak jedziesz ta droga asfaltową od strony centrum Gliwic, to wzdłuż ulicy najpierw jest stary budynek (z czerwonej cegły) , a potem dopiero dalej wzdłuż drogi jest nowy.Więc najlepiej wejść z ulicy do starego budynku i zaraz za głównym wejściem odrazu w prawo i do końca tym korytarzem, i na końcu jest rejestracja i tam już dalej po wypełnieniu papierków będą Cie kierować najpierw wywiad lekarski, potem szatnia, krew i wreszcie przyjęcie na oddział, nie wiem jak to u innych wygładało,ale u nas wszyscy stawili się na8 tak jak kazali, a pierwsza osoba na oddziale znalazla się dopiero koło 12.Jak masz jakięs pytania to oczywiście pytaj, chętnie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos znalazłam ten żel w swojej aptece internetowej ( w której ceny są trochę niższe - ten żel 134,06zł) więc zamówiłam, bo ta blizna faktycznie lepiej wyglądała krótko po zabiegu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia32 Dobrze zrobiłaś, nie ma co czekać, aż się wykształci bliznowiec, bo wtedy walka jest naprawdę długa i uciążliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
kochani mam wynik histopatologiczny mam mikroraka 3mmm lekarz powiedział że to najlepszy z możliwych,a moje tsh 0,254 jest jeszcze za wysokie i dał mi 125 co drugi dzień bo muszę jeszcze zbić. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala to tak jakbyś go nie miała:) na prawdę!no ale dobrze , że wycięty teraz i nie zdążył się rozwinąć!To pewnie jod Cię ominie:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
tego jeszcze nie wiem muszę jechać ze szkiełkami do Warszawy i tam się okarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala60 slyszalam ze ten Twoj to taki spoko, do wyleczenia w 100%!!! :) takze glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
w tej chwili to dokładnie nie pamiętam ale było że rak brodawczak \ to tez wyszło z histopata\ i jakieś komórki pęcherzykowate,ale przy wypisie było napisane podejrzenie raka pęcherzykowego.A w histopatologi że brodawczak ,ale lekarz powiedział że to mikrorak bo ma 3mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
rerenia i tak robię nawet mój mąż jeszcze o niczym nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala60 no to niele ze maz nie wie!! ja to jak tylko sobie wymacalam kuleczke na szyji to od razu do swojego meza polecialam... jestes w takim razie super kobietka bo ja to jestem taki cykor ze szok!! ale to juz wszyscy na tym forum o tym wiedza !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WSZYSTKICH bardzo serdecznie! Dawid-cieszę się razem z Tobą. Marg-myśl pozytywnie, bo to bardzo pomaga(wiem z własnego doświadczenia). rerenia, bea 42-nie mogłam stosować żadnych maści z dodatkiem cebuli(uczulenie). Moja endo podpytała chirurga plastycznego i on doradził SILKYDERM(JEST TO ŻEL SILIKONOWY BEZ ŻADNYCH DODATKÓW).W aptece kosztuje prawie 80 zł, ale jest skuteczny. Iwonka-moja wnusia jest super. Nic jej nie przeszkadza, ale nie cierpi być głodna(ma to chyba po swoim tatusiu.....). Dzisiaj mija ostatni dzień mojego zwolnienia chorobowego (byłam całe 6 miesięcy i w tym czasie miałam 3 komisje lekarskie i jedną kontrolę w domu). W przyszłym tygodniu robie stertę badań i jadę do endo do Szczecina. Nie łudzę się, że mi zmniejszy dawki leków, ale może chociaż hormony obniży? Nadal łykam dużo wszystkich leków, ale bez nich niestety jest kiepsko.Wcześniej bardzo schudłam, a teraz niestety sporo przytyłam. Zastanawiam się, czy już zawsze będzie taka huśtawka wagowa? A jak Ty się czujesz? Jak sobie radzisz bez męża? Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucynka Powiem Ci jedno - nie wiem jak się nazywam. Moja Ewka jutro kończy rok.... Jak żyję nie widziałam takiego huraganu. Wszędzie jest, a to grzebie i zjada kwiaty, a to na schodach, a to w koszu w kuchni coś wygrzebuje. Mały kleszcz ciągle przyklejony do mnie:) Jeszcze niestety nie chodzi, mam cichą nadzieję, że jak zacznie to sytuacja zmieni się na plus. Cały dzień oka nie zmruży, na całe szczęscie pada o 19... Wtedy patrzę na nią i sobie myślę - Boże, jaki słodziak:) W ciągu dnia nie ma chwili, żebym usiadła, odpoczęła. Starsza taka spragniona mamy .... Chociaż nie lubię (wiesz czego), to cieszę się, że od września ruszam do ludzi. Piszesz, że Twoja wnusia lubi jeść:) Ja właśnie sobie myślę, że będ musiała wykupować podwójną rację wyżywieniową dla Ewki. w żłobku... To dziecko cały czas coś wcina:) Jedyne co mówi, to "mniam":) Pozdrawiam Cię serdecznie i całuję i mam nadzieję, że Twoje wyniki będą w porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×