Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość elika 00770

co to jest program sap?

Polecane posty

Gość elika 00770

Mam pytanie, właśnie zabrałam się za poszukiwanie nowej pracy. W ogłoszeniach często pojawia się wymaganie "znajomość programu sap". Czy ktoś mógłby mi nakreślić co to za program, i czy można się gdzieś zapisać na szkolenie? Szukałam w internecie ale nie znalazłam żadnego info na temat szkoleń. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdkjsdhsdfsf
ogolnie ciezko samemu isc na kurs z sapa bo kosztuje koło 10 -20 000 w zale. od poziomu i zasobów. nie naucysz sie tez go sama w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdojdiewff
ja pracuję w firmie, która zajmuje się wdrożeniami sap. dopiero co obczajam o co chodzi w tym programie bo nigdy nie miałam z nim wcześniej do czynienia więc jak na razie nie wypowiadam się na ten temat. jeśli chodzi o szkolenia to jak pisał poprzednik są bardzo drogie a w dmomu się go sama nie nauczysz bo niby skąd masz go wziąć :) to jest bardzo drogi program ale możesz praktycznie wszystko w nim zrobić. zaplanować prawie wszystko. jak się dowiem o co w nim dokłądnie chodzi to się wypowiem - jak na razie nie za bardzo mogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdkjsdhsdfsf
nie tylko w logistyce. on ma duzo wieksze branie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sap to bazy danych
macie rację, to bardzo wszechstronny program ale pierwsze co mi przyszło na myśl to właśnie to, może dlatego, że u mnie w ten sposób jest wykorzystywany ;) Kristal Ty się ciesz że masz sapa - koleżanka miała przyjemność pracować z marną jego kopią - to dopiero dla niej była katorga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sap też ma księgowość
i podobno wcale nie jest dobra (w sensie przereklamowana )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sap to bazy danych
dobre czy niedobre to pojęcie względne - piszesz "podobno", być może taką opinię sprzedała ci jakaś księgowa, która jest przytępawa i ma problem z ogarnięciem, albo ktoś, kto po prostu lepiej czuje się w innym programie. sap ma wiele zastosowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulam232
Od tygodnia uczę się sapa i jestem przerażona mam nadzieję że dam sobie radę wiem tylko jedno jest cholernie trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roodney
Przede wszystkim SAP nie jest programem i nie powinien być tak traktowany. Jest to zintegrowany informatyczny system zarządzania przedsiębiorstwem (w wikipedii proponuję poszukać informacji na temat systemów ERM i ERM II). W SAPie można kordynować wszystko, co istotne dla firmy: logistykę, zlecenia, magazyn, transport, produkcję planowanie, analizy, księgowość, pocztę, itp. itd!! W założeniu SAP jest przeznaczony dla dużych i bardzo dużych przedsiębiorstw (przynajmniej kilkaset zatrudnionych pracowników), w małych przedsiębiorstwach zastosowanie SAPa jest mało opłacalne i przede wszystkim kompletnie niepotrzebne, dlatego też doświadczenie z SAPem mają tylko ludzie, którzy zetknęli się z nim w dużych korporacjach. SAP jest systemem składającym się z wielu segmentów i nie spotkałem się jeszcze z nikim (nawet w gronie informatycznym), kto mógłby o sobie powiedzieć, że zna całego SAPa. Z reguły pracownik danego działu zostaje przeszkolony z tej części sapa, która jest przeznaczona dla jego działu oraz z tych, które są ogólnodostępne w firmie (czyli pracownik logistyki z reguły nie ma pojęcia o segmencie księgowym czy płacowym i odwrotnie). Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrota79
Witam, pilnie potrzebuje informacje w temecie wielodruku w programie SAP produkcyjny p75. Poprzez zmiene dokumentu da sie tylko wydrukować kazdy dokument ososbno, a ja chce np. po 10 dokumentów z automatu wydrukować... jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;pjaqjvp
SAP najkrócej: gówno zapakowane w pazłotko. Szkoda kasy i czasu. NIe dajcie się wrobić, my już wtopiliśmy. Na rynku są programy lepsze i kilkakrotnie tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie odnośnie SAPA czy w operacji ZBOXM wprowadzając produkt i usuwając stary należy działac na otwartym boxie czyli odhaczyc chiuso czy można wykonywac operacje na zamkniętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Programista ABAP
