Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

***Wiktoria***

Niewidoczne ogrodzenie dla psa

Polecane posty

Gość lemon111
A jaki masz model pastucha? Ja chciałem kupić HT026 z http://www.waruj.pl/ Mój pies ciągle ucieka i potrafi nie wracać przez dwa-trzy dni. Ja wtedy odchodzę od zmysłów. Mamy ogrodzenie ale zawsze coś wykombinuje by uciec. Ostatnio podkopał się pod bramą. Nie mam zamiaru trzymać go w klatce czy na łańcuchu. Dlatego wymyśliłem elektryczne ogrodzenie. Mam nadzieję, że szybko się nauczy siedzenia na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Revivale
Ja od dłuższego czasu z tego właśnie powodu stosuję tzw elektryczny pastuch dla psów. Zakopuje się w podłoże, a wasz czworonóg nie przejdzie poza teren wyznaczony. Bardzo fajne urządzenie- polecam kazdemu sprawdzić osobiście! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Revivalee
Dla zainteresowanych to tutaj macie linka - ja kupowalem tutajj- i bardzo dobrze się sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie ogrodzenia panelowego, np. http://www.bigstal.pl/ - pies będzie miał swoje miejsce i nie będzie uciekał. Koszt nie jest duży, a można mieć coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej zrobic takie ogrodzenie przez ktore pies na pewno nie ucieknie, np www.eko-deska.pl ja kupilam i nie mam problemu z uciekajacymi zwierzakami poza tym ladnie wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc to wolałbym podkopać i zalać betonem niż zakładać coś psu co będzie go raziło prądem. Mimo drewnianego ogrodzenia jakie mam http://www.uni-arcz.pl/produkt/1020,ogrodzenie-drewniane.html jakoś udało mi sie zażegnać ten problem uniemożliwiając mu kopanie w ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli pies ucieka,możesz mu zamówić specjalny wygodny kojec np. z www.dobrekojce.com a od czasu do czasu chodzić z nim na spacery,albo bawić się na podwórzu. wszystko powinno być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem zdecydowaliśmy się na rewelacyjne ogrodzenie panelowe z Płot Budu- są solidne, dobrej jakości, wykonane szybko i sprawnie. No i przede wszystkim służą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozwiązałem problem z uciekającym psem, kupując mu kojec od http://www.solidstal.pl/, jest to produkt prosto od producenta o standardowych wymiarach, przy których zwierzę nie będzie żyło w ścisku a jednocześnie będzie mogło swobodnie spędzać czas podczas mojej nieobecności. Myślę, że ten kojec jest wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jeśli chcesz zrobić wybieg dla swojego pupila to lepiej będzie wykorzystać ogrodzenie z tworzywa sztucznego, które zdecywoanie jest tańsze w kosztach a równie skuteczne. Samo ogrodzenie z tworzywa sztucznego można dostać na www.uni-arcz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, tez kiedys szukalam ogrodzenia dla pieska bo strasznie uciekal, duzo opcji i informacji mozecie znalezc na www. obroza-elektryczna .pl , w razei potrzeby mozna tam zadzwonic i doradza co wybrac do odpowiedniego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój pies kilkukrotnie uciekał z posesji, nie jest groźny, ale wiadomo - ludzie się boją. Ostatnio podczas naszej nieobecności wdrapał się na ogrodzenie i przeskoczył do sąsiadów :-( wczoraj zakupiliśmy niewidoczne ogrodzenie, dziś instalacja - kilka godzin i pierwsza próba. Jak zobaczyłam jak pies odskoczył i strasznie zapiszczał zdjęłam mu z żalu tę obrożę - nie mogłam na to patrzeć... Jutro kolejna próba, pies ma w sumie "ogrodzony" tylko jeden bok podwórka, więc mam nadzieję, że szybko się nauczy, że może swobodnie biegać niemal po całym terenie, byle z dala od sąsiadów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszą mnie wypowiedzi teoretyków, wynalazców nt ogrodzenia, wysokości podmurówki, ludzi którzy wychowywali co najwyżej małe pieski. Ja mam podmurówkę 70cm (50cm w ziemi) do tego porządną dobrze naciągniętą powlekaną plastikiem siatkę, razem wysokość około 1,7m. I niestety dwa różne psy: owczarka środkowo-azjatyckiego (aziatka) i kundla wielkości owczarka niemieckiego. Oba szkolone, posłuszne, jak jestem przy nich to im do głowy nie przyjdzie ucieczka, ale nie będę z nimi siedział cały dzień bo trzeba chyba też iść do pracy. Z siatką poradziła sobie azjatka, rozrywając ją zębami! Tak długo ciągnęła zygzakowy drut aż się wyprostował i siatka się pięknie rozpinała. To dołożyłem od wewnątrz panele ocynkowane. To mi ten drugi ucieka wchodząc na nie jak po drabinie. Pomysłowość psów jest przez nas wielokrotnie niedoceniana. Dlatego jak ktoś szuka obroży elektronicznej to wie czego chce. Oczekujemy opinii nt tych obroży a nie głupich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam pastucha od horiznot. Dopasowałem moc i wszystko działa perfekcyjnie, krowy mi już nie uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że są ogrodzenia elektryczne i dzięki nim zwierzęta nie próbują uciekać. Może o to Ci chodziło? Jeśli tak to możesz sprawdzić ofertę firmy