Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ineska05

ciąża, torbiel czy zaburzenia hormonalne? Pomocy!

Polecane posty

Gość ineska05

Od dłuższego czasu mam problemy z tarczycą jednak nie wyklarowało się to jeszcze całkowicie. Robię badania kontrolne, wahają się mocno, czasem są ledwo w granicach normy, czasem ją przekraczają. Od roku chodzę do ginekologa ze względu na bardzo obfite, bolesne i pełne skrzepów miesiączki. Przez jakiś czas brałam tabletki ziołowe, potem lutenyl, ponieważ to nie pomogło miałam się zgłosić po tabletki antykoncepcyjne i nimi wyregulować cykl. Niestety zmuszona byłam udać się do innego ginekologa niż mój. Ten inny lekarz przy rutynowym badaniu stwierdził grube endometrium (ok.18mm, cykle mam nieregularne ale na badaniu byłam 20 dni po początku ostatniej miesiączki) i ewentualną widoczność czegoś, co mogłoby być pęcherzykiem ciążowym, ale nie może tego potwierdzić. Lub jeśli się upieram, że zapłodnienie jest mało prawdopodobne może to być jakaś zmiana chorobowa. Nie współżyję, z moim chłopakiem uprawiam tylko petting, więc ewentualna ciąża wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, bo nawet wtedy się pilnujemy, co więcej w bliskiej przeszłości żadnej takiej przypadkowej 'okazji' sobie nie przypominam - a lekarz stwierdził że musiałaby to być wczesna ciąża skoro nie można rozpoznać. Nie wziął pod uwagę moich problemów hormonalnych bo stwierdził że u młodych dziewczyn (mam 19 lat) takie poważne nie występują. Wyszłam bardzo roztrzęsiona, przestraszona że mogę być w ciąży, a jeśli nie to że powstają mi jakieś zmiany policystyczne (lekarz ewentualnie dopuścił taką możliwość). Ze względu na częste skrzepy przy krwawieniu i jego obfitość od roku podejrzewałam u siebie przerost endometrium!!! ale lekarz nawet mnie nie słuchał i z góry założył, że na pewno kłamię co do współżycia. Bardzo się boję, bo nie wiem co to może być. Dodam, że oczywiście upieranie się lekarza przy ciąży, bo to 'najczęstsze' również bardzo mnie zmartwiło. W przyszłym tygodniu mam wizytę u endokrynologa więc zapytam o grube endometrium, ale na dziś dzień nie mogę spać w nocy. Bardzo proszę o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×