Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martiusia

35 dc a USG

Polecane posty

Gość martiusia

Witam :) Mam pewien problem, a mianowicie ciągle się zamartwiam jedną rzeczą. Otóż 3 dni przed datą spodziewanej miesiączki robiłam test ciążowy - wyszedł pozytywny . Miesiączki nie dostałam. Jednak w 35 dniu cyklu (cykle mam reguralne 28 dniowe ) byłam u ginekologa, a on ciąży nie stwierdził. Powiedział, że nie widzi żadnego śladu pęcherzyka, dodatkowo stwierdził, że mam idealna macice - bez żadnych zmian. Krótko mowiąc wykluczył ciąże, dodatkowo zauważył malutki pęcherzyk owulacyjny. Powiedział, że poprostu miałam przez stres cykl bezowulacyjny. Jednak ja się nadal zamartwiam. Czy w 5 tygodniu ciąży (jeżeli by jednak była to byłby to właśnie ten tydzien) prywatny ginekolog móglby się tak pomylić? Nie zauwazyć żadnych śladów ciązy przy badaniu USG 'dowcipnym' ? Proszę o pomoc :(( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób
sobie BHCG z krwi i będziesz miała 100% pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mysle
zrob sobie jeszcze jeden test....tak dla pewnosci i jesli wyjdzzie pozytywny nadal.....to wiesz co robic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mógł się pomylić. Poczekaj 2 tygodnie i wybierz się do lekarza. Ja byłam 2 razy za wcześnie u lekarza i tylko się zestresowałam. Jak chcesz mieć pewność wcześniej zrób badanie z krwi beta hcg i po 2 dniach powtórz. Jeśli przyrasta to znaczy, ze ciąża się rozwija. Po wynikach tego badania można ocenić ile mniej więcej ma ciąża. Najprawdopodobniej jest zbyt mała żeby ją bylo widać. Istnieje też możliwość ciąży pozamacicznej, ale zapewne lekarza na USG ocenił jajniki i coś by wykrył gdyby tam było. Poza tym przy ciaży pozamacicznej czuć ostry ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób
to bardzo wczesna ciąża i może być niewidoczna, u mnie w 6t2d był widoczny pęcherzyk ciążowy 5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób
sraty_pierdaty czasami w jednym cyklu do owulacj szykuje się dwa pęcherzyki, wystarczy wtedy że jeden pęknie a drugi nie i może być i ciąża i pęcherzyk owulacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martiusia
a inne zmiany w organizmie ? szyjka macicy, sama macica - czy one juz w 5tc nie powinny dawac jakis "znakow" ? Ktore bylyby drogowskazem dla gina ? Bo on wrecz powiedzial ze na 100% ciazy nie ma. Ale ja jestem panikara :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 232312d12d
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie macica powinna być delikatnie wyoblona, ale to też nie jest regułą, a szyjka raczej wygląda tak samo jakby miała zacząć się miesiączka, też jest rozpulchniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×