Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Malvka

PRZESĄDY JAKie zNACIE???

Polecane posty

Mam pytanie znacie przesądy na temat kobiet w ciąży. np: '' Nie chodź pod sznurkami na pranie bo się dziecko pępowiną owinie.'' Jak znacie to napiszcie jakie. Jestem ciekawa co wy słyszałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola26
nie można przewiązywać się niczym w pasie też ze względu na pępowinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thaisse80
Jak sie ma wielka ochote na jakis przysmak to nie wolno dotykac sie bo potem w tym miejscu dziecko bedzie miec znamie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kieruj się przesądami, bo z domu będziesz się bała wyjść. Zbyt dużo ich by się nimi przejmować, co jeszcze-jeśli jesteśmy Katolikami nie powinniśmy wierzyć w takie bzdury wymyślone za czasów pogan. Ja np. biorę ślub w maju- już usłyszałam, że to zły miesiąc na ślub. Ludzie... trzymajcie mnie. Jak ma być dobrze to będzie:-). Pozdrawiam serdecznie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiuszkaaaa
mi ciotka powiedziala ze nie wolno mi sie niczego bac bo dziecko bedzie strachliwe :) a tesciowa zabronila jeździc na rowerze bo glowke dziecka bedzie uwierac siodelko :) babcia ze nie wolno mi klamac i nic nikomu zabrac bez pytania bo maly bedzie klamczuch i zlodziej ;) a sama bym na to nie pwadla zeby sie takimi duperelami przejmowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to żeby posłuchać jakie są Ja słyszałam jeszcze że nie wolno przez firankę patrzeć bo dziecko będzie miało zaćme... dobrze napisałaś jak by się tym przejmować to z domu nosa by się nie wystawiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam że jak kobieta w ciąży ma zgagę to dziecko urodzi się z włosami,:) Śmiałam się, że moja córka będzie kudłata bo od 20tc brałam leki na zgagę, to była masakra, żadnej nocy nie przespałam. Córka urodziła się z długimi czarnymi włosami:) mogłam spinki wpinać :). Czy jest to przesą>? nie wiem, raczej zabawa:). Z drugiej strony jak kobieta się wystraszy i dotkie to zostanie ślad na dziecku, moja mam wystraszyła się myszy, to było w 9 mc, szybkiem ruchem złapała się za biopdro, mam tam jasną plamke, :) Można wierzyć albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na necie jest stronaka z przesądami, uśmiałam sie jak to czytałam będąc w ciąży: - nie przechodz przez kałuże bo dziecko bedzie miało wodogłowie - nie patrz na księżyc bo będzie łyse nie mam pojęcia kto i w jakim celu wymyśla takie głupoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba wymyślaja je mężczyźni
by baby z wielkimi brzuchami wszystkiego sie bały i nie wychodziły z domu całą ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wolno wylewać wody z wanienki po zachodzie słońca. :D Ale nie wiem, co się może stać. Teraz to żaden problem, gorzej jest w zimie, kiedy słońce zachodzi bardzo wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×