Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaem123

Toksoplazmoza u dziecka

Polecane posty

szpitale najczesciej szczepia w pierwszej dobie zycia dziecka koreańską szczepionka o nazwie Euvax,poniewaz jest zwyczajnie najtansza. To ile jest w niej rtęci i innych adiuwantów,przechodzi ludzkie pojęcie.Powiem tak - szczepienia są jak rosyjska ruletka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaem - piszesz ze do 2 miesiaca dziecko rozwijalo sie prawidłowo. A przeciez w 2 miesiacu szczepi sie dziecko na WZW i Hib, chyba wycofali juz BCG (zrozumieli ze to bezsens...:-o , szkoda ze tak pozno) SZCZEPIENIA DZIECI WOLNO JUZ ODMÓWIĆ- OD STYCZNIA 2009 NIE SA JUZ OBOWIAZKOWE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamina mumina
aaguchaa czy możesz podać, jeśli wiesz, dokładnie przepis, który znosi obowiązek? Nie chcę szczepić, mamy zaległe i zaczynają przychodzić wezwania. Takimi zwykłymi listami, więc zaraz lądują w koszu, ale chciałabym wiedzieć jakby co. Sama jestem przewlekle chora po szczepieniu, więc dla mnie sczepienia to jak wstrzykiwanie dziecku trucizny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamina mumina - jeśli przychodnia zgłosi Cię do sanepidu ( bo co kwartał ma obowiazek zglaszać rozliczenie kart szczepień) ,wtedy napisz już do sanepidu ,że odmawiasz podania szczepionek dziecku ze względu na obawy związane z możliwościa wystapienia NOP.Powolaj sie na rozporzadzenie, kartę praw pacjenta i konstytuucję RP. To wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, tylko tak się zastanawiam, że jak się już zgłoszę , że nie chcę, to dopiero zaczną mnie ścigać... Bo będą mieli czaro na białym. Teraz ukrywamy się w stosie papierów ;) Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie ma prawa Cie zmusic do wstrzykiwania dziecku podejrzanych i wrecz niebezpiecznych substancji. Pod który sanepid podlegasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To spróbuj wyjac kartę szczepien z przychodni.Powiedz,ze wyjezdzasz z dziecmi do np.Krakowa i tam bedziesz szczepic.A co do przyszlej przychodni ,nie masz rozeznania , wiec nie zdecydowalas jeszcze gdzie zapiszesz. :) Uda sie :) sprawdzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśńie krakowski :) Wiem, że nie mogą. Moje dziecko i ja decyduję, tylko wkur.... mnie ich nachalność i straszenie karami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, nie przejmuj sie tym. Ale trafiłam. Skadinąd wiem,ze krakowski ściga...Oj ściga... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie przeciągałam ze wzg. na choroby, co dwa tyg. Szłam z byle katarkiem. Wpisane w kartę, że dziecko chore? Wpisane. To spadówa ze szczepionkami. Ale już męczy mnie taka zabawa... A jak usłyszałam, że sąsiadka zapłaciła dobrowolnie stówę, bo się spóźniła, a potem potulnie poszła zaszczepić, to prawie spadłam z krzesła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywna w celu przymuszenia..? Niech się kolezanka odwołuje.Było juz kilka spraw przed sadem - wszystkie rozstrzygniete na korzysc rodzica :) W sanepidach siedza niedouczone urzedasy,czasem trzeba nimi potrzasnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej się chce, ona nie ma żadnych wątpliwości. Zapomniała, bo zabiegana jest. Zapłaciła, bo tak kazało Państwo, to pewnie miało rację... Bez zastanowienia, bez przemyśleń...Dlatego mnie to tak poraziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę,żeby nakladali grzywnę bez wczesniejszego wezwania do zaszczepienia przez SANEPID.Grzywne nakladaja dopiero po wszczeciu postepowania administracyjnego w sprawie. Sasiadka cos kreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i przed chwilą dowiedziałam się ,że przyszedł lekarz i powiedział ,że dziecko będzie upośledzone. jeszcze nic z badań nie wiadomo ,ale ten lekarz powiedział to patrząc na jego zachowanie .. jak już wspominałam Marcel jest tak jakby flegmatyczny.. już nie wiem co mam robić.. ;(.. szkoda mi bratowej.. mamina muminów .. nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz proszę
tak,to prawda,że w szczepionkach jest mnóstwo syfu. Szczęście ma ten,komu się wydaje ze nic mu po nich nie jest.Skąd w naszych czasach taki zmasowany wysyp alergii,nowotworów,astmy i innych świństw? Kto ma trochę rozumu ten unika szczepień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×