Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaem123

Toksoplazmoza u dziecka

Polecane posty

Cześć. Mam pytanie do wszystkich mam. Mój bratanek jest w szpitalu i dzisiaj był u niego lekarz ( to nie był zwykły lekarz tylko od czegoś tam ,ale już nie pamiętam nazwy) i on patrząc na dziecko ( nie robiąc mu żadnych badań) powiedział ,że z dzieckiem jest źle. Wspomniał ,że dziecko może mieć toksoplazmozę . Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji lub jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie drogo masz
nie robil badan i tak powiedzial? to chyba jakis jasnowidz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie drogo masz. Nie zrobił badań. Przyszedł tylko na chwilkę , popatrzył na dziecko i tak powiedział jak napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta w ciąży powinna mieć zrobione badanie na tokso. Ja przynajmniej takie miałam robione i to kilkakrotnie ponieważ wynik był na "granicy". Jeżeli u dziecka jest podejrzenie toksoplazmozy to powinno wykonać się badania a dopiero później straszyć rodziców. Możesz coś więcej napisać, np gdzie i w jakim szpitalu jest dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bershkaa
byc moze zaraz po urodzeniu dziecko bylo badane, napewno nie wyssal sobie takiej teori z palca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka__82 nie jeszcze nie zrobili badań. Lekarz tylko dzisiaj rano przyszedł i tak powiedział patrząc na dziecko. A Marcel urodził sie pare dni wcześniej. Termin miał na 14 lutego ,a urodził się 4 lutego dlatego ,że bratowa miała wysokie ciśnienie. I dziecko jest z mamą razem w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze dodam ,że dziecko będzie miało już 4 miesiące 4 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bershkaa nie było badane. Dziecko rozwijało się prawidłowo do 2 miesiąca życia. W 3 miesiącu coś już mówili ,że ma nieprawidłowy rozwój. Nie podnosił główki ( teraz podnosi) a z racji tego ,że bratowa jest powolna (flegmatyczna) to myślałam sobie wtedy ,że Marcel po prostu też jest flegmatyczny trochę i ,że on po prostu się trochę później rozwija niż inne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinniście jak najszybciej porozmawiać z lekarzem prowadzącym, skoro przysłali innego specjalistę to widocznie coś podejrzewają. Z doświadczenia wiem, że trzeba pytać i chodzić za lekarzami, niech widzą, że interesujecie się dzieckiem. Gdyby czarny scenariusz się potwierdził to koniecznie szybko konsultujcie to z lekarzem, gdzie ew dzidziuś miałby najlepszą opiekę. Tokso to strasznie poważna sprawa. Czasem szybka reakcja i leczenie może dużo pomóc ( oczywiście zależy co zaatakuje). Nie życzę Wam tego i strasznie współczuję, oby to wszystko okazało się nie prawdą. W przypadku tak małego dziecka proście o konsultację jeszcze innych specjalistów... Często wiele chorób jest błędnie zdiagnozowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze inny lekarz na temat nie podnoszenia tej główki powiedział ,że może jego układ nerwowy nie nadążać za jego masą ciała i dlatego nie podnosi ,bo jest mu ciężko i po prostu potrzeba mu rehabilitacje. Ale rehabilitacje już mu zalecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka__82 dziękuję bardzo za zainteresowanie się i za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zapytała na jakiej podstawie podejrzewają tokso. Co do podnoszenia główki to nie musi mieć żadnego związku z tą chorobą. Rehabilitacja to bardzo dobry pomysł. Sama chodzę z synkiem już 9 miesiąc. Zaczynaliśmy jak miał 4 tygodnie. Wszystko jest do wyćwiczenia. Nie rozumiem jednak dlaczego lekarz łączy podnoszenie główki z tokso? A czy maluszek choruje, przeziębia się często lub jakieś inne infekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka__82 