Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gizula888

Pytania o Pragę

Polecane posty

Co warto kupić w Pradze, jakie są ceny, gdzie kupować żeby nie przepłacac? W tym tyg. wyjeżdzam do Pragi (mam nadzieje ze dojadę) i prosże o informacje - z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawencjuszka
W Pradze ogolnie dosyć zdzierają z turystów( a gdzie nie zdzierają ;) ),będizesz musiała np zapłacić by zobaczyc słynną Zlota Uliczke (akurat ją warto zobaczyć). Piwo w kanjpach jest stosunkowo tanie a juz na sto procent tańsze niz w sklepie. Fajnie jest wiec powiedzieć przy piwku w knajpce(wybieraj takie z dala od centrum ,super klimacik i duża oszczędność). Z pamiątek polecam jakąś ładną fotografię z Pragi w ramce . Z bardzej przaśnych rzeczy np breloczek krecika,czy marionetkę. Obydwie te rzeczy w ilościach masowych kupisz w Czechach wszędzie. Koniecznie zamów w kanjpie knedliki(pychhha). Na mieście do zjedzenia-lody z automatu(tęż rewelacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawencjuszka
Jeszcze jedna ważna informacja-jeśli jedziesz smaochodem zdecydowanie zostaw go w parkingu hostelowym . W Pradzie brak permanentnie miejsc do parkowania. Nie mówiąc już ,że po samym mieście najlepiej poruszać się tramwajami,bo tam to juz tłok i szaleństwo,parkingu nie uświadczysz a jak jest to mega drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam bardzo o takie rady mi chodziło, jak jeszcze się Wam coś przyponi piszcie proszę:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaaaaaaaaaa
warto kupic 1-2 kg vegete tania jak barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupupupuupu
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a no wiec tak
-nie polecam piwa w samym sercu starowki-knajpy typowo europejskie..klimat sredni..warto poszukac typowo czeskich pubow... z preclami na stole-wiec wedru tam gdzie pelno czechow..na starowce jest henijalny pub...w srogu olbrzymi piec...chyba 2 duze sale..stoliki i owe precle -czekolada studencka-nam najtaniej wyszla kupowana przy grznicy-na strowce ceny ok 60kc...a na granicy-20 pare... -nie polecam jedzenia w knajpach w sercu starowki -rowniez typowo europejskie-a zarcie srednie-jest swietna jadlodajnia:)z niesamowicie milych kelnerem..nazywa sie chyba ruda norka...blisko serca starowki..typowy czeski knajpik z jedzeniem i piwem -na szybko cos zjesc:pieczony swiniak na starowce:) -pamiatki:ogolnie mnostwo badziewia:torebki, czapki z napisem praha, kiczowate gadzety...ja osobiscie zaopatrzylam sie w taki:popielniczka:), jestem fanka hust olbrzymich i szali..wiec chodzac w te i wefte wypatrzylam za ok 10kc fajna :) -o tytoń i dobre cygarka, cygaretki:ceny ok.to polecam...nam udalo sie znalezc na starowce na uboczu sklep z tego typu artykulami -nie wiem gdzie bedziesz noccowac...my mielismy nocleg ok 15 min od starowki-wiec produktu na sniadanie w osiedlowym sklepie-wedlina ser napije pieczywo w przyzwoitych cenach -jesli lubisz salami to radze sie w nie zaopatrzyc w drodze do polski przy granicy-cena ok i smaczne -jesli lubisz chinska kuchnie to polecam dosc tani i :)klimatyczny bar:wystroj lat 80..i azjaci...kierujac sie s trone mostu karola...przechodzisz przez pawilon handlowy-tunel ze sklepami:)i odbijasz na prawo na swiatlach ...idac ta uliczka zaraz natrafisz na szyld:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a no wiec tak
aha...hard rock cafe...drogo..ale wart:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×