Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@Przemuś No w sumie masz rację, wiadomo zawsze trzeba sobie jakoś to tłumaczyć, aby ciągle nie myśleć o tym, że się kiedyś dało ciała z edukacją i ciągle się to zbiera co się nawarzyło, właśnie w taki sposób, chociażby pisanie tych egzaminów ;d Ale wiesz, większość pracodawców może dochodzić do takiego założenia, że szkoła tak jakby uczy nas kreatywności, komunikatywności, pracy w grupie, otwiera horyzonty, i różne rzeczy można byłoby tu wymieniać, wiadomo zależy jeszcze gdzie się aplikuję na jakie stanowisko i jaka to praca, ale mimo wszystko mam pewno obawy, wiadomo jeżeli ktoś z nas zdecyduje się pójść i zrobić wykształcenie wyższe, wtedy w CV , gdziekolwiek by się go nie składało będzie tylko i wyłącznie liczyło się to wyższe i uczelnia którą się ukończyło. @moonchild834 W takim razie jesteś ode mnie o rok starsza ;) Rozumiem, to jednak jest lepsze rozwiązaniem zdawać oddzielne egzaminy, albo zdecydować się na wymiane, zresztą studiowanie za granicą to niezły hardcore, trzeba na prawdę biegle obsługiwać się jakimś językiem obcym, aby zrozumieć o czym w ogóle do nas mówią na tych wykładach i coś z nich wynieść, bo czasami trudno jest zrozumieć tego co mówią do nas po polsku, a co dopiero np. po angielsku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Przemuś No w sumie masz rację, wiadomo zawsze trzeba sobie jakoś to tłumaczyć, aby ciągle nie myśleć o tym, że się kiedyś dało ciała z edukacją i ciągle się to zbiera co się nawarzyło, właśnie w taki sposób, chociażby pisanie tych egzaminów ;d Ale wiesz, większość pracodawców może dochodzić do takiego założenia, że szkoła tak jakby uczy nas kreatywności, komunikatywności, pracy w grupie, otwiera horyzonty, i różne rzeczy można byłoby tu wymieniać, wiadomo zależy jeszcze gdzie się aplikuję na jakie stanowisko i jaka to praca, ale mimo wszystko mam pewno obawy, wiadomo jeżeli ktoś z nas zdecyduje się pójść i zrobić wykształcenie wyższe, wtedy w CV , gdziekolwiek by się go nie składało będzie tylko i wyłącznie liczyło się to wyższe i uczelnia którą się ukończyło. @moonchild834 W takim razie jesteś ode mnie o rok starsza ;) Rozumiem, to jednak jest lepsze rozwiązaniem zdawać oddzielne egzaminy, albo zdecydować się na wymiane, zresztą studiowanie za granicą to niezły hardcore, trzeba na prawdę biegle obsługiwać się jakimś językiem obcym, aby zrozumieć o czym w ogóle do nas mówią na tych wykładach i coś z nich wynieść, bo czasami trudno jest zrozumieć tego co mówią do nas po polsku, a co dopiero np. po angielsku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku przepraszam was, za taki powyższy SPAM ;-/ zgłosiłem te 2 posty do usunięcia, niestety nie ma takiej opcji, abym sam mógł to zrobić, trochę dziwne , ale dobra... próbowałem kilka razy doawać, i w ogóle się nie wyświetlały, dopiero potem na raz dodały się te same x 3 , mam nadzieję, że mi wybaczycie hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
A co do pracodawców, to jak będzie Cię chciał zatrudnić to Cię zatrudni a jak nie to nie. Dla pracodawcy wykształcenie jak wykształcenie jest ważne, ale bardziej doświadczenie. Znam ludzi, którzy mają wykształcenie zawodowe, i to tak z przymrużeniem oka bo trzeba było przepchnąć zrobili różne kursy np. na koparkę czy papiery spawacza trochę doświadczenia i koszą niezłą kasę. Nie dawno przy okazji rozpoczęcia "maratonu" matur wypowiadał się dyrektor UP. I gość powiedział, że dla pracodawcy osoba, która ukończyła LO "nazwijmy to dzienne" znaczy dla pracodawcy tyle, że lepiej przeczyta gazetę to wszystko. Doświadczenie, uprawnienia, kursy czy siła fizyczna a nie czy będziesz mu cytował "Pana Tadeusza". Jak idzie kawał chłopa to i po podstawówce będzie styropian na budynku kleił. I to może jeszcze nie po całej podstawówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany Rzeczywiście nic takiego nie pisze, ale to by wprowadzali ludzi w błąd na OKE ? zresztą nawet jak byłem w OKE w Warszawie, podlegam temu w Krakowie, ale