znaczy się nie stwierdził tokso. na podstawie podnoszenia główki. Nie wiadomo po czym on to stwierdził. Po prostu tylko popatrzył na Niego i powiedział ,że z dzieckiem jest źle. A na jakiej podstawie on to stwierdził to nie wiem. Marcyś nie choruje i nie chorował.. Nie przeziębiał się ,ani nic. Często ma bóle brzuszka i już nawet lekarstwa ,które przepisał mu pediatra nie pomagają. Może być tak ,że dziecko ma jakąś bakterie. W sumie każdy lekarz mówi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie skierowanie do poradni neurologicznej? Według mnie dobrze, by było żeby zobaczył go neurolog. Co do brzuszka: jak jest karmiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaem123 ale jak trafił do szpitala zakaźnego? Przecież nie z powodu niepodnoszenia główki. Nie znam się, ale mój mąż leżał w zakaźnym na koszarowej i tam były tylko osoby z zakażeniami, a nie z urazami. Trzeba dostać specjalne skierowanie. Nie wiem, jak z dziećmi ale chyba tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka__82 tak był już u neurologów , pediatrów także te wszystkie informacje są też od nich .każdy co innego powiedział patrząc na dziecko. Nie wiem w jakim sensie mam odpowiedzieć na to pytanie jak jest karmiony.W razie gdyby to nie była taka odpowiedź jaką oczekujesz to powiedz . Marcel na początku był karmiony piersią , ale później bratowej pokarm sam zaczął znikać (ale Marcel i tak nie zbyt przepadał za piersią) więc dawali mu sztuczne mleko NAN. Płakał , miał bóle brzuszka .. więc niedawno jak już miał 3 miesiące przeszli na mleko BEBIKO. Na początku zmiany było wszystko super. jadł tak jak powinien , nie bolał go brzuszek.. ale później gdy już przyzwyczaił się do mleka .. skończyło się.. nadal bóle , płacze. Jeszcze jakiś lekarz powiedział ,że może mieć właśnie jakąś bakterie w brzuszku i dlatego tak je .. albo jakiś gen mu się układa ( nie wiem o co z tym zbytnio chodzi) ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minia85 nie skierowali go na podstawie nie podnoszenia główki. Neurolog zbadał Marcela i powiedział ,że coś może być nie tak ,ale on nie wie co to może być, dlatego skierował go do szpitala żeby porobiono mu badania żeby później wiedzieć ,co rozwija mu się dobrze , co źle.. czy to czy tamto . dał skierowanie i oni mieli dzwonić i się dowiadywać o wolne miejsca w szpitalu. obecnie bratowa jest z dzieckiem w szpitalu i właśnie rano przyszedł ten specjalny lekarz ( nie pamiętam od czego on to był.. chyba genetyk) .. i powiedział patrząc na dziecko ,że z dzieckiem jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi sie wydaje,ze to wcale nie toksoplazmoza , tylko reakcja poszczepienna :( Lekarze nie powiedza tego głośno...Kiedy maluszek byl szczepiony i czym?-wiesz moze jak sie nazywala szczxepionka , która otrzymał? Euvax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka__82 trafił na zakaźny ale nie na podstawie ,że może mieć tokso. Dopiero dzisiaj jak ten lekarz przyszedł i popatrzył to powiedział ,że może mieć tą chorobę ale będzie miał jeszcze badania. Chyba ,że neurolog podejrzewał ,że może mieć tokso, ale nic nie powiedział .. ale w skierowaniu było napisane ,że na podstawie nie rozwijania się prawidłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.szczepienia.org.pl zajrzyj tu i poczytaj. Szczepionki bardzo często powodują powikłania , równiez neurologiczne, u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym jedzeniem to może być bardzo różnie. Zależy jak długo jadł bebiko bo może po prostu nie toleruje jakiegoś składnika i potrzebne jest mleko specjalne np nutramigen. ( nie ma przypadkiem wysypki, ew może być tylko szorstka skóra na nóżkach lub rączkach , a to już świadczy o alergii) Moja rada to popytajcie znajomych i poszukajcie dobrego