Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość justa2235
Szukam osób które uczestniczą w kursach przygotowujących do egzaminów.Chcę zrezygnować z takiej formy nauki i sama się uczyć.Potrzebuję materiałów z zakresu liceum z 3 przedmiotów, (historia,chemia,wiedza o społeczeństwie).Mogę udostępnić w zamian resztę przedmiotów,wszystko mam w formie folderów na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild63
do zdających maturę- macie jakieś typy lektur które mogą się pojawić na polskim /na postawie arkusz z poprzednich lat- kto przeglądał?/ jak Wam idą przygotowania do matury? ja zaczynam już powoli panikować;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moonchild63 http://natablicy.pl/matura-2013-z-cke-zobacz-liste-lektur-potrzebnych-na-mature-z-jezyka-polskiego,artykul.html?material_id=504ee8559a22ddc825000000 Oto moje typy. :P O polski się nie bój, i tak egzamin polega na pracy z tekstem, więc wystarczy dobrze korzystać z podanych tekstów i zaliczenie w kieszeni. Co do przygotowań, to muszę przyznać że zazwyczaj wolny czas przeznaczam na tworzenie w ogrodzie i z nauką jest delikatnie mówiąc "licho". No ale biologia jest w połowie maja więc jest jeszcze trochę czasu na przygotowania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z nauką bardzo słabo ;p Chyba już miałam dość po tych egzaminach i zamiast dostać kopa - ogarnęła mnie niemoc :P No ale jak mówi Przemuś - do bio mam później jeszcze tydzień, więc jak już się "zapalę" to zapewne wtedy zrobię najwięcej;D Jeśli chodzi o polski to coś mnie trylogia prześladuje.. nawet w testach gimnazjalnych krzyżakami postraszyli : D No i tak też podobno w niektórych szkołach mawiają. Cieszę się, ze to praca z tekstem, z tym sobie poradzę, a polski bardzo nie podnosi mi punktacji na studia, jednak te kilka pukntów może mieć znaczenie, jeszcze się za to nie zabrałam:/ Bardziej martwię się jak zwykle o matematykę, bo zapewne będzie trudniejsza niż ostatni egzamin eksternistyczny?:/ Mam nadzieję, że nie będzie to jakaś ogromna różnica, bo jednak z tym jestem w polu >.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
Wciąż obiecuję sobie że dziś na pewno już zacznę :P nie mam siły i chęci i liczę, że jakoś to będzie. W niedzielę (bądź poniedziałek przejrzę Krzyżaków i Lalkę i tyle :P ) Wolę się zrelaksować do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hęę, a po co zapoznawać się teraz z 'Krzyżakami'. Niewątpliwie jest to zacne dzieło, jednak nie ma go w kanonie i teraz, gdy czasu nie ma wiele chyba lepiej zająć się lekturami z kanonu maturalnego. :P Sam też chyba zacznę się uczyć dopiero w poniedziałek. Nawet Uniwersytet zluzował zasady punktacji i teraz dostaje się 0,6(kiedyś było 0,4) * x-procent z biologii(na podstawie) i 0,8 * x-procent z biologii(na rozszerzeniu). Zatem decyzja o niepisaniu rozszerzonej biologii była słuszna, bo opierając się na ok. siedmiokrotnie mniej zasobnym w treści poziomie podstawowym mam tylko niewiele mniejsze szanse od tych z biologią rozszerzoną. W sprawie matematyki polecam poniższy link: http://kwejk.pl/obrazek/1146353/jak-dostac-10-wiecej-na-maturze-z-matmy.html i ten link(tu jest o tym samym, opisane bardziej przyziemnie): http://www.youtube.com/watch?v=EeonZ9XAJOk Dzięki temu zwiększamy swoje szanse o 30 % by zdać, jeżeli dobrze zrobimy ostatnie zadanie to myślę, że uzyskanie 10 punktów z samych 20-kilku zadań zamkniętych będzie formalnością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkąd ogarnęłam, że matura z polskiego podrzuca nawet do wypracowań gotowe teksty to zrezygnowałam z nauki. Przeczytam sobie tak jak Wy tuż przed to cienkie repetytorium GREGa, żeby mieć pojęcie, a reszta to czytanie ze zrozumieeniem : D Ja