Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nati_1309

14-miesięczne dziecko nie chce jeść

Polecane posty

Błagam ratujcie mnie. Mój 14-miesięczny synek nie chce jeść. Jak mu wcisnę czegoś 2-3 lyżeczki to jest sukces. I taki stan rzeczy utrzymuje się od 3 dni. Nie wiem co robić bo nigdy to się nie zdarzyło. Zawsze jadł ładnie. teściowa ciągle jęczy mi nad uchem żeby dawac małemu coś na apetyt ale ja nie chce go faszerować tym. Co radzicie?? Czy posłuchać teściowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apetizer i inne podobne sa dla dzieci w wieku przedszkolnym dla takich maluchow chyba nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ząbkuje
albo coś z gardłem...? Coś poza tymi objawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallalalala
idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ząbkuje
Nie szpikowała bym go niczym na apetyt. Lepiej wybrać się do pediatry, porozmawiać niech zbada dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zmuszaj do jedzenia najważniejsze że pije dziecko samo się nigdy nie zagłodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waży jakieś 11kg. Ząbki ma już wszystkie gardło czyste. Biega śmieje się, rozrabia i widać że nic mu nie jest. Zachowuje się normalnie. Tylko dlaczego nie chce jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej powiedz
moja ma 15mies i czasem tez ma takie dni, ze tylko zelki by wcinala. ja nie wciskam jej nic na sile, bo wtedy jeszcze bardziej sie zniecheca. probuje ja jaos zajac-wlaczam reklamy, opowiadam jakies bajki, daje czasoismo do przegladania i zdarza sie, ze nim sie obejrze to po jedzonku nie ma sladu. daj mu ogorka kwaszonego bez skorki do raczki, albo zrob ogorkowa. takie kwasne potrawy poprawiaja laknienie. moja uwielbia ogorasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej powiedz
11kg to odpowiednia waga. moja majka wazy ciut mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 kg? moja niedlugo skonczy 2 latka i wazy troche ponad 9 kg... wg mnie nie masz sie jeszcze czym martwic poza tym zawsze wage mozesz skontrolowac, jezeli nie spada to nie ma sie czym przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do evi
ja pierdziele, dziecko mojej szwagierki ma 4 miesiace i mala wazy ponad 7 kg, a Twoja 2latka 9))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammazaangazowana
to ze dzcko w wieku 4 misisecy zbyt duzo wazy to nie znaczy ze inne dzieci tez maja byc grubiotkie nati_1309 czy twoja synek niedawno zaczal sam chodzic?? nieraz takie dzieci "zapominaja" o jedzeniu radzilabym sie wybrac do poediatry zeby wykluczyc ew chorobe, a jaesli absolutnie nie che jesc to nie zmuszac do ejdzenia -a jak zglodnieje to sam zje! dzieci zbyt zaaferowane otaczjacym je swiatem moga nie jesc nawet kilka dni, wazne zeby pil woede, zadnych slodkich napojow absolutnie nie wciskaj i nie zmuszaj go do jedzenia, nie karm tez przed telewizoem ani "mimochodem" to sprzyja ksztaltowaniu zlych anwykow zywieniowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do evi
ale mala szwagierki wcale nie jest gruba! i duza tez specialnie nie jest. wyglada jak normalne dziecko. mysle, ze 11kg w wieku 2 lat toz to dziecko anorektyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammazaangazowana
dzicko w weku mieecy powinno podwoic wage urodzeniowa a w wieku roku potroic ile wazylo dziuecko autorki topiku i ile wazylo dziecko wtojeje szwagierki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Synek jak się urodził to ważył 2840g. A chodzi już od dawna. Spróbuję faktycznie soczek zamienić na wodę. Może to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klubmaluszka
