Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martula1993

Pomocy - Storczyk .... :(

Polecane posty

Gość Martula1993

Witam,mam pytanie a zarazem problem z moim storczykiem. Mam go kilka miesięcy.Od czasu zakupu zdążył w pełni rozkwitnąć. Niestety teraz już kwiaty powiędły i opadają. Najgorsze jest jednak to,że liście pomarszczyły się,są miękkie i giętkie,zwiędłe.Jedyne co mnie cieszy to to,że wyrasta nowy listek... Chciałabym się dowiedzieć co ile dni należy podlewać storczyka i w jakich ilościach(czy duża ma być doniczka itp.) Dodam,że korzenie także poschły...Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beret z antenką
storczyki jak przekwitną na jakis czas zapadaja w taki letarg - trzeba go mniej podlewać i mozan przenieśc do pólcienia - za jakiś czas przenieś na slońce i podlewaj obwiciej - ja podlweam przegotowana wodą z dodatkiem jakiegoś nawozu - nalewam na dno doniczki tak z,eby kwiatek mógl sam pic . korzenie powinny być jasno zielone , sprezyste . doniczka najlepiej przeztroczysta bo storczyki pobieraja swiatło rownież korzeniami. co do liści - niestety nie mogę nic madrego powiedzięć - moze to jakieś robactwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beret z antenką
nie przesadzaj w zbyt dużą doniczke - bo storczyk " pójdzie " w korzenie a nie w kwiaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martula1993
Dodam jeszcze,że korzenie tak jakby uschły i wyszły na wierzch doniczki. co 3 dni spryskuję go spryskiwaczem nie dużą ilość,nie wiem dokladnie jak i co ile go podlewac. Na jednym forum pisza ze lubi slonce,na drugim ze nie i sama juz nie wiem jak sie nim opiekowac... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beret z antenką
słońce lubi jak kwitnie - ja mam doniczke od wschodniej strony - slońce pali w niego jal w czjnik prawie do 12 godziny - później ma cień - a jak stał w cieniu caly czas - to paki mu urosły - ale okadły i zaden kwiatek sie nie rozwinął . korzenie jeśli uschły - krusża sie w palcach - oberwij - i nie podlweaj cosdziennie - alw np . raz na 3 dni - pól szklanki wody - kup jakiś nawóz - z pewnoscią nie zaszkodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beret z antenką
ma przesuszone korzenie - jesli zakończyło sie kwitnienie , przenieś go w cień - skapiej podlewaj a za miesciac wynieś na sloneczko i odżywiaj nawozem liście ma ok - mam tylko wrzęnie ,ze jest przesuszony .nalej mu do diniczki wody na dno - niech sam ja wchlonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczykowa maniaczka
mam całą kolekcję storczyków różnej maści więc mogę co nieco o nich powiedzieć nieprawdą jest to, że storczyki lubią słońce storczyk w naturalnych warunkach nie rośnie w miejscach słonecznych, tylko w półcieniu Twój storczyk wygląda na przesuszony kiedy podlewać? nie ma tutaj zasady co 2-5 dni itp podlewa się wtedy gdy korzenie mają srebrzystoszary kolor po prostu musisz obserwować swoją roślinkę jak podlewać? nie tak jak radzą powyżej wstawia się doniczkę ze storczykiem do większego wyższego naczynia i przelewa wodą, tak, żeby woda była do ok 2/3 wysokości doniczki i zostawia na ok 20 minut, kwiat jest dostatecznie podlany jeśli jego korzenie przybiorą ciemnozielony kolor korzenie napowietrzne (te ponad podłożem) też należy zraszać storczyki nie zapadają w żaden letarg, moje kwitną nieprzerwanie od 3 lat! sugerują zmienić storczykowi podłoże, lub chociaż "zasypać" te wystające podłoże do storczyków to mieszanina kory i w takiej formie kupisz je w każdym ogrodniczym warto też zaopatrzyć się w nawóz do storczyków jeśli się dobrze nimi opiekujesz to na prawdę potrafią się odwdzięczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiaty lubią słońce, moje trzymają się ładnie, są duże i różowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryrtyty
Moj na sloncu sie spalił:o. Moim zdaniem najlepsze stanowiso dla storczyka to jasne, ale ze swiatłem rozproszonym, żaden parapet latem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczyykowa maniaczka
w sumie nic szczególnego, podlewam na czas wodą z nawozem, mają odpowiednie stanowisko i robię im przeglądy techniczne korzeni , a no i mówię do nich czule :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój stał w półcieniu, kwitł długo..ale od roku nie pojawiają się pąki.. czy jest nadzieja, że zakwitnie... wypuścił tylko nowe liście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielęgnować starannie tzn. jak ? :-) wydaje mi się, że pielęgnuję starannie i kwitną dwa razy w roku :-D gdybym wiedziała jak pielęgnować lepiej, tzn. tak by kwitły bez przerwy to bym to zrobiła :-D ostatnio kupiłam im odżywkę i kwiaty są lepiej wybarwione, większe i jest ich więcej ! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola z pola
Vanili ---> nie trać nadziei. Mój storczyk zakwita po 1,5 roku dopiero. Storczykowa maniaczka dobrze radzi co do podlewania i pielęgnacji :) Martula ,zanurz swojego storczyka na jakiś czas w wodzie, 20 - 30 min. , powinno się poprawić. A potem trzeba go zraszać, nawozić itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi storczyk zwiędł, ale urosły nowe :), te kwiaty nie lubią mokrego podłoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubią mokro i lubią sucho, naprzemiennie przed kolejnym namaczaniem muszą całkiem wyschnąć (tydzień, 10 dni, 2 tygodnie, zaleznie od warunków zewnętrznych) po to mają przeźroczyste doniczki, żeby można było obserwować korzenie a nie po to, żeby wyglądały w nich brzydko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A kukuuu
są osłonki n adoniczki te... w takim razi epo co?? jesli wolą miec pzrezroczyste doniczki?? Mam je wyjąć z tych osłonek ozdobnych?? moje kwitna ładnie, sa zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osłonki sa po to, żeby roślina zdobiła, a nie szpeciła przeźroczyste doniczki są po to, żeby móc określić czy trzeba juz namoczyć czy nie - po wyglądzie korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tych wykładach...zniosłam mojego storczyka do kuchni i podlewam wg instruktażu...zobaczę...korzenie częściowo wyglądały na przesuszone, nowy listek zdrowy... generalnie mam tendencję do przelewania kwiatów, dlatego ładnie mi rosły paprocie i papirus... Miłego dnia🌼🌼 miłośniczkom storczyków życzę🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×