musiałam niestety biologię wziąć rozszerzoną, UAM liczy 0,2 za podstawę, 0,4 za roz :/ A wcale mi się nie uśmiechają te wszystkie robaczki i roślinki.. no ale już najważniejsze, zeby to wszystko ruszyło! ;D Swoją drogą zaraz powinniśmy ustąpić miejsca na tym forum kolejnym osobom zdającym eksterny jesienią ;D Chociaż czasu dużo, jeszcze się przyplączą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 http://amuland.pl/Portal/Progi-punktowe?widok=VStudiesRankingContainerRanking&rok=2012 Hymmm, wg powyższej stronki progi psychologii są dość rozbieżne na UAM i wynoszą: dla psychologii stacjonarnej: 60.60 dla psychologii niestacjonarnej: 8.40 Zatem by studiować dziennie, musiałabyś zdać j. polski, j. obcy i biologię(wszystko na rozszerzeniu) na co najmniej +- 60%, a gdybyś chciała studiować zaocznie to teoretycznie wystarczy napisać biologię rozszerzoną na około 20% ze słabym napisaniem j. polskiego i j. obcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś - oczywiście psychologia niestacjonarna nie wchodzi w grę, tak jak i kognitywistyka i nawet kiedyś ta filozofia ;D Wszystkie są "tymi właściwymi" - tak sądzę, więc muszą być dzienne ;D Na rozszerzeniu piszę angol i biologię, polski zostawiłam podstawowy (wahalam się do ostatniej chwili). No ale widząc jak spadkowy jest próg na ten kierunek + mamy niż demograficzny + otworzyli SWPiS dla snobów, która podobno jest bardzo dobra i tam idą.. liczę że próg spadnie jeszcze o te kilka punkcików, jak coś to mam odwołanie ;P Podliczając wszystkie moje przedmioty max mogę otrzymać 80 pkt, więc te 20 wciąż mogę stracić, a liczę, że nie zdam ang na 60% tylko o wiele więcej, wówczas na biol będę mogła trochę odetchnąć, no ale i tak powinnam się postarać ;P W każdym razie mam alternatywy: chcę koniecznie starać się o to: http://www.psychologia.amu.edu.pl/2012/05/08/psychologia-i-kognitywistyka-jako-ii-fakultet/2/ - wydaje mi się wspaniałe, choć podobno ta średnia nie jest do zdobycia - jeśli jednak uda mi się być na psychologii, myślę, że o to stypendium mogę spokojnie powalczyć, jeśli jeszcze nie teraz... no to zobaczymy :D Orany, jak ja kocham o tym mówić, haha. Anyway, za kilka dni widzimy się w wielkiej szkole, gdzie zapewne pogubimy się wśród uczniów, tym razem do nas podejdź :D Zaznaczam maila, dzięki czemu rozpoznasz chociaż mnie po twarzy na fejsie, chyba że zapamiętałeś Placka ;D | jeanet.s@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Wszystkim zdającym maturę w 2013 roku , życzę powodzenia aby ilość uzyskanych punktów była wystarczająca na dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Jak znajdziecie trochę czasu, to napiszcie jak po maturze odczucia, oraz czy naprawdę czepiali się o bibliografię i konspekt. Ja w przyszłym roku(jak się uda zdać wszystkie egzaminy) wezmę prawdopodobnie matmę na rozszerzonym. Progi na politechnikę są wysokie. Szczególnie na informatykę. Trzymam kciuki za wszystkich abiturientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
@Przemuś - Krzyżacy to taki skrót myślowy :P oczywiście najbardziej liczę na to co ambiwalentna :P że przeczytam ze zrozumieniem i jakoś to będzie :D a co do zgubienia w wielkiej szkole to będę wydzwaniał do oporu i na pewno się znajdziemy. Poza tym jakby trzeba ze świadectwem się chyba zgłosić do sekretariatu czy coś źle przeczytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild8u4
przystojniak jak się patrzy- właśnie jak z tym świadectwem? trzeba brać ze sobą na maturę czy wystarczy dowód? jak oddawałam konspekt to babka powiedziała, że musiałabym mieć NOTARIALNIE potwierdzoną zgodność kopii z oryginałem świadectwa inaczej muszę okazać za każdym razem oryginał świadectwa na egzaminach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild8u4
