Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

orchidea78

co mogę zmienić?

Polecane posty

Proszę o radę, bo już sama nie wiem, czy robię coś nie tak,czy to ogólny wpływ sytuacji. Może powinnam się zmienić, ale jak? Najbardziej boli mnie to, że nie mam znajomych. Czy powodem tego jest mój stan ,czyli kule i dyzartryczna mowa? Miałam bardzo ciężki wypadek w wyniku którego WSZYSTKO się zmieniło. Ja sama również. Same zainteresowania i sprawy zajmujące mój czas,nie wystarczą, aby poczuć zadowolenie (o szczęściu nie wspominając). Studiowałam socjologię-człowiek to istota społeczna, potrzebuje innych-i życie "pokazało mi figę"-poznając tajniki życia w społeczeństwie, zostałam z niego wykluczona. Życie osobiste "jest martwe". Piszę z nadzieją, że ktoś wskaże mi drogę,wskaże wyjście z tej matni... Mój adres: orchidea78@interia.pl Liczę na Was;)! Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, moja dyzartryczna mowa odstrasza, ale mam kontakt z logopedą regularnie raz w tyg., lub częściej.Sama też dużo ćwiczę, ale efekty są dużo,w porównaniu z moim wcześniejszym stanem, ale prawdopodobnie, nigdy nie będzie tak, jak przed urazem. Dużo zależy od moich rozmówców: jeżeli chce im się włożyć wysiłek w rozmowę ze mną, to się przyzwyczajają do mojego sposobu mówienia i potem nie stanowi to problemu. Początki zawsze są trudne, ale wystarczy chcieć! Tylko i aż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea8
Jestem z Gdańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×