wtedy miałem bliżej, i dowiadywałem się tam na temat tych egzaminów pod koniec kwietnia, Pani w tej siedzibie powiedziała mi, iż nie mogę uczęszczać do żadnej szkoły, pomyśl sobie nawet logicznie, że gdyby była taka możliwość wtedy byś na lewo mógł mieć jeszcze jedno świadectwo ukończenia liceum obok tego eksternistycznego ;d Zresztą wchodziłeś na tą stronkę którą ja Ci podałem ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A których przedmiotów najbardziej się obawiacie ? Bo ja Fizyki i Chemii, z powodu obliczania tych stałych, przekształcania wzorów, reakcji, podstawiania, masakra, obawiam się ich bardziej niż matematyki, która jest zaraz za tymi przedmiotami ;d potem jest polski, angielski i informatyka ;d reszta to wydaję się na pikuś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Po pierwsze to oświadczenie, które znalazłeś jest z 2009 roku. Na tym forum całkiem nie dawno temu było o możliwości zdawania egzaminów gdzie się chce a nie w komisji podległej do miejsca zameldowania. I też pani w oke powiedziała, że nie można, tylko w tej komisji gdzie się jest zameldowanym To są nowości i stare przepisy jeszcze są we "krwi", za jakieś może dwa trzy lata się kapną, że zmienili przepisy. Mnie to nie interesuje, może w październiku zam jeszcze cztery egzaminy, które mi zostały i już mnie to nie obchodzi. Będzie mnie obchodzić matura. A, co do tych świadectw, to dyrektor szkoły zwalnia Cię z przedmiotów zaliczonych eksternistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jeszcze coś znalazłem: http://www.bibliotekako.pl/news.aid,1448,Nowe_mozliwosci_dla_osob_doroslych___egzamin_zawodowy_w_trybie_eksternistycznym.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany Jak się mogą kapnąć? przecież jeżeli coś jest zmieniane, to oni o tym doskonale powinni wiedzieć. Dobra, mniejsza z tym , i tak będę się ich jeszcze o różne rzeczy dopytywać, ale dzięki za info, bo tak bym nawet nie wiedział. A ile Ty już te egzaminy zdajesz ? Powiem tak , moim zdaniem W takiej sytuacji nawet lepiej byłoby się zabezpieczyć szkołą, gdyby coś nie poszło na egzaminie, wtedy dodatkowe lata nie byłyby stratne. Na razie mam rok w plecy, mam nadzieję, że więcej mieć już nie będę i uda mi się te egzaminy zdać. Bo wolę zdać mature jeszcze w starej podstawie programowej, niż w tej, która ma wejść na maturze od 2015... jedyny pozytyw tej matury będzie taki, że mają wycofać całkowicie klucz odp z j.pol, a minusem będzie to iż dodatkowe przedmioty będzie można zdawać tylko i wyłącznie w rozszerzeniu. Swoją drogą skoro w miare orientujesz się tak w tych przepisach egzaminu eksternistycznego, to wiesz kiedy ma wejść nowa podstawa programowa na ten właśnie egzamin za liceum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Ja w sesji zimowej zdawałem 7/11 egzaminów. (matma, Technologia informatyczna, wos, historia, biologia, geograifa, PP) Różnie to z tymi nowościami bywa, ale tam mniejsza o to. Szkoła by się przydała do nauki. Oczywiście zdajesz z zakresu LO dla dorosłych. Czyli 11 przedmiotów bez wf czy drugiego języka obcego. Ale średnie to średnie. Nowy program LO na ekstremach prawdopodobnie wchodzi od 2016r. Tak swoją drogą, to wniosek o dopuszczenie musisz złożyć do 31.07.2013 na sesje jesienną. Wniosek o zwolnienie z opłat lub potwierdzenie opłat musisz wysłać do 31.08.2013. Mnie tam już zwolnili z opłat z tych 4 pozostałych egzaminów. Osobiście liczę, że zdam wszystko w jesiennej sesji i maturka 2014. A nowości pozostawiam innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak właśnie wygląda egzamin z informatyki ? Na komputerze czy pisemnie? Jak pisemnie to sobie nie wyobrażam, bo skąd mam na pamięć wszystko pamiętać jak komputer zareaguję na zadane polecenia i to wszystko opisać im długopisem... to trochę bez sensu, już bym wolał zdawać dodatkowo WOK i PO , niż tą informatykę. Będzie trzeba załatwić sobie informatykę, swoją drogą szkoda, bo w 1 klasie miałem 5 , więc jakbym normalnie kończył szkołę w kwietniu razem z moją klasą, miałbym właśnie taką ocene na ukończeniu, a teraz to nie wiem co z egzaminu dostanę. Tak na marginesie to dużo zdałeś przedmiotów na raz , a który Ty rocznik jesteś? Ja zamierzam rozdzielić sobie na dwie sesje, chociaż wolałbym wszystko za jednym zamachem napisać, ale to trochę kosztuję, pisząc w ostatniej sesji luty 2014 , będę mógł przystąpić do egzaminu maturalnego w maju 2014, prawda? Tak mi przynajmniej w OKE mówiła... ale jak widać, nie wszystko przekazują zgodnie z prawdą ... