Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a teraz słodkości:)

Jaki miałyście tort ?

Polecane posty

Gość a teraz słodkości:)

Jak w temacie - jaki miałyście tort na weselu? Jaki smak, jakie przebranie, ilu piętrowy? Okrągły czy prostokątny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tartakakaka
ooo taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsftgh
większość tortów weselnych mimo że łanie wygląda to ohydnie smakuje...smakuje tylko tym którzy za to płacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tort był taki smaczny- że dziewczyny z obsługi rano poprosiły czy jeszcze mogą wziąć sobie do domu. Moja chrzestna jest mistrzem cukierniczym- wie co robi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Granadilla
Miarka Twój tort był przepiękny :) Czytałam na innym topiku, że był on wykonany w Bielsku, tak się składa że mieszkam w BB, także chciałam spytać gdzie miałaś organizowane wesele? Powoli zacznam się rozglądać za salą, a widzę że masz świetny gust także także jeśli mogłabyś cos polecić (bądź odradzić) to byłabym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesele miałam http://www.hotelprzystan.pl/ w Bielanach koło Oświęcimia. To jest spory kawałek od Bielska tj ok 30 km. Z sal z okolic BB na pewno mogę polecić Dwór Świętoszówka i hotel Alpin w Szczyrku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typowy weselny (z wyglądu) - bez rewelacji, z kiczowatymi różyczkami bo innych wzorów nie było u mnie :P ale był naprawdę pyszny - śmietanowo-owocowy; 4-piętrowy, okrągłe placki na typowym stojaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz słodkości:)
Miarko, a na ile osób był ten torcik?:) Bardzo ładnie i apetycznie wygląda, ale u mnie w ofertach mają tylko takie oklepane, z kremowymi dekoracjami a ja właśnie chciałabym mieć taki jak Twój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostokątny, niemal bez ozdób
w beżowej kolorystyce - bo o smaku kawowym :) skromny, zero stelaży, gołąbków, fajerwerków i tego typu śliczności, PYSZNY - goście rozdrapali go w try miga i domagali się dokładek :) i potwierdzam, zdarzało mi się widzieć śliczne torty weselne, pieścidełka cukiernicze, których jednak kompletnie nie dało się przełknąć... Celują w tym torty angielskie - cuda w wyglądzie, ohyda w smaku. Albo tort który z zewnątrz miał "posmarówkę" z bitej śmietany, a wewnątrz ohydny i masakrycznie słodki krem z margaryny. Jeszcze w całości tort wyglądal łądnie, ale po pokrojeniu kelnerki sprzatały potem talerzyki z nietkniętymi niemal porcjami - nikt nie chciał jeść tego obrzydlistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tort był przewidziany na 80 osób. Ważył ok 8kg ale było go trochę za dużo. Wg mnie 6 kg starczyłoby aż nadto. Wiadomo nie każdy zje ale trzeba liczyć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciętnie liczy się
po 10 dag tortu na osobę; u mnie było 3,5 kg na 20 osób (małe przyjęcie), ale poszło niemal wszystko (by pyszny!), plus troszkę rozdaliśmy gościom na pożegnanie, no i dla nas samych pozostał symboliczny kawałeczek ;) zjedlismy go w pierwszy poślubny poranek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może miał ktoś tort angielski? jak wrażenia? bo to w sumie coś nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadłam tort angielski
OBRZYDLISTWO!! suchy, zbity keks bakaliowy przełożony marmoladą (inne ciasto zapadłoby się pod ciężarem lukru i ozdóbek), oblany masakrycznie słodka masą cukrową. Wyglądał pięknie, ale zjeść się go nie dało, chyba że ktoś lubi jeść cukier wprost z cukierniczki... NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashantee
co do tortu angielskiego, to wszystko zależy od cukiernika - bardzo często jest to po prostu biszkopt przełożony kremem lub dżemem, ale za to pięknie wyglądający z wierzchu. Chociaż czasem stosują bardziej wymyślne smaki i ciasta i kremu - czekoladowy, marchewkowy czy owocowy ;) Spotkałam się osobiście z pysznym tortem czekoladowym, który cieszył nie tylko oko, ale i wzrok. Czasami młodzi wybierają zamiast jednego dużego tortu kilka małych, każdy w innym smaku( http://www.brides.com/planning/cakes/gallery/realwedding/detail/171593?offset=65 ), bądź też w ogóle pojedyncze ciasteczka-babeczki, udekorowane w stylu pasującym do tematu wesela i ułożone na piętrowych paterach tworząc w ten sposób 'tort' np. jak ten http://www.brides.com/planning/cakes/gallery/editorspick/detail/194968?f=592%3A595&offset=7 Wszystko zależy jednak od przepisu i dekoracji, którą zwykle robią z lukru, a to też przecież trzeba zjeść.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×