www.pwborys.pl. Ja od nich mam takie ogrodzenie i sobie chwalę jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale elektryczne ogrodzenie dla psa?:( Ja mam kojec w naprawdę sporych wymiarach i jest w porządku. Fakt, że najpierw mąż sam zrobił kojec ale był dla psa za mały dlatego cały czas próbował wyjść. Teraz kupiliśmy kojec w http://www.blaszanygaraz.com/ dużo większy i jest w porządku, pies ma więcej przestrzeni i nie szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My korzystaliśmy z elektrycznego ogrodzenia ok 3 miesięcy, od roku jest nieużywane - psiak nauczył sie, że do ogrodzenia od strony jednych sąsiadów się nie podchodzi (strasznie na nich szczekał - na nikogo innego, tylko na nich...) i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert1957
Ja na wiosnę kupiłem takie ogrodzenie dla owczarka niemieckiego, który przekopywał ogródek i przeskakiwał przez płot: http://www.pastuchy.pl/i766_Niewidzialne_ogrodzenie_elektryczne_dla_psa_dFence__przewod_100_m_.html nie kosztował 1000 zł tylko połowę tego, a sprawdził się bardzo dobrze. Ustawiłem zakres, gdzie pies najpierw dostawał sygnał dźwiękowy, a potem, jak go zignorował to dostawał bodziec. ogólnie czarek szybko się przyzwyczaił do dzwięku i teraz jest spokój. Nie wiem tylko czy próbowaliście po jakimś czasie sciągnąć obroże i czy problem znów się nie pojawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko boska gdzież pastuch dla psa! Przecież i tak przez niego przeskoczy. My mamy metalowe ogrodzenie w mniej więcej takim stylu https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/ogrodzenie-metalowe. Takie ogrodzenie może i kosztuje trochę więcej ale wygląda o niebo lepiej i co najważniejsze jest skuteczniejsze jeśli chodzi o zatrzymanie psa na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dwóch tygodni poszukiwaliśmy z mężem sposobu na ucieczkę naszych pupilków, mamy dwa labladory. Dużo się naszperałam w necie i nie tylko i poszłam za namową RObert1987 i zdecydowaliśmy się na ten zestaw właśnie. Powiem szczerze ze to strzał w 10! W końcu psiaki nam nie zwiewają no i nie niszczą mi warzywniaka :) dokupilismy tylko dodatkowa obroze : http://www.pastuchy.pl/i773_Dodatkowa_obroza_do_niewidzialnego_ogrodzenia_dla_psa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robert1957, my po 3 miesiącach korzystania zdjelismy obroże i odłączyliśmy ogrodzenie, pies sie nauczył i od tego czasu - mijają juz 2 lata - problem z przeskakiwaniem się nie pojawił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, odświeżę temat bo mój pies urządza sobie wycieczki do sąsiadów. Podkopuje mi się pod bramą i biega po całym osiedlu. Latem ineteresują go kwiatki, więc pomyślałam o niewidzialnym ogrodzeniu elektrycznym. Piszecie o ksztach rzedu 1000 zł, ja znalazłam za 535 zł. Czy ktoś może poradzić czy będzie to dobre urządzenie? Z parametrów wynika że jak najbardziej. https://www.pastuchy.pl/i766_Niewidzialne_ogrodzenie_elektryczne_dla_psa_dFence__przewod_100_m_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz mieć jakieś estetyczne i skuteczne ogrodzenie to, którego link wysłałeś jak najbardziej się sprawdzi. Ja mam psa w typie myśliwskiego, mieszkam niedaleko rzeki, jak ruszy za kaczką to czasem 3 dni go nie było. Problem rozwiązał się po zamontowaniu niewidzialnego ogrodzenia. U nas jedyne co to dokupiliśmy sobie jeszcze 100 m przewodu i rozszerzyliśmy mu pole. Cena jest jak najbardziej przystępna. Myślę że nie warto przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę że zdania podzielone. Jedni bronią inni zachęcają. Ja dla bezpieczeństwa zarówno innych, jak i psa również posiadam ogrodzenie elektryczne. Zamówiłam dzięki wpisom na tym forum. Niestety moim Amigo rządzą instynkty i potraf ruszyć za suczką i nie było go po 3 dni. Mieszkamy przy *****iwej ulicy więc dla niego takie wędrówki są niebezpieczne. Pastuch za 535 zł jak najbardziej się spradzwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wstępie chce powiedzieć, że nie chce krzywdzić a chce zwiększyć jego bezpieczeństwo. Od 6 miesięcy jestem posiadaczką pieska ze schroniska. Pies jest kochany, ale niestety nam ucieka. Mieszkamy przy ulicy gdy jesteśmy w pracy piesek biega po podwórku. I niestety kilkukrotnie spotkaliśmy go przed bramą. Zastanawiam się nad ogrodzeniem elektrycznym. Czy możecie mi doradzić, czy wybrać klasyczne rozwiązanie np. https://www.pastuchy.pl/i813_Elektryczny_Pastuch__Zestaw_GARD_100_uniwersalny.html czy lepsze będzie niewidzialne ogrodzenie https://www.pastuchy.pl/i766_Niewidzialne_ogrodzenie_elektryczne_dla_psa_dFence__przewod_100_m_.html Napiszcie proszę + i - każdego z nich. Dodam że pies jest mniej więcej do kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mussa123
Witam możesz założyć takie kable pod prądem, które sa niewidoczne nie robią pieskowi krzywdy a nie będzie uciekał. Drugim lepszym jest wkopanie deki wpc http://dryten.pl gdzie piesek najczęściej kopie i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poladokd

