Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnmjugv

pare pytan na temat zmywarki- pierwszy zakup.

Polecane posty

Gość mnmjugv

jaka marke polecacie podobno sypie sie sol do zmywarki? czy konieczne jest uzywanie tabletek? nie mozna wlac plynu do zmywania? Ten caly calgonit jest strasznie drogi czy w zmywarce umyje butelki po mleku i kaszkach? czy 45 jest wystarczajaca na 4 os rodzine? Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie roznie bo czasami
-konkretnej marki nie polece bo akurat mam juz 2 zmywarke i obie byly niezawodne,wiec co do marki to już Twój wybór -tak, trzeba sypać sól do zmywarki, polecam z lidla W5, tania i dobra -tabletki koniecznie, broń boze plynu do naczyn bo nie doczyscisz sie piany w zmywarce, bedziesz miala mase piany w domu, calgonit drogi ale w lidlu sa tabletki bardzo dobre, niczym sie nie roznia od calgonitu i kosztuja kilka zl, tez z W5, sama uzywam i polecam -w zmywarce domyjesz wszystko tylko zalezy od programu jakiego uzyjesz. Bo ja np mam zmywanie 30min do takich mniej zabrudzonych naczyn, typu szklanki po herbacie i napojach, sztućce, talerze po zupie i w tym domywa mi super. Jak mam juz bardziej zaschniete garnki to ustawiam na dluzsze mycie - wydaje mi sie ze na 4 osobowa rodzine zmywarka 45cm bedzie za mala, chyba ze bedziesz zmywala 2 razy dziennie. Lepiej kup wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanka wyżej napisała chyba wszystko, co ja bym miała do powiedzenia jedna tylko może rzecz - butelki sie nie domywają - za mały jest otwór, w który moze wlatywać woda i sila strumienia jest juz nei taka, więc butelki czy naczynia z małymi otworami nie za bardzo sie domyją (np. takie po Kukusiu) i tak, 45 na 4 osoby będzie za mała ja mam 45 na 3 osoby, ale bez małych dzieci, które, jak wiadomo, generują dużo rzeczy do mycia też używam chemii z Lidla, soli nie sypię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Boscha i polecam, ale koleżanki tez polecają Aristona. 45 trochę za mała - duzy garnek będzie trudno włożyć. Ja używam nie tabletek, ale proszku Calgonit (tabletki się czasem potrafiły nie rozpuszczać). Cena jest spora pozornie - uwierz naprawde na długo starcza. Ja używam wszystkiego oddzielnie - soli, proszku i nabłyszczacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam tabletki z lidla w cenie 17 zł za 30 szt. wystarczają w zupełności no i gar do 45 wejdzie, ale jak duży, to jeden i zajmnie pół kosza, czyli 1/4 zmywarki ja mam Candy mała, 45, i jestem b. zadowolona na 3 osoby, właczam codziennie, albo co 2 dni, zalezy, czy gotowałam i co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam Simensa
45 - dwie dorosłe osoby. Włączam ją codziennie, rzadko co dwa dni. Kupuję tabletki z Biedronki - 100 sztuk za niecałe 18 zł. albo wymienione przez Was z Lidla. Rodzice mają Boscha - 60 - 5 osób - chodzi codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnmjugv
bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi, niestety nie upcham w mojej malej kuchni 60 z ledwoscia 45 wcisne. Jeszcze jedno pytanie czy bardzo glosno "chodzi" taka zmywarka czy w nocy bedzie mozna spac jak wlacze bo ani w kuchni nie mam drzwi zeby zamknac ani w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja porównywalnie z pralką raczej spac się przy tym nie da może jak jest zabudowana, to chodzi ciszej musisz sobie porównac głośność róznych modeli i wybrać cichą, bo to będzie u Ciebie akurat ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super temat - sama w tym miesiącu będę kupować. waham się między 60 a 45. nie wiem dla dwóch osób (ja i chlopak) moze ta 45 wystarczy, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dwóch osób spokojnie mi na 3 wystarcza sześćdziesiątkę to bym chyba pół tygodnia zbierała no i ile naczyń trzeba wtedy mieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 to zdecydowanie za mała, znajomi którzy kupili ja teraz załują. soli sypac nie trzeba bo dobre tabletki już ja mają- ja momo wszystko używam calgonit. nawet jesli tabsy nie będą jej miały to sól sypie sie raz na kilka miesięcy. ja mam whirpoola i polecxam ale jeszcze lepszy jest bosh- ale i drozszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie kupjcie 45 bo bedziecie żałowały. 60 nei zuzywa dużo więcej wody! ja z mężem mamy 60 - jest nas tylko 2 a czasami wydaje się mała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam 45
