Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mmmmitka

Pomocy!!!!! Wrastają mi paznokcie!

Polecane posty

Gość Mmmmitka

Słuchajcie!!! Mam straszny problem! Wrastają mi paznokcie u nóg. Boli mnie to straszliwie!!!! Chciałam coś tam dłubać sama, ale jest jeszcze gorzej... Idzie lato, moje palce już spuchły, wygląda to strasznie... Nie założe przecież sandałków, ani japonek z takimi nogami.. Czy ktoś mógł by mi polecić jakiś salon w Warszawie? Słyszałam też, że dobrym rozwiązaniem jest wizyta u chirurga, ale powiem szczerze, strasznie się boję lekarzy... Będę wdzięczna za każdą informację Pozdrawiam wszystkich czytających!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilusia8888
Hej, też mam ten problem! Wiem, jak to straszliwie boliiiii... Ktoś może coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem z Wa-wy wiec w tym temacie nie poradze, ale zapobiegac mozna w prosty sposob. Nie obcinac paznokci na polokraglo tylko na prosto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panga niedotykalska
o ludzie !do lekarza co mamy wam tu na forumie pazury przycinac!:Ona co wy czekacie az bedzioe gorzej:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odradzam chirurga (troche poczytaj na ten temat w necie) lepiej udaj sie do kosmetyczki która założy ci specjale klamry pozwalające na wyprostowanie paznokcia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi takie klamry nic nie dały, zabieg chirurgiczny był jedynym rozwiązaniem. Ale może spróbuj, może tobie się poszczęści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... malina ma racje spróbuj najpierw klamry a jak to nie pomoże to leć do lekarza... soczysta malina a tak z ciekawości ile kosztuje założenie takich klamer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam ten sam problem
Paznokieć u Palucha mi wrósł, bolało bardzo, leciała ropa i krew. Do lekarza nie chciałam iść. Koleżanka poszła właśnie z takim paznokciem i miała usuwany. Oczywiście po odrośnięciu paznokcia znowu to samo. Trzy razy jej usuwali paznokcia. Teraz już jej nie wrasta ale jest zniekształcony. W obawie przed zabiegiem nie poszłam. W między czasie nabawiłam się zapalenia dziąseł i dentystka mi przepisała jakiś antybiotyk antybakteryjny. Ten antybiotyk zaleczył mi dziąsła i paznokieć. Nie pamiętam nazwy ale on zabijał bakterie. Zawsze możesz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akajajhha
eee tam zaden chirurg. słuchac uwaznie bo nie bede powtarzac. miałam ten sam problem, pare lat temu poradziłam sobie i juz nie mam tego problemu. rozwiazałam tak: po 1. marsz do apteki po płyn na wrastanie paznokci i trzeba zmarowac pedzelkiem dwa razy dziennie. miedzy czasie kawałek waty (taki jak jest na patyczku kosmetycznym) zwinac i włozyc pod paznokiec w miejscu gdzie wrasata. bedzie lekko polało na pocztaku przez pare godzin ale przejdzie. sparowac tym płynem, miec ta watke jakies 3-4 dni i wymieniac ją co jakis czas. paznokiec pod wpływen tego płynu zmieknie a watka ukierunkuje go jak ma rosnac. ja miałam ten problem jakies 5 lat temu i juz nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeralDa16
Ojej, to widzę, że strasznie cierpicie... Ja jakiś czas temu trafiłam do gabinetu kosmetyczno-podologicznego. I tam mi pomogli z pazurkami. Co prawda, trochę to potrwa, ale póki co nie cierpię i jest ok. Gabinet jest na Tarchominie w Warszawie. www.mag-beauty.pl Na stronce są wszystkie informacje, adres i cennik. Pozdrowienia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmitka
dziękuję wszystkim za info! Właśnie chirurga się strasznie boję.. Czytałam też o klamrach i chyba one jakoś mniej mnie przerażają... Ale nie wiem gdzie się to zakłada i w ogóle... Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z klamrami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeralDa16
No ja właśnie mam klamerki. W tej chwili dwie, nosiłam jeszcze jedną ale paznokieć już się wyprostował i nie potrzebuję:) Zupełnie nie bolało mnie ich zakładanie, właściwie ich nie czuję zupełnie podczas noszenia. No i mi się podobają :) W tym gabinecie, który Ci poleciłam można założyć sobie klamerki. Tzn zakładają Ci je:) Zadzwoń i się umów na wizytę, co Ci szkodzi spróbować. A chirurga sama się boję i nie wyobrażam sobie ściągania mi paznokcia. Szczególnie na wakacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmitka
O, to w takim razie może zadzwonię i się umówię. Wszystko lepsze od chirurga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyui
mnie pomogła kosmetyczka z gabinetu należącego do programu Zdrowe Nogi http://zdrowe-nogi.pl/gabinety.php na tej stronie jest lista gabinetów z uprawnieniami do zakładania klamer. Czasem nie trzeba klamer -wystarczy sama tamponada -izolowanie paznokcia od wału paznokciowego i problem znika. To pomogło mojemu mężowi (nie mógł mu pomóc żaden z wielu chirurgów i ich sposobów przez ponad 20-cia lat walki z wrastaniem). Tamponady nauczą was kosmetyczki z tego programu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałam aż mnie pościel urażała...na szczęście mój kuzyn przepisał mi maść oxycort i kazał w to miejsce pakować maść w okolice wrastania i wiecie co......pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilusia90
