Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gizula888

Potrawy na letnie upały

Polecane posty

no, ale co innego - posmarować bagietkę masłem, a co innego smażyć ją na oliwie plus smażona w dużej ilości masła ryba to jest różnica ogólnie to używam masla i oliwy, ale w minimalnych ilościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula ===>>> marchewkę w plasterkach wrzucam do garnka na łyżkę oliwy, ona się dusi, więc nie trzeba jej gotować. Dodaję fasolkę szparagową, czasem odrobinę wody lub od razu część cukinii - cukinia puszcza sok, który "robi" za wodę:-) Dusze pod przykryciem do miękkości, od czasu do czasu mieszając. na koniec reszta cukinii, bo wiadomo - cukinia szybko się gotuje. A później curry, ew. sól i groszki z puszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co jeszcze z fasolką szparagową moge zrobić (dostałam dużo), robiłam juz zupke, fasolkę z masłem i bułką tartą, to danie z warzywami od anniwioletty. Jak macie jakieś potrawy, do których wykorzystujecie ww. fasolke to napiszcie proszę. Ps. W takie upały robie na szybko racucgh z brzoskwiniami na kefirze, a ostatnio robiłam naleśniki ze szpinakiem kostką fety i 2 ząbkami czosnku oraz sola:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłabym też bez końca jeść cukinie na oliwie, obtoczoną w jajku i mące:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinota
ja sobie robię BATIDO czyli inaczej shake na jogurcie i owocach owoce: dojrzały banan i dowolne inne np. jagody, maliny, morela może być dżem jogurt naturalny lub owocowy trochę cukru wszystko razem miksuję, a na końcu przed podaniem kostki lodu - koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z fasolki szparagowej
sałatka: fasolka podgotowana (najlepiej na parze), pokrojona na ok. 3-4 cm kawałki, do tego paluszki krabowe pokrojone w cienkie paseczki o długości podobnej do fasolki, natka pietruszki, kawałek posiekanej czerwonej cebuli, łyżka majonezu (może być light, albo jogurt naturalny). Druga wersja - ze śledziem (do tej wolę fasolkę żółtą, do paluszków krabowych - zieloną, ale może być dowolna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula, podaję przepis na sałatkę z fasolką szparagową do weków: 1.5kg fasolki umyć, obrać, pokroić na kawałki 2-3 cm i ugotować na półmiękko w osolonej wodzie. 1kg marchewki obrać, utrzeć na dużych oczkach, udusić do miękkości z 1/3 szkl. oleju i 4 łyżkami wody. 0.5kg cebuli posiekać, udusić do miękkości z 1/3 szkl. oleju i 4 łyżkami wody. Warzywa połączyć, dodać duży słoiczek koncentratu pomidorowego, 2 płaskie łyżki soli, 3 łyżki cukru i 4 łyżki octu. Wymieszać, nakładać do słoików, pasteryzować ok. 15 minut. Z tej ilosci skłądników wychodzi 6 słoików 0.5 l (takich jak po pulpetach lub fasolce po bretońsku w słoiku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
Na upały najlepsze według mnie są różnego rodzaju sałatki z sezonowymi warzywami i dodatkami. zawsze coś się znajdzie co można zmieszać z jajkiem i zielona sałatką :) Ja bardzo lubię taką sałatkę, którą podpatrzyłam będąc na obiedzie w le Scandale na Kazimierzu w Krakowie. Ma ona w sobie grillowane kawałki kurczaka, różne rodzaje sałat, pomidora, ogórek w sosie musztardowym. To wszystko jest ułożone w kielichu z tortilli i posypane serem żółtym :) Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze nawet książkę kucharską tylko daj znać gdzie te upaly!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
salatka z pomidorow z cebulka i smietana,pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klejjjka
W Akademii na Różanej w Warszawie jest nowe menu sezonowe. Akurat jestem wielką fanką grzybów, także kurki pod każdą postacią sprawiają mi olbrzymią radość. Podobnie jest ze szparagami. Pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×