Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 809674563

Leczenie kanałowe

Polecane posty

Gość 809674563

Możliwe jest, żeby leczenie kanałowe zęba trwało ponad miesiąc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
Serio? To co tak długo trwa? Jestem po pierwszej wizycie, mam założony fleczer, ale nie wiem co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akenu
u mnie zazwyczaj trwało 3 tyg ale są różne przypadki że leczenie kanałowe trwa dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higenistka stm
w zaleznoci czy mialas stan zapalny ??? i jaki to jest zab ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
Dolna piątka, bez stanu zapalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobruskauskauska
a ja mam taki problem... mialam nieskonczone leczenie kanalowe tego zeba na dole z tylu (przedostatni chyba). mialam zalozona truzicne pol roku temu i po czasie mi wypadla.. chodzilam tak z dziura w tym zebie czasami bolalo, czasami nie.. i tak minal chyba z rok, jedzac marchewke polamal mi sie ten zab, najpierw kawalek, teraz cala reszta. i generalnie w srodku jest taka dziura w sensie ze widac hmm 'mieso' .. nie boli, czasami zostaja tam resztki pokarmu ale je wyjmuje i nie gromadzi mi sie tam nic.. z tym ze zab wylamal sie z kazdej strony ale nie do konca, pozostawalo troche korzeni.. co teraz? boje sie strasznie isc do dentystki.. chce tylko dodac ze nie mialam mozliwosci zrobienia tego zeba poniewaz bylam sama za granica i nie bylam w stanie tego ogarnac, prosze o pomoc..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higenistka stm
no to nie musi dlugo trwac w zaleznosci czy lekarz dostal sie do konca kanalu .a kanal moze byc nie rowny . Zazwyczaj jest to leczenie od 2-3 wizyt jesli nie ma komplikacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
Jeszcze się zastanawiam... niedlugo wyjeżdżam i dentysta powiedział, że nie zrobi mi tego zęba do tego czasu. Więc załozy mi coś na tego zęba, zebym mogła przetrzymać to kilka miesięcy. Ale moje pytanie - czy mi to nie wypadnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higenistka stm
taki fleczer jak jest dobrze zalozony to przetrwa nawet 3 miesiace do dobruskauskauska- ciezko mi jest ocenic sytacje jezeli jest stan zapalny to trzeba przelezcyc jesli sie da i pozniej odbudowac ale nie wiem czy sa jakies szanse:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higenistka stm
ludzie wlasnie maja problem z chodzeniem do dentysty bo zawsze nam sie kojazy z bolem i fakt nieprzyjemnym uczuciem ale prosze mi wierzyc w dzisiejszych czasach nie ma sie czego bac!!! Lekarze sa bardzo delikatni a po za tym jesli sie bimy to prosimy o znieczulenie i sprawa zalatwiona i po bolu!!! zachęcam do odwiedzania dentysty !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
A to normalne, że znieczulenie działało na mnie 9 godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobruskauskauska
kompletnie mnie ten zab nie boli.. z niego juz prawie nic nie zostalo. czyli ze wyrwie mi reszte i wstawi nowy czy skonczy jakos leczenie i zostane bez zeba? robia to na koszt nfz czy bede musiala placic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
dobruskauskauska -> wydaje mi się, że wtedy się robi koronkę...ale nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobruskauskauska
a orientujesz sie mniej wiecej czy to jest tez na nfz lub ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higenistka stm
nie nfz tego nie refunduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
Miałam podobną sytuację, dentysta powiedział, że ok.1000zł. Ale i tak musiałam wyrwać tego zęba. Nie wiem czy robią to w ramach nfz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
jak już usuniesz tego zęba,to uzupełnienie jednego brakującego zęba nie jest na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higenistka stm
musisz lekarza sie spytac co moglby ci zaoferowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobruskauskauska
1000zl.. jezu to juz chyba wole zeby bylo tak jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
uzupełnienie takiego braku ,to jedynie most lub implant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
jeśli ma być tak jak jest,to chociaż usuń te resztki zęba,a to możesz na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobruskauskauska
ok, usune resztki , domyslam sie ze bedzie to bardzo bolalo nawet ze znieczuleniem bo one sa praktycznie bardzo malutkie.. i jesli skoncze te leczenie kanalowe to ta dziurka jakos mi sie zrosnie czy cos? to jest zab praktycznie z tylu wiec nie boje sie ze bedzie cos widac czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 809674563
Mam zamiar skończyć to kanałowe w Wlk Bryt. Orientuje się ktoś jakie tam są koszty? Słyszałam, że niestety bardzo wysokie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
A dlaczego ma boleć?Jak nie ma stanu zapalnego,to znieczulenie działa dobrze.A co do tej "dziury",to rozumiem miejsce po zębie?Prawidłowo powinno być uzupełnione czymś,bo niestety takie pojedyńcze braki mają wpływ na zęby sąsiednie(ząb przechyla się w kierunku luki i zaczynają się dalsze problemy z sąsiednimi zębami).Aczkolwiek teraz najniekorzystniejsze są bakterie z resztek tego co zostało i trzeba to wywalić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×