lekarza pediatrę. Nawet jak maluszek jest w szpitalu to warto zapytać takiego lekarza o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przeczytałam, że toxo u dzieci daje objawy neurologiczne. Nawet nie wiedziałam, myślałam, że objawia się problemami z układem pokarmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaguchaa oj nie mam pojęcia jak nazywała się ta szczepionka. Ale miał szczepionki i to już dużo .. w nóżki , w rączki.. będzie okazja to zapytam się bratowej jak ta szczepionka się nazywała. a co masz na myśli pisząc ,że może to być reakcja poszczepienna? to coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka__82 tak właśnie też moja rodzina myśli ,że może nie toleruje jakiegoś składniku. ale wysypek nie ma. aaguchaa bardzo dziękuję za zainteresowanie się i za pomoc. MINIA85 Tobie też bardzo dziękuję się za zainteresowanie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje w służbie zdrowia w administracji. Widzialam i słyszalam naprawde dużo w temacie szczepień. To co się w tym temacie wyrabia w Polsce to istne szaleństwo! Lekarze często nie szczepia wlasnych dzieci z obawy przed niepozadanymi odczynami poszczepiennymi,które wystepuja naprawde często. Prawda jest taka,ze prawie zaden lekarz nie przyzna głośno,ze dziecko ucierpialo wskutek podania szczepionki.Ja swoich dzieci nie szczepię. Przeczytaj rozporzadzenie w sprawie niepozadanych odczynów poszczepiennych. Zaraz prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAŁĄCZNIK Nr 1 KATEGORIE NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH1 Kategorie niepożądanych odczynów poszczepiennych: 1) odczyny miejscowe, w tym: a) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG, b) obrzęk, c) powiększenie węzłów chłonnych, d) ropień w miejscu wstrzyknięcia; 2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN): a) encefalopatia, b) drgawki gorączkowe, c) drgawki niegorączkowe, d) porażenne poliomyelitis wywołane wirusem szczepionkowym, e) zapalenie mózgu, f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, g) zespół Guillain-Barre; 3) inne niepożądane odczyny poszczepienne: a) bóle stawowe, b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny, c) gorączka powyżej 39C, d) małopłytkowość, e) nieutulony ciągły płacz, f) posocznica, w tym wstrząs septyczny, g) reakcja anafilaktyczna, h) reakcje alergiczne, i) uogólnione zakażenie BCG, j) wstrząs anafilaktyczny, k) zapalenie jąder, l) zapalenie ślinianek, m) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu. ______________ 1 Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) stanowi każde zaburzenie stanu zdrowia, jakie występuje po szczepieniu. Jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mogą one być wynikiem: 1) indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki; 2) błędu wykonania szczepionki lub błędu podania szczepionki; 3) zjawisk od szczepienia niezależnych, a tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu. ZAŁĄCZNIK Nr 2 KRYTERIA ROZPOZNAWANIA NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH Kryteria rozpoznawania niepożądanych odczynów poszczepiennych: 1) odczyny miejscowe: a) nadmierny odczyn miejscowy: obrzęk wykraczający poza najbliższy staw, obrzęk, zaczerwienienie i bolesność utrzymujące się dłużej niż 3 dni, odczyn miejscowy wymagający hospitalizacji dziecka, b) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG: poronny fenomen Kocha (wczesny odczyn poszczepienny pod postacią nacieczenia pojawiającego się już pomiędzy drugim a siódmym dniem po szczepieniu, a następnie owrzodzenia gojącego się od 2 do 4 miesięcy), pęcherzyk ropny o średnicy większej niż 10 mm u noworodków lub większej niż 20 mm u dzieci starszych, owrzodzenie o średnicy większej niż 10 mm u noworodków lub większej niż 20 mm u