Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość hana33
Witam wszystkich:) Byłam na 1 jodzie - 5 dni na Szserów, wyszłam 4 czerwca-troche pobyłam w domu, troche pracowałam, jak nikogo w biurze nie było żeby nie naświetlac. Mam na karcie TSH 75, jodochwytnosc-2,5% Chciałam isc do endo - tekie zalecenie na karcie, ale zapisy sa na listopad i musze sie wcisnac bez kolejki bo trzeba sprawdzic TSH, kurde te ich terminy, co miałabym czekac do listopada? biore 100 teraz (a czytam na fotum i niektórzy biora 3x po 125 np)a ja po tej 100 to jakaś roztrzęsiona i lęki czasami też mam. Na następny jod mam byc za pół roku-rok. Pozdrawiam ciepłutko z ciepłej Warszawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Hana33 napisz mi proszę jak to wyglądało, bo ja niedługo się wybieram i chciałąbym z pierwszej ręki informacje. a co to znaczy drugi jod? to diagnostyka? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana33
Do Alutki: idziesz na Szaserów? jak tak to od 7 na Izbę przyjęc, potem do innego budynku na I piętro.Trzeba troche poczekac, przydzielą do pokoju, pobiorą krew i na I dzień wolne:)mozna iśc po picie, gazetki itp.II dnia dostaje się małą kapsułkę, potem sprawdzają jodochwytnosc i w sobotę (jak mi sie dni nie pomyliły:)dostaje się dawkę duża i szybko do pokoju - byłam z druga dziewczyną w dużej sali bo akurat remontowali jedną i tak sie siedzi do poniedziałku, myje się codziennie, w poniedziałek rano sie myje i idzie rano na scyntografie całego ciała-czeka ze 2,3 godziny na wyniki i do domu. Mnie bolała trochę szyja i spałam sobie troche, a tak to żadnych innych doleglowosci, dziecko oddałam na tydzień do babci.Jakby co pytaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana33
do Alutki: na drugi jod sie idzie znowu za rok, jak nic się nie dzieje - ten mój był pierwszy (w lutym miałam operacje), takie sprawdzenie czy nic sie nie dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana dzięki za odpowiedzi. Ja idę na Wołoską, ale pewnie podobny schemat. w tej sali izolacyjnej jest coś, tzn telewizor czy telefon, bo najbardziej tego sie boję, że nie wytrzymam tego w samotności. :( uspokoiłaś mnie, że ten drugi jod to sprawdzenie. pewnie lepiej po pól roku to zrobić. u mnie wypada przyjęcie do szpitala na poniedziałek, wiec do piątku powinnam wyjść. fajnie, że już masz to za sobą:) a u mnie stressss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana33
do Alutki: stres?a czym?jedynie tylko to jak na wynik sie czeka a tak to oki - u mnie był telewior miałam laptopa, gazetki i spałam:))Nie stresuj się niepotrzebnie, mi endo powiedział zeby tak max do roku, a że sama mieszkam z synem to poczekam do tego maxa:))trzymaj się:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można laptopa wziąć i komórkę? to mnie zaskoczyłaś. wszedzie czytam,że wszystko trzeba wyrzucić, więc trochę lapka byłoby mi szkoda:) a czekanie na wyniki to na pewno stres....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hana33 Albo źle zrozumiałaś, albo ja Ciebie nie zrozumiałam. Jeśli ktoś pisze, że bierze 3x125 i 4x 100 to oznacza, że 3 dni bierze 125 a następnie przez 4 dni 100 euthyroksu. Broń boże nie znaczy, że bierze na śniadanie, obiad i kolację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka hihihihi to ci sie udalo ale wiesz skoro hormon musi byc na czczo to ten na obiad i kolacje i tak by sie nie wchlonał haha pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wie gdzie podziała się Iwonka??????? nasze nowe dziewczyny "świerzynki" pytały jak dbać o ranę, bliznę a nasz guru od blizn milczy ja nie śmiem nic pisać, stosuje się z uporem maniak do Jej wytycznych i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyrylko Jeżli mam ft3 4,07 a ft4 1,1 to znaczy że mam niedoczynność ? Pomimo tego , że się znajdują na pograniczach normy ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana33
Do Lalinki: to pewnie źle zrozumiałam:)bo się zdziwiłam aż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana33
do Alutki: dostajesz informacje jak działa jod i jak przebiega kwarantanna.Nie osiada się na telefonach, laptopach, ja tylko wyrzuciłam klapki bo wziełam stare - natomiast pizamę, recznik itp.wzięłam do domu, przyszłam wyprałam, odłożyłam na inna półke i po tygodniu to samo. Wziełam kwaśne żelli ale nie potrzebowałam ich za bardzo bo nie bolały mnie ślinianki, piłam wodę cytrynową (bo zwykła mi nie wchodzi), jadłam słodycze i wszystko przeszło (akurat u mnie)bez większych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana dzięki za odpowiedzi:) no i czekam na informacje czym traktować bliznę tak po miesiącu? dermatix? najlepszy będzie? widziałam w aptece internetowej za 100zl. ja na razie tylko natłuszczam Bevita kremem. super wygląda ta moja blizna, odpukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana33
