Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pyttaniee.

Czy jest tutaj księgowa albo ktoś ze skarbówki???

Polecane posty

Gość pyttaniee.

Ile co miesiąc mogę dorobić na allegro aby nie rejestrować swojej firmy? Pracuję na 1/2 etatu, zarabiam 1100 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyttaniee.
chyba założyły mi się dwa tematy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
nie ma czegos takiego jak kwota. dla jednego us jak sprzedaz 2 przedmioty w ciagu miesiaca to moze juz to byc dzialalnosc gospodarcza. gdybys pracowal/a na caly etat to bys placil/a tylko skladke zdrowotna. teraz lepiej nie ryzykowac latwo na allegro sprawdzic kto jest firma a kto nie. wiec jesli konkurencja cie podpusci albo wkurzony klient ktory nie dostanie rachunku to...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem.....
parę dni temu w Dzień Dobry TVN był właśnie temat o tym że Skarbówka zacznie kontrolować handel na allegro ...babka z US tłumaczyła wszelkie zasady płacenia podatku od sprzedaży i coś tam było że nie koniecznie trzeba mieć zarejestrowaną działalność a i tak podatek trzeba będzie płacić była mowa o 1000 zł ale dokładnie Ci nie wytłumaczę bo nie wsłuchiwałam się w temat ....zalecali zaczerpnąć informację w US jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaaaniee.
W to że się sprzeda 2 rzeczy w mc i jest to już działalność to nie uwierzę.... to jest raczej nieprawdziwa informacja - 24 przedmioty rocznie to żadna działalność, wręcz byłoby to śmieszne. Musiały by być to bardzo znaczące kwoty. Słyszałam kiedyś, że do 1000 zł/mc można sprzedawać nie rejestrując firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
z tymi 1000zl to bujda krazaca po necie. Gdyby do 1000zl mozna bylo sobie ot tak sprzedawac to zdecydowana wiekszosc nie zakladala by dg, nie bylo by szarej stfery. kwota 1000zl dotyczy o ile sie nie myle sprzedaży JEDNEGO przedmiotu używanego (ponad 6 miesięcy). czyli jezeli JEDEN uzywany przedmiot osoba sprzedala by za kwote powyzej 1000zl musiala by odprowadzic podatek. co do tych 2 przedmiotow, no ok, 3-4 to mozesz mi wierzyc albo nie. ale tak jest!! kazdy us inaczej wszystko interpretuje. nie musze chyba wspominac o przypadku kiedy za brak rachunku za ksero o wartosci 20 czy 50 groszy kara nalozona przez us wyniosla kilkaset zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
nie chodzilo mi o 2 przedmioty rocznie tylko miesiecznie. jezeli wiec osoba np. przez caly rok sprzedawala by po 2-4 przedmioty miesiecznie to us na pewno moglby to zakwalifikowac do dg. oni nawet za pomylke 1 gr cie udupia! nie wiesz? nie slyszales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaaaniee.
Mieliśmy kiedyś firmę, niestety ale sprzedawało się bardzo, bardzo mało, ze względu na to że ktoś był tak dobry i mimo umowy na początek nam .... . Na koniec US oddał nam 18 tyś podatku VAT. Z tego co pamiętam, to facet ze skarbówki powiedział, że nawet się nie opłacało nam rejestrować działalności gosp. przy takiej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
gosciowi chodzilo o to ze nie oplacalo sie w ogole dla takiego zysku. a idac twoim tokiem rozumowania to nie chodzi o to czy sie oplaca czy nie majac 1000zl zysku. tylko jak wpadniesz to... przeciez do konca zycia sie nie wyplacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanniee..
Agatas28 jesteś jak mój księgowy... byle co i od razu mnie straszył, że nie, że śmo, że tamto. Dopiero z kontroli z US powiedzieli mi, że o 14 tyś pomylił się na moją niekorzyść pierwszy raz, wybaczyłam mu to, a drugim razem o 3 tyś, to zakończyło naszą współpracę, a tyle czasu nie wiedziałam o tym, że tyle straciłam. Też mnie cały czas straszył, że się nie wypłacę, że nie warto ryzykować itd. a jednak wyszło na moje. Mieliśmy już kilka razy do czynienia z US i nie mogę narzekać. Do tej pory miałam doczynienia z normalnymi ludźmi z US. Chcę normalnej odp a nie osoby która boi się własnego cienia. Zastanawiam się czy jak np: sprzedam coś mc na 280 zł czy muszę mieć działalność. Być moze przez 2 mc nic nie sprzedam, różne są warianty tego. Gdybym wiedziała, że to będzie ciągłe i dochodowe to tak, a tak znowu własna firma mi się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
ale jak bedziesz cos wystawiac ciagle to bedzie juz to sprzedaz ciagla czyli dg. dla mnie mozesz robic w szaref strefie tylko co bedzie jak kupujacy bedzie chcial rachunku? albo np. konkurencja podpatrzy ze nie masz regonu, nipu itp na danych w allegro. na allegro wiadomo kto ma firme a kto nie!! a to czy zarobisz za miesiac 10z, 10tys l czy nic to us to g..o obchodzi. chcesz uslyszec taka odp. : sprzedawaj ile chcesz i albo zarobisz albo nie a jak zarobisz to wtedy zobaczysz czy oplaci ci sie dg. tylko szkoda ze nie bierzesz pod uwage tego ze mozesz sobie zaszkodzic. zycze nie wpadniecia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniee.
pisałam, że to nie będzie raczej sprzedaż ciągła... UCZ SIĘ CZYTAĆ, może być sporadycznie, może raz na 4 mc, może np: przez 2 mc a potem przerwa ze 3 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniee.
najbardziej to mi szkodzi zadawanie się z pesymistami życiowymi ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas28
idz najlepiej jeszcze raz do podstawowki, skoro nie rozumiesz co sie pisze do ciebie. dg mozna zawiesic np. 2 miesiace sie sprzedaje i na 4 msce sie zawiesza. ale mow do slupa a slup jak d...a. za tepa jestes do dzialalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×