Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bebelululu

Dawkowanie mleka modyfikowanego

Polecane posty

Gość bebelululu

Moja córeczka skończyła 10 maja 2 miesiące. Muszę zacząć ją karmić mlekiem modyfikowanym, ale zastanawiam się, czy mam dawać 120 ml i 4 łyżeczki (tak jest przy 2 miesiącu) czy 150 ml i 5 łyżeczek (przy 3). Liczyć to jako zaczęte czy skończone miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość speed80
help! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zagadka
na 3-ml wody jedna miarka mleczka w proszku. Zrób raz mniej i sprawdz czy jej wystarcza, jak za mało to rób więcej. To zależy od jej apetytu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zagadka
30 ml wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno ogarnij się, zobacz czy jak zrobisz 120 to w ogóle tyle zje, mój dostaje tyle ile chce ma 2,5 miecha je od 90 do 130 w zależności od apetytu. Dane na opakowaniu są orientacyjne, zrobisz 120 bedzie chciał wiecej to co nie dasz mu bo na opakowaniu napisali, że 120 i koniec? Karm tak, żeby nie był głodny ani przejedzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasada jest prosta na 30ml wody 1 płaska miarka mleka:) a ta tabelka gdzie jest podane ile dziecko powinno jeść w danych miesiącach to tak orientacyjnie podana jest :) każde dziecko ma inne potrzeby :) 2 miesięczne dziecko może wypic 60 ml lub 120:) najlepiej przygotuj mleko i sama zobaczysz jaki ma apetyt:) Moja córka ma 22 m a wypija 150-180 czasem mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj dziecku tyle ile wypije, to co pisze na opakowaniu to nie norma! Moje dziecko ma 10 miesięcy a nie pije więcej niż 120ml, poprostu tyle mu wystarcza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
na 30ml wody 1 miarka i to obojętnie ile,tyle ile dziecko wypije,mój w 2 miesiącu pił np.120mleka (4 miarki) bywało ze i 90ml wypijał (3 miarki) róznie,zalezy od apetytu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebelululu
A co, jeśli będzie chciało więcej niż te "przepisowe" 150 ml?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pompon dla ciebie
no to mu daj..w czym problem?? halo,mamusiu uruchom łepetyne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemilla
I tez lekarka kazala dawac mniej, ale jak tu sluchac placzu dziecka, ktore chce jesc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko je, ile mu się da. Ja bym na twoim miejscu dała 120 ml i zobaczyła, jak szybko będzie znowu głodne. Jeśli po 3 godzinach lub dłużej, to znaczy, że mu wystarczy. Jeśli szybciej, to następnym razem daj więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kombinuj, częściej dopajaj wodą albo zrób 150 ml z 4 miarek. A to lekarz zwrócił uwagę ze dziecko za grube czy znajomi i rodzina?Dopóki lekarz nie powie ze coś jest nie halo, to to olej. Fakt, że maluchy szybciej przybierają na mleku sztucznym ale z reguły jak zaczynają biegać to pozbywają się nadmiaru tłuszczyku. Przecież nie zagłodzisz dzieciaka bo Ci sie zabeczy. Jak to nie jest opinia lekarza a osób niekompetentnych, a w rodzinie nie ma osób zmagających się z dużą nadwagą to dawaj tyle ile chce-przynajmniej ja bym tak zrobiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebelululu
No nie, lekarka na ostatniej wizycie mówiła, że jest dobrze. Mała miała 58 cm i ważyła 5700 g, a miała 6 tygodni. Teściowa mówi, że rośnie tłuścioch :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz teściowej, że sama jest tłuścioch i że jak chce udzielać porad lekarskich to niech najpierw skończy akademię medyczną, a nie wpędza Cie w jakies absurdalne dylematy. Dzidzia ma apetyt przybiera na wadze, lekarz twierdzi że wszystko w normie więc ja nie widzę powodów do niepokoju jak je to rośnie gorzej jakby nie przybierała. Na razie karm tyle ile mała chce a potem podpytaj lekarza czy aby na pewno nie za szybko przybiera jak pediatra uzna ze za szybko to powie Ci jak temu zaradzic zeby dziecko było pełne ale się nie "upasło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile mleka sie daje na 60ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki123...

60ml-2płaskie łyżeczki mleka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

120 ml rób. 6 razy dziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

skoro ma być na samym modyfikowanym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×