Ja tak po ok 2 tyg kupiłam silikonową masc Dermatix i od tamtego czasu uzywam, smaruję rano i wieczorem cieniutką warstwę i 3,5 miesiąca i malutka kreseczka juz została - apaszkami zasłaniam jak ide do pracy, aby nie opalac, w pracy czasami zdejmuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka13 Jak super wygląda to zostaw w spokoju. Naprawdę jeśli nie ma się skłonności do bliznowca to nie ma potrzeby wydawać forsy na mazidła. Już tu tłumaczyłam jak to sprawdzić trzeba odszukać wszystkie swoje stare blizny od dzieciństwa, jeśli je do dzisiaj widać to trzeba być czujnym. Hana Cieszę się, że się na coś przydałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuje się pod Lalinką jak ładna tylko myć i natłuszczać jak nie to pamiętać !!!!! nie wolno za szybko smarować contratubexem lub caponem (oba na bazie cebuli - szybko uczulają, ale najszybciej rozpuszczają blizny) nie wolno tych maści za szybko nakładać na blizny i masować, można sobie zrobić krzywdę ja walczę od 2010 roku z bliznowcem z całkiem dobrym skutkiem, najpierw contratubex ale uczulił, później veraderm a teraz plasterki hansaplast ( nie wiem czy do dostania w Polsce, ja mam z Włoch), naklejam i dokąd nie odpadnie biegam z nim ;) , odpada to znów naklejam :) OJ Iwonko ! Iwonko ! Ty wiesz o co mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka mam prośbę napisz w profilu datę zabiegu :) będzie nam łatwiej odpowiadać pozdrawiam środkowo-nocnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka jak pozamykasz sprawy z jodem, to zaprosimy boćka ;) , a on tu ostatnio bywał :) Szymuś, Bartuś, Antoś to chyba najmłodsze pociechy :) o ile dobrze pamiętam :), bliznę oglądaj i melduj a w tej chwili to mydełko i oliwka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!!! prosze o pomoc, ktora z Was miala zabieg w ADO MED bo cos tu czytalam, chodzi o chorzow. Ile tam to trwa, jakie sa procedury i ile kosztuje wyciecie ???/ Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się ponownie, nareszcie dziś mam trochę czasu od przyjścia do domu po jodzie bo po tygodniowej nieobecności nazbierało się trochę zaległości. Pobyt w Instytucie wyjątkowo minął mi szybko i całkiem nieźle się czułam po zastrzykach i po jodzie, nie byłam senna ani nie spuchłam i nic mnie bolało, za to scyntygrafia wykazała wychwyt w loży po obu stronach i to mnie niepokoi bo do tego nadal utrzymuje mi się opuchlizna i teraz zastanawiam się czy ma to ze sobą jakiś związek? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieczyny Ja jednak namawiałabym do zastosowania na bliznę maści silikonowej. To, czy mamy skłonność do bliznowca naprawdę ciężko sprawdzić. Inna jest skóra w różnych częściach ciała. Ja mam skłonność do bliznowców, a po cesarce śladu praktycznie nie ma. Najbardziej narażona na bliznowce są na ramiona, plecy. Z cienką skórą szyi też może być problem. Owszem, maści silikonowe typu veraderm, drmatix są drogie, ale jeżeli je się zastosuje tuż po operacji, gdy tylko strupy odpadną, praktycznie mowy o zrobieniu się bliznowca nie ma. Wystarczy cienka warstwa, więc maść wystarczy na naprawdę długo i nie trzeba smarować nie wiadomo jak długo. Jeżeli już się zrobi blizniowiec to już hop siup nie ma, wtedy walka przy użyciu silikonów może trochę potrwać. Trzeba pamiętać, że blizowiec może się wykształcić z pół roku po operacji. Na początku wszystko pięknie ładnie, a potem sznur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieczyny Ja jednak namawiałabym do zastosowania na bliznę maści silikonowej. To, czy mamy skłonność do bliznowca naprawdę ciężko sprawdzić. Inna jest skóra w różnych częściach ciała. Ja mam skłonność do bliznowców, a po cesarce śladu praktycznie nie ma. Najbardziej narażona na bliznowce są na ramiona, plecy. Z cienką skórą szyi też może być problem. Owszem, maści silikonowe typu veraderm, drmatix są drogie, ale jeżeli je się zastosuje tuż po operacji, gdy tylko strupy odpadną, praktycznie mowy o zrobieniu się bliznowca nie ma. Wystarczy cienka warstwa, więc maść wystarczy na naprawdę długo i nie trzeba smarować nie wiadomo jak długo. Jeżeli już się zrobi blizniowiec to już hop siup nie ma, wtedy walka przy użyciu silikonów może trochę potrwać. Trzeba pamiętać, że blizowiec może się wykształcić z pół roku po operacji. Na początku wszystko pięknie ładnie, a potem sznur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieczyny Ja jednak namawiałabym do zastosowania na bliznę maści silikonowej. To, czy mamy skłonność do bliznowca naprawdę ciężko sprawdzić. Inna jest skóra w różnych częściach ciała. Ja mam skłonność do bliznowców, a po cesarce śladu praktycznie nie ma. Najbardziej narażona na bliznowce są na ramiona, plecy. Z cienką skórą szyi też może być problem. Owszem, maści silikonowe typu veraderm, drmatix są drogie, ale jeżeli je się zastosuje tuż po operacji, gdy tylko strupy odpadną, praktycznie mowy o zrobieniu się bliznowca nie ma. Wystarczy cienka warstwa, więc maść wystarczy na naprawdę długo i nie trzeba smarować nie wiadomo jak długo. Jeżeli już się zrobi blizniowiec to już hop siup nie ma, wtedy walka przy użyciu silikonów może trochę potrwać. Trzeba pamiętać, że blizowiec może się wykształcić z pół roku po operacji. Na początku wszystko pięknie ładnie, a potem sznur. 🌼"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca". Paulo Coelho❤️ 🌼"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca". Paulo Coelho❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×