...i tak się zastanawiam co będzie jeśli nie pojawię się na egzaminie dodatkowym? 0%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moonchild8u4 - taszczymy za sobą dowodzik i oryginał świadectwa :P Jak nie pójdziesz na egzamin dodatkowy to zwyczajnie Ci go nie policzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
No dobra, ale co z tym świadectwem zrobić? Położyć go na stoliku koło dowodu, długopisu oraz arkusza maturalnego? I kiedy go okazujemy jak pospisujemy się pod listą obecności? Czy u dyrektora przed każdym egzaminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
W piśmie coś tam było, że trzeba się zgłosić do sekretariatu na pół godziny przed egzaminem więc pewnie tam będą lustrować świadectwa :P ale to tylko moje przypuszczenie, pierwszy raz piszę maturę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już jutro. :) Niestety okazały kasztanowiec, zdobiący włości od ponad stu lat nie zakwitnie na czas, przynajmniej pogoda zapowiada się zacnie - ok. 20 stopni i słońce. Co do świadectw, to jest to wymóg kompletnie bez sensu - w końcu skoro OKE przydzieliło nas to chyba oczywiste że zdaliśmy a my musimy przed KAŻDYM egzaminem legitymować się świadectwem - no ale jakby nie było, typowy bezsens w państwowych instytucjach. Mam jeszcze pytanie, szczególnie dla Poznaniaków zdających w ZSO 2 z Poznaniu, czy składaliście konspekt czy wyłącznie bibliografię? Bo jak dzwoniłem do sekretariatu to po opisaniu sprawy(że eksterny, że nie było wzmianki o konspekcie w liście ze szkoły itd.) Pani powiedziała, że konspektu składać nie musimy. @moonchild8u4 Dodatkowy to tylko dodatkowy, nie ma wpływu na zdanie/niezdanie matury, jak się nie stawisz to pewnie będziesz mieć myślnik w miejscu na wynik. @ambiwalentna_93 Cóż, nie uznaję fejsbuków. :P @przystojniak jak się patrzy Też tak sądzę. PS. Dzwoniłem przed chwilą w sprawie świadectwa z pytaniami czy musi być oryginalne i co z nim zrobić w trakcie egzaminu, i Pani w sekretariacie rzekła, że musi być oryginalne oraz że przechowują nam świadectwa na czas egzaminu i oddają po egzaminie.(przynajmniej ZSO 2 Poznań) :) PS 2. Proponuję powtórzyć sobie wszystkie środki i wymagane zagadnienia wymienione w informatorze do egzaminu eksternistycznego z j. polskiego, bo te wymienione w informatorze maturalnym to jakby karykaturalne streszczenie tego co wymagali od nas na egzaminie eksternistycznym, słowem - lepiej przygotować się bardziej w oparciu o bardziej rozbudowany zbiór wymagań. No i PS 3 :P. Wg internetowej ankiety, ludzie stawiają najbardziej na: "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, (Będę musiał trochę nad tym posiedzieć) "Dżuma" Alberta Camus, (OK) "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall, (OK) "Tango" Sławomira Mrożka, (Będę musiał trochę nad tym posiedzieć) "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, (Bardzo OK) "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, (OK) "Potop" Henryka Sienkiewicza, (Baaardzo OK) "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego, (Bardzo OK) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza (OK) "Chłopi" Władysława Reymonta. (OK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokiet
POWAŻNIE mam targać na każdy egzamin świadectwo ? Aż nie chcę mi się wierzyć. Do liceum, w którym mam zdawać maturę dostarczyłem świadectwo zaraz po otrzymaniu, oni je kserowali itd. Naprawdę muszę przynosić? :( To mi burzy plan ekwipunku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokiet
A co do tematów na wypracowanie, to radzę tez przyjrzeć się wierszom... było już tak parę lat temu, że do wyboru nie było żadnej lektury, sama poezja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