dzieci starszych, keloid, c) powiększenie okolicznych węzłów chłonnych: powiększenie co najmniej jednego węzła (1,5 cm lub więcej), sącząca się przetoka nad węzłem (dotyczy głównie powikłań po BCG, w okresie 2-6 miesięcy po podaniu szczepionki), d) ropień w miejscu wstrzyknięcia: bakteryjny (obecność ropy, objawy zapalenia, gorączka, dodatnie wyniki posiewu), jałowy (brak dowodów zakażenia bakteryjnego); 2) niepożądane odczyny ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN): a) encefalopatia: wystąpienie co najmniej dwóch z podanych niżej trzech objawów w przeciągu 72 godzin po szczepieniu: drgawki, wyraźne zaburzenia stanu świadomości trwające dzień lub dłużej, wyraźna zmiana zachowania dziecka utrzymująca się dzień lub dłużej, b) drgawki z wyraźnym rozgraniczeniem na gorączkowe i niegorączkowe, c) poliomyelitis poszczepienne wywołane wirusem szczepionkowym (porażenie lub niedowład wiotki z objawami utrzymującymi się 60 lub więcej dni, który wystąpił u dziecka w okresie 4-30 dni po podaniu OPV lub 2-75 dni po kontakcie z osobą, która otrzymała tę szczepionkę. Do rozpoznania wymagane jest badanie wirusologiczne płynu mózgowo-rdzeniowego oraz stolca z wyizolowaniem szczepu szczepionkowego wirusa polio), d) zapalenie mózgu (rozpoznane w oparciu o typowe objawy neurologiczne, pleocytozę w płynie mózgowo-rdzeniowym i/lub izolację wirusa z PMR), e) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (rozpoznane w oparciu o typowe objawy oraz badanie PMR, z wyraźnym rozgraniczeniem na bakteryjne i niebakteryjne. Przy podejrzeniu poszczepiennego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych po podaniu szczepionki żywej, wskazana jest próba izolacji wirusa szczepionkowego z PMR), f) zespół Guillain-Barre (symetryczny niedowład o ostrym początku, gwałtownie postępujący, bez gorączki w momencie wystąpienia pierwszych objawów, z równoczesnymi zaburzeniami czucia, rozpoznawany na podstawie objawów klinicznych i badania płynu mózgowo-rdzeniowego. Zgłaszaniu podlegają wszystkie przypadki zespołu Guillain-Barre, które wystąpiły w przeciągu 4 tygodni po szczepieniu); 3) inne niepożądane odczyny poszczepienne: a) reakcje alergiczne pod jedną z niżej wymienionych postaci, ujawniające się w okresie 24 godzin po podaniu szczepionki: zmiany skórne, obrzęk twarzy lub uogólniony, zmiany osłuchowe (świsty), b) reakcja anafilaktyczna (ostra reakcja nadwrażliwości) - silnie zaznaczona reakcja w przeciągu pierwszych dwóch godzin po podaniu szczepionki, charakteryzująca się dusznością z powodu skurczu oskrzeli, obrzękiem krtani, obrzękiem Quinckego, c) wstrząs anafilaktyczny - natychmiast po podaniu szczepionki, d) gorączka 39C lub wyższa (gorączka występuje zazwyczaj w przeciągu 48 godzin po podaniu szczepionek DTP lub DT, natomiast po szczepieniu przeciw odrze lub (śwince, odrze i różyczce) odczyn w postaci wzrostu temperatury występuje w drugim tygodniu po podaniu szczepionki (szczyt około 10 dnia), e) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny (jest to charakterystyczny stan po szczepieniu DTP, w którym niemowlę przez pewien okres czasu (10 minut do 36 godzin) ma obniżone ciśnienie tętnicze (stany hipotonii do zapaści naczyniowej włącznie), obniżone napięcie mięśniowe, nie przyjmuje posiłków i nie nawiązuje kontaktów z otoczeniem), f) nieutulony ciągły płacz (utrzymujący się powyżej 3 godzin płacz lub krzyk o znacznym nasileniu i wysokim tonie, pojawiający się przeważnie 6-18 godzin po szczepieniu), g) uogólnione zakażenie prątkiem BCG (m. in. zmiany w węzłach chłonnych innych regionów, zmiany kostne, meningitis BCG, zmiany w nerkach i innych narządach lub tkankach, występujące 1-24 miesięcy po szczepieniu, potwierdzone bakteriologicznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×