Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miarka

Wymiana dokumntów i zmiana zameldowania.

Polecane posty

Może któraś z was miała taki przypadek. Po ślubie zmieniłam nazwisko i zameldowanie na inny powiat. Wymieniłam już dowód osobisty i prawo jazdy. Gdzie jeszcze mam zgłosic zmiany? Co z urzędem skarbowym? Jak w NFZ sprawa wygląda? Co z paszportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdsgfd
Musisz zmienić zameldowanie :) Jeśli to zrobisz to z tym papierkiem musisz wszędzie połazić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dokument z potwierdzeniem nowego zameldowania. A nie można tego zrobić listownie? Trzeba wszędzie jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W urzedzie skarbowym
wystarczy PIT 0, nie trzeba jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienic dane w bankach, w pracy, w ubezpieczeniu, w ofe, zus powiadamia zaklad pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chcesz zostac zameldowana na tym samym adresie,a tylko zmieniam nazwisko,to musze zmieniac wszystko?w banku,ubezpieczalni,prawo jazdy itd?a co z uniwerkiem?niegludo koniec studiow,to tez musze zmienic,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie pracuję więc chyba póki co nie muszę do Zusu itp. Ubezpieczona jestem na ubezpieczeniu męża. Więc chyba tylko ten US mi został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szczerze- z czego wiem to na uczelni dopiszą Ci nowe nazwisko w dziekanacie w starym indeksie. A dokumenty zmienić musisz swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miarka a jak odbierałaś dowód osobisty to nie dostałaś takiej kartki do wypełnienia nowi danymi i informacji by wysłać to do skarbówki. Nie pamiętam jak sie to nazywa chyba NIP-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kademifafria
Ja teraz zmieniam wszystkie dokumenty po odebraniu dowodu osobistego masz 30 dni od daty jego wydania na zgloszenie aktualizacji danych w urzedzie skarbowym na druku nip3 ( taki zielony) poza tym banki, OFE, NFZ, prawo jazdy, w pracy również trzeba kadry zawiadomić,no i wszystkie firmy w których masz na siebie umowy typu : telefon, kablowka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kademifafria
zapomnialam dodac jesli chodzi o NFZ jest taki wniosek nie wiem jesli jestes ze slaska to sie nazywa o wydanie karty ubezpieczenia zdrowotnego /zmiane danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezusie..zebym wiedziala,ze to tyle latania,to bym zostala przy swoim... :o jeszcze mieszkam za granica,po wszystko bede musiala jak glupia jezdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Haha! No ja zostaję przy swoim, po co sobie życie utrudniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
pomyslalam ze skozystam z zalozonego juz topiku i tez zadam pytanie... slub mamy na poczatku sierpnia, a na poczatku wrzesnia chcemy leciec w podroz poslubna do Egiptu - potrzebny bedzie paszport jak to wyglada - najpierw musze wyrobic nowy dowod osobisty a potem moge dopiero wyrabiac paszport? jesli tak to nie wiem czy to jest mozliwe w miesiac... czy mozna wyrabiac paszport jakos rownolegle? mial ktos taka sytuacje? jak to rozwiazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
ale chyba trzeba wymienic dowod do 2 czy 3 tygodni po slubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie trzeba:) nie przejmuj się, jedź i wypoczywaj na wakacjach z mężem. jak wrócicie,to sobie wszystko powymieniasz:) ja miałam slub czerwcu a dokumenty z meżem wyrobilismy w październiku:) i nikt nic nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
aha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo210
to i ja się podepnę pod temat: byłam w UM po dokumenty na zmianę dowodu os. i tam mi powiedzieli, że dokumenty na nowy dowód muszę złożyć dopiero za miesiąc, bo w warszawie aktualizują moje dane, mogę złożyć wcześniej ale i tak wyslą do wa-wy za m-c. potem 3 tyg. czekania na nowy dowód. problem w tym, że jenoczesnie zmieniam adres zameldowania i tam od razu dostane zaśw. o nowym meldunku. czy mogę na stary dowód z aktem małżeństwa i zaśw. o meldunku wcześniej sobie pozmieniać dane w bankach, nfz, ofe, telefon itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
mozesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja_12
Możesz ale musisz to zrobić mając potwierdzenie złożenia dokumentów o wydanie nowego dowodu osobistego..czyli..stary dowód + odpis aktu małżeństwa + zaświadczenie o nowym miejscu zameldowania + potwierdzenie, że złożyłaś wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego... pozdrawiam..ale weź pod uwagę, że w niektórych miejscach i tak wylądujesz dwa razy..raz..bo zmieniłaś nazwisko i adres a później bo numer dowodu się zmieni :) Do Urzędu Skarbowego wypełnia się druk NIP 3 raz na zmianę nazwiska bądź adresu a drugi raz jak odbierze się dowód osobisty.. Odnośnie paszportu.. czy też prawa jazdy Jak już jest złożony wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego i ma się w ręce potwierdzenie tego faktu + stary dowód osobisty + odpis atu małżeństwa.. można zlożyć wniosek o paszport lub prawo jazdy i czekać równocześnie na oba te dokumenty..odpierasz dowód i idziesz po paszport itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×