Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ChcęWiedzieć24

własna firma

Polecane posty

Gość ChcęWiedzieć24

Witam. Mam pytanie, czy baliście się podczas zakladania wlasnej firmy tych wszystkich procedur, papierów itp.? Myślimy z narzeczonym calkiem poważnie o otwieraniu na początek niewielkiego sklepu budowlanego, lokal sie wlasnie zwolnił w dobrej lokalizacji, do tego mamy działke pod nasz kiedys dom, ale na razie można byłoby tam zrobic skład większych materialów, kupić niewielkiego busa i chyba na poczatek dobry pomysł? Co myślicie? Czy ciężko jest prowadzic firmę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładanie firmy to naprawdę nic skmplikowanego, później właściwie też, większośc osób zleca prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej, ale KPiR można też właściwie prowadzić samemu. Owszem, trzeba pilnować porządku w papierach, terminów itd., ale jak ktoś jest w miarę zorganizowany, to naprawdę nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChcęWiedzieć24
Hmm Kasiorek w sumie jeżeli byłaby to od razu hurtownia wielka, a my chcemy mały sklep na początek, trochę farb, szpachle, kleje no takie rzeczy co na pewno do kazdego remontu sie przydadza, a reszte pozniej inwestowac i dokładac.... Ja obawiam sie tego liczenia wszystkiego, wyliczania, co i jak, za ile, nie wiem czy sie w tym bym nie zgubiła.... I własnie znajomosc prawa, zeby sobie nie narobić biedy.... Moze jakieś podpowiedzi jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarpinka
Procedury nie są straszne, choć trzeba mieć trochę cierpliwości i sporo czasu żeby zarejestrować firmę ( przynajmniej tak było kilka miesięcy temu ). Dlatego ja od razu zdecydowałam się wynająć kogoś, kto za mnie te wszystkie formalności pozałatwia. Zdecydowałam się na tę firmę: http://www.ckdhetman.pl/ i z perspektywy czasu nie żałuję tej decyzji. W dodatku okazało się, że ta firma to przede wszystkim biuro rachunkowe i teraz zajmują się prowadzeniem księgowości mojej firmy. Być może poradziłabym sobie z tym sama, ale czas zaoszczędzony na prowadzeniu księgowości wolę wykorzystać na inne aspekty działalności mojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phiii procedury na poczatek
to bułka z masłem.... schody to się zaczynają jak idzie 1,2,3 kiepski miesiąc a płacić zusy czynsze i inne opłaty trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałam, nie bójcie się formalności, zwłaszcza, jeśli sami bedziecie pracwać i nie będziecie zatrudniać nikogo na umowe o pracę. Myślę też, że te kilkadziesiąt tysięcy to przesada, na pewno można taniej, jeśli ma się pomysł. Wyposazenie można na pewno ew. używane dostać, ew. postarać się o dotację na start. My w Polsce mamy jeszcze trochę taką mentalnosć, że na dzień dobry tylko byśmy trudności mnożyli. A tymczasem nie taki diabeł straszny, a na swoim o wiele lepiej się pracuje niż u kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchenenka
Tak jest :) Dotacja na rozkręcenie firmy to świetna sprawa i wielu ludziom ( w tym mnie ) uratowała skórę. Ja za pieniążki z funduszu unijnego zakupiłam do firmy sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem, a także meble biurowe i parę innych drobiazgów. Sama procedura ubiegania się o dotację też nie była specjalnie skomplikowana, udałam się do firmy doradczej ( http://www.ckdhetman.pl/ ) a oni zajęli się przygotowaniem całej strony formalnej. Wstyd się przyznać, ale w momencie w którym otrzymałam dotację zaczęły nachodzić mnie wątpliwości: czy sobie poradzę itp itd. Wtedy już nie było odwrotu, ale i tak nie żałuję bo się opłaciło. Na razie zarabiam niewiele więcej niż na etacie w poprzedniej firmie, ale mam poczucie, że nad wszystkim panuję i przede wszystkim nikt nie stoi mi nad głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćwirk ćwirk
dla mnie pomysł z otwarciem sklepu budowlanego to niewypał:( Przecież teraz jest tyle marketów budowlanych, a w nich co chwile jakieś promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
otoz to. teraz jest przesyt wszystkiego. jezeli wiec nie bedziecie miec taniej niz w tych wszystkich marketach, to kiepsko to widze. papierki, formalnosci itp. to pikus w porownaniu z oplacalnoscia interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z Was korzystał z usług tego typu firmy http://amset.pl/ oni oferują wirtualne biuro, brzmi ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak moja firma korzysta z usług firmy Amset i wszystko się sprawdziło. Warto korzystać z usług takiego wirtualnego biura bo nie każdy ma do tego warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×