na 3 osoby wystarczy, nie używam żadnych soli ani nic innego tylko tabletki, ja żle wybrałam, moja ma tylko 4 programy wszystkie długie uważam że to za mało i zwróć uwagę przy zakupie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze pierwsze słysze żeby nie można było spać przy zmywarce :( ja zazwyczaj włączam na noc gdy idziemy spać. no chyba że ktos jest bardzo wrażliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm jakbym wzieła 60 to miałabym problem z szafkami... chyba zaryzykuje ta 45. ma być dla naszej dwójki i ewentualnie dziecka (ale jednego) wiec moze i dla tych 3 osób wystarczy zwłaszcza ze kucharka ze mnie marna bo gotowac nie lubię :) dzieki za odpowiedzi! przy okazji - rozumiem ze bosh, siemens, candy sa dobre. poza marka, wielkością (45-60), głośnością na co jeszcze zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnmjugv
i jeszcze jedno najwazniejsze pytanie- czy rzeczywiscie zmywanie w zmywarce jest tansze? te tabletki to juz spory koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 to dla samotnej osoby . Mam 60 i na 4 osoby wystarczajaca. Codziennie zmywam. Sol sypie , plyn wlewam -nablyszczacz i kostki uzywam kropka :) Firma Bosch- polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Tak, zmywanie w zmywarce jest tanie, bo oszczędza kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nasz czas a czasu nie kupisz za żadne pieniądze nie wspomnę o dłoniach a myślę, ze koszt 17 zł za miesiąc na kostki to tyle, ile za płyn do naczyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewa, 33
nie wiem jakiego ty plynu uzywaz ja kupuje za ok. 7 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie wiem, kupuję raz na rok i przelewam do pasującej buteleczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwrtjk
zwróć uwagę na klasę efektywności tj A+, B, C itd. opis znajdziesz na naklejkach na zwywarkach. Ja np. nie używam w ogóle suszenia, otwieram po zakończonym programie i samo paruje :L)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwrtjk
też polecam tabletki w5 z lidla, mam te najzwyklejsze, czyli bez soli i nabłyszczacza - te kupuję osobno i regularnie uzupełniam, na bardzo długo starczają. a zmywarkę mam kompaktową firmy Electrolux. wszędzie da się postawić :) nam wystarcza, jest bardzo pojemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam bosha, rodzice whirpoola ani ja nie narzekam ani oni. Chociaż moja chyba cichsza (spać na pewno można przy niej, dużo cichsza niż pralka). Mam 60 na dwie osoby i mniejszej sobie nie wyobrażam. Ale dużo zależy od tego ile się gotuje w domu, Włączam co 2 dni średnio. Tych lidlowych tabletek też czasem używam (oni mają 2 rodzaje, tańsze i droższe, te droższe używam). Sól i nabłyszczacz dosypuje/dolewa się tak rzadko, że nie wychodzi drogo. Co do rozpuszczalności tabletek to polecam nie wtykać ich do pojemniczka tylko wrzucić pod dolny kosz (na dno zmywarki) wtedy się pięknie rozpuszczają. Butelki takie z szerokim "wejściem" domywają mi się bez problemu, takich z wąskim nie próbowałam. Ogólnie to nie wyobrażam sobie już życia bez zmywarki :D Eh jak człowiek szybko przywyka do dobrego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grizzzzly
Mam zmywarkę candy, 60cm. Mniejszej sobie nie wyobrażam a mieszkam sama. Włączam co drugi dzień, czasami codziennie. Dzieinnie potrafię zabrudzić 15kubków i tyle talerzy +gary i inne szkło. Kocham moją zmywarkę ale najbardziej kocham piekarnik ariston, w 10min. nagrzewa do 180! :-* Kiedyś zanim stara kuchenka nagrzała piekarnik do 180stopni mijały dwie godziny zegarowe. Pewnie niektórzy nie uwierzą ale tak było. No i całe mieszkanie było ogrzane najpierw. A teraz... ech... chłodne drzwiczki... tak, kocham mój piekarnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×