Od ponad 15 lat korzystam z siatki https://www.siatkopol-sklep.pl/ przy różnych projektach rolniczych. Od tego czasu mocno udoskonaliłem gospodarstwo i tylko z tej siatki korzystam. Estetyczna, trwała, nic mi się nigdy z nią nie stało, nie przebije się żadne zwierzę. Od dzikich też niezłe zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

-Psa się szkoli a ogrodzenie wzmacnia- ktoś kto daje takie rady raczej nie miał problemu z takim psem. Psy są różne jak różni są ludzie. Mamy dwa psiaki mieszanki owczarkow, ogrodzenie zmieniane 3 razy: 1,6 m potem 2 m psy wspinaly się po siatce jak koty. Kolejna zmiana na inny rodzaj ogrodzenia, z rozpędu wzięte bez problemu. Szkolenie? 3 miesiące 3 razy w tygodniu po 2 godziny, jedna sesja koszt 200zl, nauczyły się wszystkiego poza ucieczkami. Teoria o braku czasu dla psów i ich zmeczeniu też z nikąd, codziennie biegam rano z psami 10km po lesie, pełnia doznań poznawczych, dodatkowo szkolenie i zabawy. Psiaki są grzeczne kiedy jesteśmy w domu, ale pracować musimy, zostają same w ogrodzie na 5 godzin dziennie, 5 min po wyjechaniu z domu mielismy tel od sąsiada że psy uciekły. Mieszkamy blisko lasu, nie chce aby psy leśnicy zastrzelił jak biegają za zającami po tych ucieczkach nie chce wiezic je na łańcuchu ani w kojcu. Nie są agresywne i na nikogo się nie rzucają, inne psy też im nie przeszkadzają. Można wykastrowac, sterylizowac... to może mężczyzn co za popedem z domów uciekają też wykastrowac? Po 2 latach, fortunie na ogrodzenia i szkolenia zdecydowaliśmy się na wspomniane niewidzialne ogrodzenie. To urządzenie to zbawienie, psa należy kilka dni szkolić na smyczy gdzie są wyznaczone strefy a nie stanie mu się krzywda, nie wolno bez szkolenia zakładać obroży aby pełnym pędem wpadł w zakazane strefy. Wystarczy poczytać, poszukać informacji i poświęcić trochę czasu na przyzwyczajenie psiakow do nowych zasad. Urządzenie w 100% się sprawdza, aż żal czytać komentarze że łańcuch jest lepszym rozwiązaniem. Psy maja do dyspozycji cała działkę bez zmian a do ogrodzenia nie podejda i tak ma być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×