Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość noa202

ile za zwolnienie lekarskie??

Polecane posty

Gość noa202

Witam. Mam umowe na najniższa krajowa 1317. w dodatku na 3/4 etatu wiec teortycznie mam około 980zł. Jestem obecnie na zwolnieniu i niestety na wypowiedzeniu. Zadzwonil do mnie szef i powiedzial ze od 19ego bede juz musiala wszystko załatwiac z zusem, doradził mi zebym pociagnela zwolnienie ile sie da, I OTO MOJE PYTANIE iel dostane pieniedzy z zusu?? w zyciu nie byłam na zwolnieniu i nie mam pojecia, niby 20% to wiem ale od jakiej kwoty ja mam liczyc to 20%???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już Ci odpisałam na forum ogólnym: Zwolnienie jest płatne 80% a nie 20% ( w przypadku ciąży 100%). Obliczane jest na podstawie zarobków z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających zachorowanie. Tak samo jak pracodawca obliczył Ci wynagrodzenie chorobowe z 12 m-cy tak samo ZUS obliczy Ci, bo jeśli ciągniesz zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudniania to zakład pracy zobowiązany jest do wypełnienia druku Z-3 ( o ile dobrze pamiętam) i wysłania go do ZUS. Ten druk to nic innego jak Twoje zarobki z 12 ostatnich miesięcy + kilka innych danych np przepracowana liczba dni w miesiącu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''czyli jak mam sobie to obliczyć?? 987,75 tyle mam bez skladek, od tej kwoty liczyć 80%??'' W pierwszym poście napisałaś, że masz ''najniższa krajowa 1317''. 1317,00zł minus składki na ubezpieczenie społeczne: emerytalne 9,76%, rentowe 1,5%, chorobowe 2,45% ( łącznie 180,56zł) daje podstawę 1136,44zł ( zakładając, że przez ostatnie 12 miesięcy miałaś 1317,00zł brutto). Dlatego nie wiem skąd wzięłaś to 987,75zł :O Mając już podstawę dzielisz na 30 dni, razy ilość dni chorobowego razy 80% i masz kwotę brutto wynagrodzenia chorobowego. Żeby obliczyć netto musisz odjąć podatek i ubezpieczenie zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak napiszesz ile masz brutto, czy każdego miesiąca tyle samo, a jeśli różnie to chociaż jaka jest średnia z 12 ostatnich miesięcy plus ile dni zwolnienie lekarskiego miałaś to ci oblicze ile dostaniesz za to chorobowe. Tylko to pewnie jutro, bo dzisiaj zanim odpiszesz minie trochę czasu, a ja zaraz zbieram się od komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marooooo5
mam 1400 zl brutto pracuje od 1 lutego do konca roku.mam zwolnienie do konca miesiąca.ile za caly miesiąc zaplaci mi pracodawca?netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×