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Egzamin z Technologi Informatycznej wygląda następująco dostajesz arkusz oraz pracujemy na komputerze. W arkuszu jest np. 8 pytań zamkniętych, oraz projekt prezentacji i innych zadań, które należy wykonać i zapisać. Następnie informatyk obecny na egzaminie kopiuje na pendrive a później zapisuje na płytkę dwa razy. A wcześniej tworzysz katalog z twoim peselem, w którym zapisujesz swoje projekty. Czyli prezentacje jakiś dokument tekstowy etc. Mi brakło jednego punktu do piątki. Bardzo ważne jak masz np. zapisz plik pod nazwą "zadanie1" to musisz tak dokładnie zapisać. jeżeli zapiszesz np. "zadanie" takie rozwiązanie nie będzie w ogóle oceniane. Ja maturkę powinienem pisać już dawno temu, bo w 2009roku. Jak będziesz pisał w lutym resztę przedmiotów, to deklaracje maturalną i tak składasz do 31.grudnia tego roku. A do matury 2014 przystąpisz o ile zdasz wszystkie egzaminy najpóźniej w sesji zimowej 2014. Jak pisałem wcześniej, możesz ubiegać się o zwolnienie z opłat za egzaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Szarak94 Też miałem takie roztrojenie posta, zapewne podczas wysyłania serwer miał archiwizację czy coś takiego i dlatego miał lagi i też, chcąc nie stracić posta, wysyłałem go kilka razy. Jednak Panie moderatorki szybko usunęły nadliczbowe sztuki, za co chciałbym im bardzo podziękować. :) Chemii się nie obawiaj, jest w niej dużo zadań do podkreślania, strzelania, zaznaczania, dobierania, prawdo-fałoszowania itd.. Przyłóż się szczególnie do fizyki i matematyki, szczególnie do fizyki - wg. statystyk to ona i matematyka są największymi kosami dla zdających. Na stroniczce 166(na początku drugiej jej połowy) znajdziesz wiele przydatnych linków które przydadzą się do nauki. Z nimi, z systematycznością i zawziętością to myślę, że zdasz na więcej niż dopuszczający. Oczywiście możesz robić maturę 2014 pisząc egzaminy w lutym 2014 r.(o ile zdasz je oczywiście ;p) Analogicznie sam pisałem ostatnie egzaminy w lutym 2013 r. i aktualnie jestem w połowie matur. To tyle, tymczasem wracam do moich tortur - 50 stron podręcznika biologii dziennie. PS. www.tinyurl.com/cdrddd4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany Aha, czyli wygląda to o wiele mniej skomplikowanie niż myślałem. A mógłbyś rzucić jakieś przykłady zadań z tych egzaminów, jeśli pamiętasz ? ;d te dostępne na stronach widziałem ;P prezentacja w Powerpoint pewnie jest zawsze, to mogę się założyć. A Ty jak się przygotowywałeś do tych egzaminów z informatyki, sam ? To i tak całe szczęście , że nie ma ustnych eksternistycznych haha. To czyli jesteś rocznikiem 90', moja siostra w nim pisała, szkoda, że Ci się nie udało, bo byś nie miał jeszcze matematyki, bo weszła dopiero od 2010 roku. Wiem, że mogę się ubiegać o zwolnienie z opłat, ale to nie może przekraczać pewien dochód w rodzinie, mi niestety raczej będzie przysługiwało tylko 50%, jeżeli nic się nie zmieni... całkowicie mi się niestety nie uda raczej być zwolnionym z opłat. A wiesz może, czy dostaję się jakieś wyróżnienie za średnią zdobytą na takim świadectwie ? I gdzie się je odbiera po jego zdaniu egzaminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Przemuś No wiesz, ale jednak mimo wszystko się jej obawiam, i jednak wolał bym nie korzystać z możliwości strzelania, co wiązało by się z moją niepewnością czy w ogóle czegoś jestem nauczony z tego przedmiotu. Dzięki za info na pewno tam zajrzę ;p Hahah dzięki, mam nadzieje, że uda mi się je zdać, już zaczynam się przyuczać do matematyki, polecam tą stronke Matemaks.pl , zawaliste tłumaczenie ;) A jaką miałeś średnią ocen ze wszystkich egzaminów? ;d Strasznie dużo masz do przerabiania, chyba sobie zostawiłeś tą naukę do matury z biologii na ostatnią chwilę, co? ;P ile przedmiotów zdajesz i na co chcesz potem dalej pójść? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
