Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mam dylemat z imieniem

Jakie imię lepsze Tymon czy Tymoteusz?

Polecane posty

Gość m-l-o-d-s-z-y
ja nazwe syna Tymoteusz za 5 miesiecy . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D-o-r-o-t-a
A ja tak jak mój mąż dam swojemu synkowi na inię Tymoteusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnjynjy
tymoteusz to brzydkie imie, kojarzy sie z uszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak Bartosz i Bartłomiej - bez różnicy - jedno i to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Tymona
Mój Tymek niedawno skończył 7 miesięcy:)szukałam dla synka imienia,ktore nie jest zbyt pospolite ale nie chciałam też,żeby było tak wymyślne,że miałby mieć z tego powodu problemy w przyszłości.uważam też ze dzieci z tak popularnymi imionami jak Kubuś,Antoś etc. będą miały gorzej w wieku szkolnym; żeby sie rozróznic wymyśla przezwiska nieraz niekoniecznie miłe...ja zakochałam sie w imieniu Tymon,jest męskie a zarazem ma tyle słodkich zdrobnień jak Tymcio,Tymuś czy Tymonek...Tymoteusz tez ładne ale mnie osobiście kojarzy sie ze straszym panem,chociaz nie wiem dlaczego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Mój syn ma na imię Tymoteusz, ale Tymon też bardzo mi się podoba (jednak mąż oponował). Co do oryginalności - chciałam nadać imię rzadko spotykane, ale nie pretensjonalne. Od kiedy mam syna, poznałam jeszcze co najmniej dwóch małych Tymków, więc ostatnio robi się jednak popularne... Zarówno Tymon jak i Tymoteusz mają dużo fajnych zdrobnień - Tymo, Tymuś, Tymek, Tymulek, Tymula ;-) Ja bym przy wyborze pokierowała się tym, które bardziej pasuje do nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Też uważam za niestosowne naśmiewanie się z imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaag
My tez wybralismy mezem imie Tymon, jedyne ktore podoba sie nam obojgu. Denerwuja nas tylko komentarze innych osob, wszyscy sie krzywia i zniecheca nas to.Ale mysle ze za kilka lat Tymon bedzie bardziej popularny i juz nie bedzie tak dziwilo innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokuullka
Mnie się bardziej podoba Tymon- Tymus, Tymek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokuullka
Tak jak napisałam wcześniej- Tymon. My synkowi daliśmy na imię Leon i bardzo wielu znajomym imię naszego dziecka się nie podoba, a my go ubóstwiamy. Wołamy na niego Leoś- ma rok. Ważne aby rodzicom się podobało i nie krzywdziło dziecka, a reszta nieważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najbrzydsze sa golfy
Cos sie komus pomylilo.R w imieniu to powinien miec pies aby lepiej reagowal. Tymon imie rzadkie ale nie jakies osmieszajace.Spokojnie mozna takie nadac dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mieliśmy ten problem Tymon czy Tymoteusz. Zwyciężył Tymon ;) tym że do dorosłego faceta nikt przecież nie bedzie mówił Tymuś,więc łatwiej zawołać Tymon! niż długie Tymoteusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata Tymka
Oba imiona są genialne. Są oryginalne, rzadko spotykane i ze smakiem. Sam bym chciał mieć tak na imię. Najgorzej jest wtedy jak pojawia się moda na jakies imiona (np. Julka, Antoś,Maja, Kubuś). Bardzo ładne imiona ale dużo ich. Miejmy tylko nadzieje ze nigdy nie bedzie mody na Tymona ani Tymoteusza :) będą jeszcze bardziej wyjątkowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chciała Tymka (Tymoteusza), ale mąż woli Michała (zresztą sam ma tak na imię i uwielbia je... -_-'). Starsza córka ma na imię Tosia - jedyna w przedszkolu, pośród 4 Julek, 2 Nikoli, 3 Maji i pozostałych dzieci, których rodzice byli na tyle odważni, że powiedzieli NIE modzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaG
Nasz syn to Tymon. Kazdy chwali bardzo. My jestesmy zachwyceni:-) Gdyby był córką,nazwany zostalby Niną lub Leną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek ma zeza
W przypadku Tymoteusza dzieci będą wołać Tymoteusz Rymcimci-niestety efekt popularnej bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porodówka jak marzenie
Tymoteusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porodówka jak marzenie
zgadzam się z "tata tymka" w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek ma zeza >>> no i co z tego,że będą tak wołać. KAŻDY W ŻYCIU MIEWAŁ JAKIEŚ PRZEZWISKA bez względu na to jak sie nazywa ;) Akurat na brata mojego Tymoteusza przez jakiś czas mówili PUMBA ;P np "Timon & Pumba idziecie na basen"? ;) Najważniejsze to mieć w życiu dystans do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek ma zeza
Mieszkam przy przedszkolu w jednej grupie jest Pamela ,co ktoś to usłyszy obcy to ryczy ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam coreczki kornelie i kasjane jak do tej pory nie spotkalam sie z takimi imionami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię Tymoteusz jest sliczne. Tak jak piszecie, mało spotykane i dużo fajnych zdrobnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kornelia super, i jeszcze ładne jest Karolinka, też nieoklepane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jedno i drugie imię jest bardzo ładne. Nie tylko Ty tak uważasz. u nas jest pełna piaskownica Tymków, Tymeczków i Tymciów. :) Może to i dobrze, bo jak wołam swojego Dominika, to nie spogląda na mnie multum dziecięcych oczu, bo Dominik akurat jest jeden. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tu się mylisz. Chyba, że chodzisz tylko na jedną piaskonice. U mnie w bloku jest 2 Dominików, 1 mam w rodzinie i 2 wśród znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w mieście jest maskotka, mająca zachęcać dzieci do nie palenia papierosów. Nazywa się Tymek - Niedymek... ;( kobiety, myślcie, zanim skrzywdzicie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ładne imiona: Tymoteusz, Tomisław, Tobiasz (Tym, Tomi i Tobi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Tymon jest jeszcze w brzuchu, jestem w 33 tc. Zdecydowaliśmy krótszą wersję, bo będzie miał długie nazwisko :) Obie formy są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Tymon jest jeszcze w brzuchu, jestem w 33 tc. Zdecydowaliśmy krótszą wersję, bo będzie miał długie nazwisko :) Obie formy są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tymoteusz- super imię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×