Jeśli ogłoszenia dotycząc użytkowników końcowych czyli księgowych, menadżerów, zespół kierowniczy do zarządzania kadrami, logistyków itd itd to będzie chodziło o odzwierciedlanie procesów biznesowych w systemie SAP. Natomiast w przypadku ogłoszeń bardziej technicznych będzie chodziło o umiejętnośc konfiguracji, dostosowania produktów firmy SAP do wymogów klienta. W obu przypadkach informacje i pomoc w języku polskim możecie znaleźć na tych stronach: http://pawelgrzeskowiak.pl http://hixohe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
badziewny program, oparty na kodach, mało intuicyjny za kupę kasy. Polska symfonia 10 razy lepsza i szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BanaS
ci co piszą w ogłoszeniu znajomość programu SAP wystawiają sobie dyplom z nieuctwa. (SAP to firma) a jako produkt nie program SAP jest to system klasy MRP II bądź ERP, wspomagający zarządzanie firmą. Oczywiście informatyczny, składający się z różnych modułów (najczęściej Księgowość, Kadry, itd.) - w zależności od profilu działalności firmy i jej podstawowych procesów biznesowych. Rzecz jasna, wymaga pewnej infrastruktury informatycznej, środowiska serwerowego, sieci, bd. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem taki wymog pracodawcy jest nie fair.Nie o to chodzi czy chce lub umiem nauczyc sie obslugi takiego programu, ale o to, ze ani nie kupie tak drogiego programu z wieloma niepotrzebnymi mi nawet w tej potencjalnej pracy modulami. I o to, ze w domu niepotrzebny mi serwer, a w wielkiej firmie, w ktorej pracowalam tez byl serwer z wlasciwym programem, ale nie SAP. To niby gdzie mam sie go nauczyc i skad mam wiedziec, ktorego modulu? W ten sposob firmy skreslaja dobrych pracownikow na starcie, zamiast dac im w pracy chwile na zapoznanie sie z programem lub zorganizowac szkolenie. W tamtej pracy sama sie nauczylam programu, co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Referent
Sap-u i sab używa się także w urzędach skarbowych: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SAP to głównie program księgowy i kontrolujący. Ja SAP-a nauczyłem się w pracy nie jest to trudny program i można łatwo się go nauczyć podczas codziennego wykonywania obowiązków. W niespełna rok w mojej firmie od laika stałem się specjalistą. Zawsze ktoś umie obsłużyć jakąś transakcję i Tobie pokaże o co w niej chodzi a jak poskładasz sobie to wszystko do kupy to nagle okazuje się, ze możesz zrobić wszystko to co potrzebujesz a nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Ci mogę polecić program księgowy SKP Firma (www.ksiegapodatkowa.pl). Przeznaczony jest on dla małych i średnich przedsiębiorstw, pozwala prowadzić książkę przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany, rozliczać składki ZUS oraz płace, wystawiać faktury. Wszystkie moduły można dowolnie zestawiać, więc program łatwo dopasować do potrzeb firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korpochomik
O tym czym dokładnie jest program czy system (jak zwał tak zwał) SAP napisało Ci w miarę dokładnie już kilka osób. Temat ogólnie bardzo przyszłościowy i rozwojowy, a duże firmy jeszcze długo będą cały czas poszukiwały dobrych specjalistów z dziedziny SAP. A o przykładowych szkoleniach możesz poczytać na przykład na tej stronie: http://itelligencegroup.com/pl/training/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autos
Jeśli szukasz informacji o wdrożeniu systemu SAP z chęcią podzielimy się naszymi doświadczeniami w tym zakresie. Skontaktuj się z nami przez załączony link. Nie martw się, to nie reklama, nie jesteśmy też firmą doradczą i nie pobieramy za to żadnych opłat. W ramach dobrych praktyk w biznesie chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, które w tym temacie posiadamy. www.autos.com.pl/pl/chcesz-poznac-nasze-doswiadczenia-z-wdrozenia-sap Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
