Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mlodaaa

kolokwium z prawa ktos pomoże?

Polecane posty

Gość ło jejku, miałam to gdzieś
ale nie wiem teraz gdzie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam notatki internet a pytania sa takie ze nic nie wiem ;/ od do wyboru to Trybunał konstytucyjny Trybunał stanu prezydent Sąd najwyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło jejku, miałam to gdzieś
w staaaarych notatkach mam tak: "organ, który wydał interpretowany przepis, np. minister finansów tłumaczt wątpliwości powstałe przy stosowaniu jego zarządzeń. Ma charakter obowiązujący, nie można od niej odstąpić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle niestety tez wiem :( a czy pożar hotelu - instalacja elektryczna to siła wyższa i mam uznać ze hotel nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy wniesione czy ponosi ograniczona kurde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło jejku, miałam to gdzieś
chyba prezydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unc unc unc unc unc unc
współczuje :) w poniedziałek mam bardzo wazny egzamin z prawa wiec wiem co czujesz, na szczescie mam sie z czego uczyc i nie potrzbuje pomocy, wybierz najprostszy temat i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bo ja
zastanów sie która z tych instytucji tworzy prawo.w mojej ocenie na pewno sad najwyzszy moze dokonac takiej wykladni ale wiem rowniez ze prezydent kierujac do TK ustawe w roznym trybie otrzymuje rozna wykladnie wiec sprawdz czy nie ma tam wykladni autentycznej. na pewno bedzie albo autentyczna albo legalna. hotel ponosi odpowiedzialnosc odpowiedzi szukaj w kc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bo ja
po namysle obstawiam TK nie SN bo ta wykladnia jesli pamiec mnie nie myli nie odnosi sie do zadnej sprawy a ma charakter abstrakcyjny. tak wiec obstawiam ze jest to wykladnia przepisu po skierowaniu przez prezydenta do tk wniosku w odpowiednim trybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bo ja
jak mas zjakies pytania z kc z podanego zakresu jak zdolnosc prawna, ogranicozna zdolnosc prawna, zawieranie umow, uznawanie osoby za zaginiona, przedawnienia,czynnosci prawne,uzytkownie wieczyste czy bezpodstawnego wzbogacenia mzoesz dac. reszty kc nie znam. p.s. to uczelnia ekonomiczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×