W moim przypadku wystarczało tylko zaświadczenie z PUP o zarejestrowaniu jako osoba bezrobotna. A co do matmy, to albo matmę albo fizykę biorę na rozszerzonym. A może obie. Wybieram się na politechnikę, więc matma i fiza obowiązkowo. Za średnią żadnych wyróżnień raczej nie ma. Fizyka i matematyka są trudne. Kiedyś czytałem raport z egzaminów eksternistycznych sesja zimowa2012 , chyba raport pochodził z oke Poznań albo Wrocław i matmę zdało tylko 6% zdających. Ja matmę zdałem na czwórkę. Serio z tą chemią, że da się na chybił trafił? Trochę się jej boję. Bardziej niż fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mam rozumieć poprzez Twój przypadek, ja np., mieszkasz z rodzicami i rodzeństwem , więc wiem, że nie chodzi tylko o moje dochody, tylko np. reszty członków mojej rodziny. To ambitnie, powodzenia życzę ;) pewnie, że trudne, chociaż wydaję mi się, że matematykę szybciej bym napisał niż fizykę ;p Serio nie ma ? myślałem, że jak ktoś zda np. nie wiem wszystko na 5 albo 6, co graniczy z cudem, to tak jak w szkole jest, że na świadectwie dostaję się wyróżnienie, czy coś, ale to za dobrze by było, chociaż zawsze jakaś motywacja, aby lepiej zdać te egzaminy ;d A wiesz gdzie się odbiera te świadectwo po zdanych egzaminach eksternistycznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście moje odczucia na temat egzaminów są subiektywne, są pobudowane głównie na własnych, na szczęście jednorazowych doświadczeniach z poszczególnymi egzaminami. To trochę mało, ale do tego można poczytać relacje z egzaminów tu na forum i posłużyć się statystyką: Raport 1:(w procentach podana jest liczba tych, którzy zdali) Chemia: 67% Fizyka: 28% Matematyka: 23% Raport 2: Chemia: 68% Fizyka: 47% Matematyka: 6%(na 62 osoby zdały 4) Faktycznie, od zakończenia eksternów ciężko u mnie z systematycznością, no ale i tak rozłożenie materiału na tydzień przed uważam za sukces bo z maturalną matematyką, j. polskim i j. angielskim kończyło się na otwarciu podręczników dzień przed. :) Co do średniej i studiów nie chciałbym się ponownie rozpisywać bo pora już późna i czas spać. :P Średnia, strona 163 Studia i matura, strona 168 Świadectwa odbiera się w siedzibie OKE, lub przychodzą one pocztą(co OKE inne zasady). Spokojnie, przyślą ci list w którym wszystko opiszą co i jak ze świadectwem(jeżeli trzeba u ciebie odbierać osobiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Przemuś Dość ryzykownie, ale powodzenia, oby Ci się udało ;P w końcu po licealnych wpadkach, każdemu z nas tutaj na forum należy się już, spokojne dojście do swojego celu, jeśli chodzi o edukacje i zdobycie wiedzy ;) A powiedz mi jak wygląda takie świadectwo ? różowe ? hahah, czy różni się od tego standardowego licealnego ? ;d wiem trochę dziwne pytania zadaję, ale ta sytuacja jest dla mnie strasznie nowa, i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego i uwierzyć w to, że muszę wszystko w taki sposób załatwiać, a nie tak jak to sobie wyznaczyłem jeszcze przed pójściem do LO, a przecież jak tłuk powtarzałem sobie , że błędu już więcej tego nie zrobie i będę się systematycznie uczyć... i się narobiło... Życie, nic nie da się dokładnie zaplanować na parę lat do przodu, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Jakby ktoś chciał to mam na komputerze zeskanowane materiały z zakresu liceum . Mam w całości geografie,j.polski,fizyka,PP. Matematykę,j.angielski,biologię i informatykę będę mieć w całości pod koniec czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę tu wiele wątków, na które bym sobie poodpowiadała, rozterki czy eksterny są właściwe, dylematy moralne itp, ale chyba czas już "zakończyć