Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nelka98

Ciąża i badania USG

Polecane posty

Gość Nelka98

Witam, mam strasznie nurtujące mnie pytanie. Czy jeśli dwaj lekarze sa zgodni co do zgodności mojej ciąży a wynikami USG w 7 tyg, to czy jednak do zapłodnienia mogło dojsc przed miesiączką? bardzo się tego obawiam, :/ Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka98
dodam jeszcze że GS to : 27,4 mm a CRL: 6.1 mm pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciążę liczy się od ostatniej miesiączki. Nie bardzo rozumiem pytania? Masz większy płód niż wynika z OM? Na tym etapie mogą bvyc różnice kilkudniowe. Napisz może, kiedy była ostatnia @, a co pokazuje usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka98
ostatnia miesiączka 13. 03. Obawiam się tylko czy nie było to jakies plamienie lub coś innego i czy lekarz mógł by zauważyć tą różnicę i powiedziec mi ze to nie była miesiączka bo np. płód jest za duży. Odbyłam stosunek przed 20.03 nie pamietam dokładnie kiedy i boję się oby to własnie wtedy nie doszło do zapłodnienia, niewłasciwa osoba. Teraz jestem szczęśliwa z kimś innym ale problem siedzi mi strasznie w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka98
"Odbyłam stosunek przed 20.03 nie pamietam dokładnie kiedy....." pomyłka przed 13.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przecież byłabyś już w 20tc, a nie 7. Chyba że chodzi o czerwiec jeśli ostatnia @ byłaby 13.06 to dzisiaj miałabyś 6t3d ciąży CRL 6,1mm odpowiada mniej więcej 5-6 tc ja w 6tc5d miałam 7,6mm raczej niemożliwe, żeby ciąża była starsza o 4 tygodnie, najwyżej troszkę młodsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owulacja występuje średnio 14- 17 dni od pierwszego dnia cyklu. Średnio zaznaczam bo cykle są różne u różnych kobiet. Zakładając że Twoje cykle są w miare regularne zaszłaś prawdopodobnie około 27-30.03 Oczywiście może być inaczej Co lekarze mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka98
jeszcze raz bo pomieszałam, przepraszam. ostatnia @ 20.03- sprawdziłam to teraz dobrze. USG miałam w 7 tyg. jest mi strasznie głupio kogokolwiek o to zapytać, a boję się po przeczytaniu wielu forum na którym dziewczyny pisza różne rzeczy na temat @ ze mogła juz ona wystąpić w ciąży. a tego bym bardzo nie chciała. A chodzi mi o to czy lekarz po zrobieniu badania USG właśnie w 7 tyg mógł mi nie powiedzieć, badz tego nie zauważyć ze to nie była @. Lekarze powiedzieli ze wiek zgadza się z ostatnią miesiączką jednak ja nadal się boję. teraz jestem w 19 tyg i spac przez to nie mogę . pomóżcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie odważne stwierdzenie :) nie znając długości cykli, fazy lutealnej itd. nie można wysuwać takich wniosków. Niektóre dziewczyny zachodzą w ciążę podczas miesiączki, bo facet ma silne plemniki, a owu przychodzi szybciej a wracając do tematu jeśli chodzi o marzec, miałaś chyba usg w okolicach 12tc? Ono jest dokładniejsze i więcej powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wiek ciąży z pomiaru usg zgadza się z datą ostatniej miesiączki zgadza się to jest tak jak lekarz mówi i nie dobieraj sobie nic innego do głowy. Może na początku ciąży dojść do krwawienia w okolicach spodziewanej @. Sama tak miałam. Ale te krwawienia różnią się od typowej @. U mnie krwawienie trwało 1,5 dnia i było bardzo, bardzo skąpe. Kilka kropel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIA85 napisałam tylko teorię. Życie zazwyczaj pokazuje inaczej. Uważam że powinna zaufać lekarzom. Wyniki usg, pomiary nie kłamią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie tutaj ma rację wg mnie i moich wyników, mogłoby wskazywać właśnie na późniejszą owulację niż wcześniejsze zapłodnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIA85 Teraz będę wścibska. Co oznacza data 25.12.2010? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja np,. ostatnią @ miałam 10kwietnia, cykle mam regularne co 30 dni, a wg ostatniej @ byłam na usg gen. w 12tyg. i 6dniu, a usg stw, że płód ma 13 tyg. i 5dni, miał 7,57cm :D a to niemożliwe żebym zaszła w ciąże w okresie lub przed nim. Nic się nie martw, usg wykonuje pomiar tylko i wyłącznie na podstawie CRL :) jeśli maluch jest duży to zawsze będzie inaczej pokazywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*nie pomiar tylko wiek ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin porodu :) nie ma co się martwić te 6mm to raczej 5 tydzień, a nie 7 a tym bardziej starszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka98
dzięki dziewczyny zaufam wam i lekarzom ;) i przestanę się stresowac. po przeczytaniu tych wszystkich innych forum zaczełam się zastanawiać czy to była normalna miesiączka ;) Tez mam termin na 25 grudnia ! :)) i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :)) jeszcze raz wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka nie zamartwiaj się. Jest tak jak lekarze Ci powiedzieli nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka98
mam pytanie jeszcze do mini85 poniewaz mamy ta samą datę porodu, czujesz juz ruchy? ;) bo moje maleństwo juz całkiem często się wierci :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
omg Minia, rodzisz w Boże Narodzenie :) normalnie symboliką zapachniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×