Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

w co zainwestowac pieniadze?

Polecane posty

Gość ooiiuuyy
poczekaj na akcje taurona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy na jak dlugo masz zamiar zamrozic pieniadze. Jak krotko to lokata 3, 6 lub 12 mies. Polecam w Open Finance, tam jest jakas z dzienna kapitalizacja, czyli bez podatku belki. Jesli na dluzej to lepiej sie wybrac do jakiegos doradcy, w open bylem, konsultacja za free, ale nie skorzystałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nie skorzystales? te pieniadze zarobilam sobei zeby miec na studia zaoczne moglam miec wiecej ale szybciej do polski wracam wiec nawet taka kwota mnie satysfakcjonuje jednak po przeliczeniu swoich wydatkow na akademik, szkole, zycie, wychodzi na to ze te pieniadze moge "zamrozic" na dluzszy okres czasu jak to jest z tymi lokatami? ktora sie bardziej oplaca? 3miesieczna czy roczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie skorzystalem bo proponowali inwestycje na kilka lat, a ja wole miec pod reka pieniadze :) lokate mozna zalozyc samemu przez internet, a i zyski niczego sobie. Na 3 jest chyba 5%, na 6 5,5% a na 12 5,75%. Czy cos w tym stylu. Tylko jak sie odejmie podatek belki to rzeczywisty % to cos okolo 7,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to ten podatek belki? zielona jestem:o ale to w takim razie moge sobie pieniadze wlozyc na 3miesiace, po 3miesiacach kwota mi urosnie o 5% i znowu po jednym dniu znowu na 3 meisiace ta powiekszona kwote? czy to nie wychodzi lepiej niz na 12miesiecy? nie kumam tego w ogole:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podatek belki to taki podatek od zysku, jesli zysk z loakty przekracza 5zl to sie go odprowadza i wtedy zarabia na tobie panstwo, lokaty z dzienna zarabiaja codziennie mniej niz te 5zl i wtedy podatek nei jest sciagany. jak zalozysz na 3 miesiace na 5%, to rzeczywiscie przez 3 miesiace zarobisz 1,25% kwoty ktora masz na lokacie. jesli zalozysz na 12 miesiecy to zarobisz pelne 5%, ale jesli ta na trzy miesiace bedizesz zakladac co 3 mies, to wyjdzie na to samo. Dlatego lokaty na 12 sa najwyzej oprocentowane, bo nie mozesz wyplacic pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czy tak naprawde jesli zaloze na 3 miesiace i zysk jest 5% to tak naprawde te 5% jest w skali roku? czli tak naprawde te 5% musze podzielic na 4 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w złoto w nieruchomosci :) to są najpewniejsze inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wychodzi na to ze na rok jest najlepiej oplacalne dobra ale to nie jest jedyna opcja nie wiesz wiecej co moge zrobic z tymi pieniedzmi oprocz lokaty?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram Artka. To jest teraz najbardziej sensowny wynikowo, a bezpieczny sposób inwestowania na krótki okres. Proponuję lokatę 6 miesięcy. Oprocentowanie to samo, co na rok, a nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć. Jak się utrzyma, to przedłużysz, jak będzie korzystniejsza opcja - skorzystasz. Rozumiem, że takie rzeczy jak mieszkanie (pomoc w spłacie kredytu, wkład własny) nie wchodzą w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokata to pewny zysk, znajoma jak sie bawila w inwestycje z posrednikami stracila chyba 5tys, a zainwestowala 50. Moze jakby sie nie wycofala i poczekala do konca inwestycji to by nie byla stratna, ale moglaby tez wiecej stracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dopiero niecale 21lat, te pieniadze jak pisalam wczesniej chcialam zarobic na oplacenie studiow zaocznych ale przeliczywszy ile mnie wyniesie akademik, szkola i jedzenie, wychodzi na to ze tych pieniedzy narazie nie potrzebuje wiem ze kupno mieszkania to dobra inwestycja ale ja nie wiem czy bede w stanie pozniej jeszcze placic za to bo jednak 15tys zl to nie jest duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa rozne lokaty,ubezpieczenia.Musisz pochodzic po bankach i popytac bo rozne jest oprocentowanie znajoma mi mowila,ze najwyzej proponowali jej w SKOK-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polsce bede dopiero w czerwcu i poswiece na to jeden dzien bo tak akurat mam zaplanowany urlop :) ale tutaj wolalam juz popytac zeby mniej wiecej miec obraz jak to wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie-kura
:) lokata to tylko koszty pokrycia inflacji :) lepsze to niż mają leżeć i nic nie robić oblicz sobie aktualne 3,8% w skali roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie-kura
lokata na 3 miesiące to jest aktualnie coś około 3% lub mniej-zależy od banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie-kura
sprawdź sobie jeszcze koszty związane z obsługą lokaty bo czasami 4% > 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×