SAP Business One zawiera 12 modułów, umożliwiających zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie. Najważniejsze z nich to: Księgowość – moduł służący do obsługi transakcji finansowych, obsługuje wszystkie transakcje finansowe dokonywane w przedsiębiorstwie, włącznie z księgowaniami i obsługą kont. Szanse Sprzedaży (CRM) – moduł umożliwia zapamiętanie wszystkich szans sprzedaży, począwszy od pierwszej rozmowy telefonicznej do pomyślnego zakończenia transakcji, poprzez zdefiniowanie w systemie etapów pracy działu handlowego i marketingu. Ten kluczowy komponent SAP Business One jest częścią zintegrowanego CRM, który umożliwia wprowadzanie różnych informacji dotyczących szans sprzedaży, włącznie z ich źródłem, potencjałem, datą zamknięcia, danych o konkurencji oraz poszczególnych działaniach. Po utworzeniu pierwszej istotnej oferty sprzedaży można połączyć ją z szansą sprzedaży w celu uproszczenia późniejszego śledzenia i analiz. Moduł umożliwia raportowanie ilości i wartości pozyskanych kontraktów, przegranych i odłożonych ofert oraz toczących się negocjacji. Sprzedaż – umożliwia tworzenie cenników, wprowadzanie zleceń sprzedaży oraz zarządzanie wszystkimi fakturami i należnościami od odbiorców. Zakup – umożliwia generowanie zamówień zakupu, aktualizacje wielkości zapasów, obsługę zwrotów i anulowanie faktur, a także przetwarzanie płatności. Partnerzy handlowi – zapewnia kontrolę wszystkich informacji o dostawcach, odbiorcach i prospektach (potencjalnych odbiorcach), włącznie z profilami ich działalności oraz wszelkimi danymi adresowymi. Banki – moduł ten pozwala na obsługę działań finansowych, takich jak przyjęcie gotówki, wystawienie czeku, depozyty, płatności zaliczkowe, płatności za pomocą kart kredytowych i rozliczenia bankowe. Gospodarka Materiałowa – umożliwia zarządzanie poziomem zapasów, materiałami, cennikami, cenami specjalnymi oraz przesunięciami magazynowymi. Produkcja – moduł ten obejmuje narzędzia produkcyjne, które pozwalają na definiowanie wielopoziomowych drzew produktu oraz tworzenie zleceń produkcyjnych. MRP – moduł oferuje efektywne i jednocześnie proste narzędzie, które wspomaga planistów w zakresie produkcji lub handlowców podczas tworzenia harmonogramu oraz zarządzania produkcją bądź zakupem na podstawie różnorodnych kryteriów. Serwis – funkcje tego modułu dostarczają działom usług serwisowych narzędzi służących do obsługi działań serwisowych, zarządzania umowami serwisowymi, planowania usług serwisowych, śledzenia działań w zakresie kontaktów z klientami oraz wsparcia udzielanego klientom. Jest to doskonała kontrola nad serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Pracownicy – moduł służy do wprowadzania i przetwarzania informacji o pracownikach przedsiębiorstwa. Raporty – system zawiera wiele wstępnie zdefiniowanych raportów, które mogą być analizowane w różny sposób poprzez wykorzystanie funkcji wyboru i sortowania. Nawigacja w raporcie pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do zawartych w nim szczegółowych informacji. Ponadto istnieje możliwość tworzenia dowolnej liczby raportów spełniających indywidualne potrzeby użytkownika. Kreator raportów prowadzi użytkownika krok po kroku przez definiowanie zapytań, umożliwiając tworzenie tak szczegółowych raportów, jak jest to konieczne. Istnieje również możliwość eksportu wszystkich raportów do arkuszy MS Excel, MS Word, MS Project.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć ! Proszę o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, zajmie to chwilę... Ciekawy i ambitny temat o legalizacji i opodatkowaniu prostytucji - ale potrzebuję opinii społeczeństwa, żeby móc działać dalej i wysnuwać wnioski. :) Z góry dziękuję ! Link poniżej: https://docs.google.com/forms/d/1RJZJrheJC4C7NybAjW4RhRp2m5OAh_BxHNfLfBnPUto/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiboLegii
większość z was nic nie wie o SAP-ie, ale mądrzyć się potraficie, co więcej program nie należy do najtańszych i tylko nieliczni lepiej go kumają - na rynku są tańsze narzędzia...a jak wam brak umiejętności to poszukajcie pracy np. na roli ! :-) i co mi zrobicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdziemy i dopadniemy - i co Ty mi zrobisz? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×