Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cisowniamka34

co robić syn miał kleszcza

Polecane posty

Gość gość
Miałem podobnie z moim synem który należy do niepełnosprawnych i my mimo wszystko woleliśmy pojechać od razu by się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tych różnych środków na kleszcze jakie są to też bym doradziła Kleszcz Expert. Duża wygoda bezpieczeństwo i fajnie że po zamrożeniu kleszcz jest już nie groźny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obserwować. Zaczerwienic się pewnie zaczerwieni i prawdopodobnie będzie swedzialo. Jeśli pojawi się rumień to idź szybko do lekarza po antybiotyk.najgorsze jest to,ze nie musi się pojawić rumień a borelioza jest,dlatego warto odczekać 2-3 miesiące i zrobić badanie western blot. Można wysłać kleszcza do laboratorium i tam sprawdza czy był zarażony. Nam pediatra powiedział, że kleszcz nie musi się wbić żeby zakazic. ..wystarczy ze zacznie a dziecko przypadkowo go straci.moje dziecko nie miało wbitego kleszcza a rumień miało. ..na szczęście bo inaczej nie mielibyśmy pojęcia o zarazeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto kupić coś ochronnego na przykład ten płyn co my używamy z meżem jest bardzo dobry (chodzi mi o Kleszcz Stop). Nie brudzi ubrań, pachnie lekko, naturalnie, nie jest duszący. Druga sprawa to bardzo ekonomiczne opakowanie, jedna buteleczka wystarcza na bardzo dużo użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam i używam Kleszcz Out od jakiegoś czasu. Bardzo przydatny przyrząd i też trzeba przyznać że wszechstronny . Nie jest to tylko pompka do samych kleszczy ale równie dobrze można by nią zassać toksynę czy jad po ukąszeniu jakiegoś węża (ale z wężami w Polsce nie miałem kontaktu i oby tak zostało) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie sobie radzi z kleszczem Kleszcz Expert i zwłaszcza mam na myśli ten gaz do zamrażania. Szybko i porządnie wymraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikkk

Kleszcz ekspert tak samo mogę polecić. Prosty w użyciu gaz do zamrożenia, potem kleszcza można już chycić albo pensetą albo specjalną pompką też od Sanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dbds

Zaraz padnę😁 z kleszczem na pogotowie😁 ludzie przestańcie blokować kolejki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa

Wyprawa na łono natury dla wielu z nas jest bardzo odprężająca i pozwala złagodzić stresu całego dnia. Dlatego tez starajmy się czas ten wykorzystać jak najlepiej możemy, ale też zabezpieczmy się przed kleszczami, może to być kleszcz STOP. Świetny płyn odstraszający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×