Ja jakos nie mam zaufania do tego programu Zdrowe nogi. Kiedys bylam na jednej wizycie i jakos mi nie przypadlo do gustu... Ale tak czy siak dobrze ze sa takie specjalistyczne miejsca. Jesli polecasz ten gabinet na tarchominie, to chyba sie przejade, bo znow mi sie przydadza klamry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmitka
Dziękuję za wszystkie informacje. Boję się eksperymentów z tymi paznokciami. Zadzwoniłam do tego gabinetu, zapisałam się i.. Trzymajcie kciuki, bo strasznie się boję, że będzie bolało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaladypank
Trzy nocki pod rząd Rivanolum przykładać i bandażem owijać wacik na paznokciu na ncocki. Potem 3 dni na nocki zamiast Rivanolum maść ichtiolowa- wszystko wyciągnie i zagoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeralDa16
Nic się nie bój, będzie dobrze:) Daj znać jak poszła wizyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyui
co do gabinetów to wiadomo że ludzie są różni -ja trafiłam do jednej kosmetyczki która ogólnie średnia była, ale potem poszłam do innej kosmetyczki z tego samego programu i okazała sie być w pełni profesjonalistką. Więc różnie może być. Co do rivanolu to też stosowałam ale bez większych sukcesów. Ogólnie rzecz biorąc to wszelakie maści, kremy i tym podobne smarowidła pomagają w niezbyt zaawansowanym wrastaniu. Niestety ale gdy paznokieć poważnie się wbija w wał trzeba zastosować sposoby mechaniczne -takie jak tamponady, rurki sulci protector a nawet klamry -plastikowe lub metalowe. Wszystko zależy od stanu paznokcia. Ale warto zapoznać się z tymi metodami zanim się zdecyduje na chirurga. Ale każdy decyduje za siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomogła
mi tylko tamponada, teraz z przyzwyczajenia w okresie zimy i krytych butów zakładam tamponiki namoczone w wodzie utlenionej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizabethaaa
Ja próbowałam już większości wynalazków - maści, nie maści.. Z marnym rezultatem... Wolę wybrać się do profesjonalisty, czyli kogoś kto zna się na wrastających paznokciach i tak dalej, chociaż o takiego trudno. Kożystałam już z kilku gabinetów i mam bardzo mieszane odczucia. Mieszkam pod Warszawą, więc tu już jest w ogóle dramat ze znalezieniem dobrego miejsca. Chyba czas zacząć szukać czegoś w Warszawie... Mmmmitka napisz proszę jak wyglądała ta wizyta i czy byłaś zadowolona, to ewentualnie i ja się zapiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmitka
napiszę, napiszę!! Jestem zapisana na środę, to zdam relację jak poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeralDa16
Dziewczyny, ja nie rozumiem, co Wy sie tak boicie? Nie ma czego :) "kompres" z wody utlenionej? brzmi to strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmitka
EsmeralDo strasznie Ci dziękuję za podanie mi tych namiarów. Byłam wczoraj na wizycie i miałaś rację: pełen profesjonalizm, nic nie bolało, mam założoną jedną klamerkę. Drugi paznokieć musi poczekać, bo mam ostry stan zapalny. Jestem bardzo zadowolona z wizyty, faktycznie - nie wciskano mi nic na siłę, wszystko co się działo Pani specjalistka mi tłumaczyła, powiedziała jak mam pielęgnować stopy. Klamra też zupełnie nie boli!!! Okazało się przy okazji, że zaczynają mi pękać pięty (akurat na wakacje!!!!), więc myślę, że będę stałym klientem. Jeszcze raz Ci dziękuję, jestem strasznie wdzięczna!!!! I też zacznę znajomym polecać ten gabinet!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeralDa16
No i widzisz? Nie było się czego bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmitka
Oj miałaś rację!!! Nie trzeba się było bać! W środę idę na kontrolę, ale muszę przyznać, że nic nie boli, nic się nie dzieje złego!!!! Będę ten gabinet polecać swoim znajomym! Jeszcze raz ślicznie dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udaj się do specjalisty, zdecydowanie. Sama cierpiałam na ten problem i próbowałam różnych domowych sposobów i nic nie dawało. Podczas zabiegu chirurgicznego, lekarz koryguje brzeg wrastającego paznokcia w całej długości jego przebiegu. Zabieg ten likwiduje dolegliwości wynikające z wrastania paznokcia. Po kilku dniach już można normalnie funkcjonować i przestaje cokolwiek boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broń boże nie dłub sama w paznokciu!! Dostanie Ci się jakieś zakażenie i będzie jeszcze gorzej! Stosowałam już różne rzeczy, byłam nawet u kosmetyczki i podologa, ale paznokieć zawsze zaczynał wrastać po jakimś czasie ;/ Wkurzyłam się już i poszłam na zabieg do Clinica Dermatologica do dr Igora i żałuję, że nie zrobiłam tego odrazu, bo już od 6 miesięcy mam spokój. Lepiej odrazu iść na zabieg a nie próbować samemu bo można tylko zaszkodzić sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×