Prowadzę Klub Maluszka 4 rok ,opieka dla dzieci od6m-ca do 4lat,na tz. niejadki jest bardzo dobry sposób.Prawidłowy cykl dnia tj.bawimy się- jemy-śpimy.Jeśli konsekwentnie dzień po dniu zachowamy takie proporcje rytuału dnia gwarantuję po miesiącu nie ma problemu niejadka.Pamiętajmy kiedy jemy nie bawimy się z dzieckiem np;tworząc teatrzyk z członków rodziny aby dziecko tylko zjadło choćby 2 łyżeczki zupki skupiamy się tylko na jedzeniu.Kiedy się bawimy to do zmeczenia malucha ,spacery na świeżym powietrzu też wzmaga apetyt,ale nic nie podtykamy do zjedzenia wtrakcie zabawy żadnych ciasteczek,owoców nic tylko picie najlepiej woda.I sen najlepiej jeśli w ciągu dnia dziecko śpi 2Xpo ok2godz.Pozdrawiam proszę zaufać mojemu 10letniemu doświadczeniu w pracy z maluszkami .Ilona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale kiedy my mieliśmy taki wyregulowany plan dnia. I napiszę jak to wyglądało. 7-8 pobudka(to znaczy mały sam wstawał i budził mnie) 8.30-9.30 Śniadanko 9.30-10 zabawa 10 drugie śniadanko 10-12 spacerek 12-14. spanie 14.30 obiadek 15-18.30 znowu spacerek 19 kolacyjka 19.30-20 kąpiel 20-20.30 jakieś zabawy 21 spanie I obecnie nic się nie zmieniło poza tym że synek nie chce jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klubmaluszka
Zabawa musi być aktywna ,dziecko nie może się nudzić.Na spacerku nie tylko leżenie grzecznie w wózeczku ale czołganie z bieganiem.Nasze dzieciaczki a teraz w wieku Twojego maluszka jest 2dzieci.Na ogrodzie przełażą przez tunele ,kopią grządki i podlewają kwiaty, grają w piłkę z psami na czworakach.Zdażają się dni mniejszego łaknienia lub próbowania nowych smaków niechetnie.Ale nie zniechęcajmy się .Śniadanko szybkie bez przeciągania w godziny bo to nuda.A zabawa niech trwa długo i z zainteresowaniem stymulując jak najwięcej emocji dziecięcej.Niech krzyczy hałasuje, biega wlazi na górki ,przeszkody,ogląda nowe rzeczy,poznaje całym sobą świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tym leżeniem grzecznie w wózeczku to u mojego synka ciężko. On w ogóle nie jeżdzi w wózku. Wszędzie musi sam wejść. I wszędzie go pełno. W w wózku siedzi tylko jak śpi na spacerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pociesze cie (?), moja mala tez ma 14 miesiecy i kilka tygodni temu tez miala taki okres ze nie nie chciala jesc .... trwalo to PONAD 3 TYGODNIE !!! Wyrywalam sobie wlosy z glowy, mala stracil na wadze, tolerowala praktycznie tylko mleko i to w niewielkich ilosciach.... ale pozniej wszystko wrocilo do mormy :) przyczyna ? Zeby ! :) Dzisiaj znow sie mam zaczynaja problemy z jedzeniem :(... troche sie obawiam poworki z rozrywki ale juz teraz wiem ze predzej czy pozniej to minie... najwazniejsze to nie wmuszc w dzieko kedzienia zeby Go nie zrazic. Powodzenia i nieskonczonych pokladow cierpliwosci zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klubmaluszka
Bardzo dobrze ,jeśli jest zdrowy energia i chęć poznawania wszystkiego co w koło, to najlepsza droga do wlasciwego rozwoju, ale nigdy nie zaszkodzi konsultacja z lekarzem np.przy utracie na wadze.Pozdrawiam Ilona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslavka
Przechodzę to samo z 11 mies córcią. Od tyg. straciła apetyt, jedynie mleko i ciasteczka wcina. Oczywiście codziennie próbuję jej dawać inne potrawy ale nic. Myślę że to ząbki, bo kiedyś przechodziłam podobny okres-trwało to ok 2 tyg. Ale idę do lekarza bo mała ma do tego katar a ostatnio uszy miała zawiane, może to o to chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×