tę szkołę" i wyłączyć powiadomienia na maila ;p Pojawiłam się na tym forum przerażona na niecały miesiąc przed pierwszą sesją zadając milion pytań "czy warto", "czy dam radę". Dałam radę w 2 sesjach i nie odczuwam wszystkiego co miało miejsce w ostatnim roku jako porażkę. Przeciwnie, myślę, że po owych egzaminach można czuć się nawet "ponad to". Wszystko wydarzyło się zbyt szybko, ale dokonałam tego sama, bo taka była moja intencja, nie nauczycieli, którzy gnębią mnie co dzień kartkóweczkami i wpisują uwagi do dzienniczka. Czuję się dojrzalsza i pewniejsza tego co zrobiłam. Chciałabym życzyć każdemu kto już się przymierza aby wziąć udział w dyskusji, kto już w niej jest życzyć jak najlepszego ukończenia egzaminów i poczuć tą niesamowitą euforię przy odbieraniu świadectwa, na które zapracowało się SAMEMU. Niechaj to będzie jakaś zachęta, a może częściowe rozwianie wątpliwości. Na pewno podołacie, jeśli nie ulegniecie jakiemuś irracjonalnemu postrachowi matematyki i fizyki. Wszystko jest do zdania! Włącznie z maturą! :) Ja tymczasem wracam do ukończenia matury i aplikuję na mój piękny UAM. 😍 Zapewne będę tu zaglądać, może nawet coś mnie zainteresuje;p tak z sentymentu.. . Powodzenia wszystkim, bo przecież oczywiste jest, że dacie radę! Moje odczucia co do eksternów nie są już ambiwalentne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczkaaaa....
kochani ja tez zaczynam zdawać w pażdzierniku i tez mam kilka ładnych lat przerwy napiszcie proszę jakie lektury powinnam przeczytać i na co sie nastawić na polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf23333
Kuzynka moja ma 18 lat i jest w trzeciej klasie gimnazjum, ciężki przypadek z niej niestety, rodzina patologiczna i tak dalej, najprawdopodobniej nie zaliczy tej klasy. Chce aby zabrala pod koniec roku swiadectwo z podstawowki i zarejestrowala sie do OKE zeby zdawac egzaminy panstwowe z zakresu gimnazjum. Ona ma zamiar zarejestrowac sie w Urzedzie Pracy aby miec te egzaminy darmowe bo z racji tego ze nie ma pracy nie ma zarobkow. Problem w tym ze jej mama dostaje zasilek z opieki na nia i jej trzy mlodsze siostry. Pytanie brzmi, czy kiedy moja kuzynka bedzie miala status bezrobotnego w Urzedzie Pracy to czy jej mama nie bedzie na nia od tego czasu dostawac zasilku z opieki spolecznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczkaaaa....
a jaki ten zasilek dostaje? bo jesli chodzi o sam zasilek rodzinny w chwili kiedy skonczy 18 lat i zrezygnuje ze szkoły juz nie bedzie go dostawała chyba ze dostaja jeszcze jakies zasiłki celowe to wtedy i tak każa sie kuzynce zarejestrowac w UP mam taka sytuacje w rodzinie ale z zasilku rodzinnego i tak nici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zaglądających. justa2235 jeżeli jestes nadal skłonna do podzielenia sie tym materiałem, to jestem chętny na niektóre z tych przedmiotów. Jeżeli znajdziesz czas, to czekam na jakąś wiadomość, możesz pisac na ten adres e-mail dawid.hunter@o2.pl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jeśli twoja kuzynka chce zdawać jeszcze w sesji jesiennej 2013, to należy złożyć papiery do 31.07.2013. Ale z tego, co się doczytałem, to może złożyć np. świadectwo z pierwszej lub drugiej klasy gimnazjum. Tylko należy we wniosku to zaznaczyć. Oczywiści do egzaminów eksternistycznych przystępują tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. A jeśli chodzi o zwolnienie z kosztów, to wystarczy zaświadczenie z UP, o zarejestrowaniu jako bezrobotny/a bez prawa do zasiłku. A przynajmniej jak jest się osobą samotnie gospodarującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf23333
Czyli najpierw niech załatwi świadectwo z gimnazjum z drugiej klasy + wypełnić wniosek i wysłać do OKE a później papiery składać na sesję październikową i dołączyć wniosek z UP ? Bo ja myślałam że skoro siądzie teraz w trzeciej gimnazjum to będzie musiała składać ten wniosek razem z świadectwem z podstawówki o ile w ogóle lepiej by tak było zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×