Przemuś to bez sensu z tym przechowywaniem :O normalnie się tego nie spodziewałem. Jeśli chodzi o konspekt to oczywiście go nie złożyłem bo podobnie jak Ty zadzwoniłem i kobieta z sekretariatu wręcz mi to odradziła. Co do tematów stawiam na Lalkę, Potop i Wesele. No i muszę ogarnąć co i jak z rzeczami podczas egzaminu, bo jako przybysz z dalekiej krainy będę musiał coś zrobić z bagażem podręcznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kokiet Nie wiem jak w twojej szkole, w ZSO 2 Poznań trzeba pokazać świadectwo przy każdym egzaminie. @aga44fgr Nie, nie widziałyśmy. Widzę, że ostatnio naroiło się wiele linków do plików z niby przeciekami maturalnymi, mniemam że obok wirusów znajdziemy tam tylko zbyteczne treści. Tylko {wstaw słowo jakie chcesz} uwierzy że w dzisiejszych czasach może dojść do ogólnie dostępnego, publikowanego w internecie przecieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luluskakopciuszek
powodzonka na maturach za Was wszystkich 3 mam kciuki:* zlozylam papiery na egzainy bede zdawac w pazdzierniku wiec jak ie uda to za rok ja bede sie pocic na maturze :P Mam pytanko jak Wy sie uczliscie ja jakos nie moge sie zmotywowac nie wiem jak dzielic material jest rego tak duzo i wogole jak zrgnizowac sobie czas ....mozecie w wolnej chwili mi opisac swoje przyklady bede bardzo wdzieczna... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
Chętnie się podzielę ale po czwartku :P na razie wpadam w coraz większy trans ( juz tylko 14 i pół godzinki :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
I dzięki za te kciuki bo przydadzą się baardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, czas spać. :) Wyspanie się to połowa sukcesu, druga to 'wyczilałtowanie'. :P To tylko matura, mamy podane teksty, dużo opcji do strzelania. Jak słyszę o maturzystach którzy w sprawie matury chodzą do wróżki no to... Powodzenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild8u4
i jak wrażenia? muszę odespać zarwaną nockę (4h snu) i mam nadzieję, że jak się obudzę to będą już odpowiedzi w necie;) pierwsza część b łatwa, bałam się tych lektur bo nie wszystkie streszczenia zdążyłam przeczytać- oczywiście Przedwiośnia nawet nie dotknęłam więc bezpieczniej było wybrać 1. temat- akurat Gloria Victis szczęśliwie przeczytałam w całości;) 'porównaj obrazy przeszłości refleksje na temat pamięci (..)' tylko mam jakieś dziwne przeczucie, że skopałam temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
Wrażenia nie najgorsze :D Oczywiście nie czytałem Przedwiośnia ale po pobieżnym spojrzeniu na wiersz wolałem pisać o autorytetach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też padam na pysk! Egzamin okazał się do zdania, nie było może wiele możliwości do strzelania, jednak myślę, że pisząc wypracowanie dociągnęliśmy do progów zdania. Z możliwych tematów wypracowania, wybrałem nr 2 - przerabiałem ''Przedwiośnie'', ale w listopadzie czy w grudniu i prawie wszystko wyleciało mi z głowy, niemniej jednak 6h snu to trochę za mało dla mnie i opcja porównywania wiersza z "Gloria Victis" kompletnie nie wchodziła w grę gdy oczy pieką i jestem nieco zaspany. :P Jednak humanista ze mnie średni, przynajmniej nie dali 'Ferdydurke', bo inaczej byłaby 'k*pa' - cytując Gombrowicza. Szkoła ogółem OK, dyrektor wesołkowaty, Panie w szkole bardzo uczynne, jednak cały czas miałem nieodparte wrażenie że jesteśmy pod dogłębniejszym dozorem niż 'ich' maturzyści. :P Pozostało mi tylko 8 egzaminów łącznie z jutrzejszą matematyką. Teraz tylko porobić jakieś zadania i mniej niż 70% traktować jako porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
A co z tym świadectwem, musieliście mieć ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×