Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

No kurczątko :o! Ochrona przed 'spamem/reklamami' posiatkowała mi linki. W przypadku drugiego trzeba skopiować bez kropki i usunąć spację ze słowa "eksternistyczny". W przypadku trzeciego trzeba skopiować link i usunąć spację ze skrótu 'pdf'. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Sluchajcie, mam pytanie. Jak wysylam "wniosek o dopuszczenie do egzaminow eksternistycznych" i OKE ma wyslac mi odpowiedz w ciagu 14 dni, to ta odpowiedz jest wyslana listem poleconym czy zwyklym? Bo wiem, ze nieraz, a w sumie dosc czesto listy zwykle nie docieraja w ogole i czy po uplywie 14 dni zaczac sie martwic czy po prostu moge spokojnie czekac na list polecony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listy z dopuszczeniem do egzaminów eksternistycznych przychodzą polecony. Inne listy np. z terminem i miejscem zdawania egzaminów to przychodzą zwykłym. A jak już wysłałaś ten wniosek, to możesz zadzwonić do OKE. Oni Ci tam powiedzą czy wysłali list czy jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ooo to dobrze, ze poleconym :) Dziekuje bardzo za odpowiedz, bo teraz moge spokojnie czekac na list polecony. A jak juz dostane odpowiedz i wysle deklaracje o wyborze przedmiotow i wniosek o zwolnienie z oplat, to w tym przypadku tez dostaje odpowiedz od OKE? I ta odpowiedz jest juz zwyklym listem czy tez poleconym? A list o terminie i miejscu zdawania to pewnie dopiero jakos we wrzesniu, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
List o zwolnieniu z opłat też jest poleconym. A list o miejscu i terminie zdawania egzaminów to prawdopodobnie tak w połowie września, ale nie wiem to zależy od OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Dzis Pani z OKE dzwonila przed chwila do mnie, poinformowac, ze dzis dostali moje dokumenty i dzis wyslali mi pismo i wszystko Pani mi wytlumaczyla przez telefon. Nawet nie przypuszczalam, ze to tak szybko dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Jak dlugo czekaliscie na odpowiedz w sprawie zwolnienia z oplat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,a ja właśnie wzięłam się za chemię i jak do niej podejść,żeby nie bolało:) Wykresy ,reakcje? wtf? Może ma ktoś cenną radę ,lub jeśli ktoś zdawał niedawno ,to czego można się spodziewać ,czego było najwięcej , na co zwracać szczególną uwagę ,czy można coś pominąć? Będę wdzięczna za informację:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKE ma chyba miesiąc, ale pewnie się uwiną wcześniej. A składałaś już wniosek? Tak z ciekawości, ile bierzesz sobie przedmiotów na sesję jesienną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Tak, wczoraj wyslalam wniosek wiec dzis powinni dostac juz. Generalnie poprzednie pismo jak wyslalam w czwartek to w piatek dostali i od razu tego samego dnia dali mi odpowiedz. Chyba licze na to, ze odpowiedz w sprawie kosztow dostane tez tak szybko. A na sesje jesienna biore 11 przedmiotow, chce od razu wszystkie zdac. Mam nadzieje, ze uda mi sie. Mam jakies repetytoria z tych przedmiotow+w internecie jakies informacje zawsze mozna znalezc, wiec mam nadzieje, ze dam rade. Ale jednak najwiecej czasu bede musiala poswiecic na historie i fizyke. Bo matematyke i chemie to w sumie lubie nawet, wiec z tym nie bede miala jakis duzych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przyszedł Ci list o dopuszczeniu do egzaminów? Już to pisałem, ale napiszę to jeszcze raz, że do OKE należy dostarczyć zaświadczenia z miesiąca poprzedzającego miesiąc składania wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Tak jak pisalam wczesniej-w piatek dzwonila do mnie Pani z OKE i mowila, ze wyslali do mnie list z informacja, ze jestem dopuszczona do egzaminow. A takze prosila zebym wyslala jej deklaracje o przedmiotach jak najszybciej, bo ona niedlugo idzie na urlop. Wiec razem z deklaracja wyslalam dokumenty o zwolnienie z kosztow za egzaminy. A mowisz o zaswiadczeniu z urzedu pracy, ze jestem osoba bezrobotna bez prawa do zasilku? Czyli co, jak wzielam wczoraj to zaswiadczenie to mialam czekac do lipca zeby wyslac? Przeciez na takim zaswiadczeniu pisze od kiedy jestem zarejestrowana w UP i ze nadal jestem osoba bezrobotna. Ale ja sie nie znam, najwyzej zadzwonia do mnie jak cos bedzie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Witam. Jest tu ktoś z Krakowa? Zamierzam się zapisać teraz na październik, tylko mam pytanie odnośnie zwolnienia z opłat, jestem bezrobotna, zarejestrowana w urzędzie, nie pobieram zasiłku, mieszkam z rodzicami, oni mają stały dochód, czy w takim razie zostanie mi przyznane zwolnienie z opłat? Ktoś się może orientuję. Będę wdzięczna, jak ktoś poda np linki do stron z których się przygotowuję do egzaminów. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zależności od dochodu oraz, czy prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe, czy samotnie gospodarujesz. Jeśli samotnie prowadzisz gospodarstwo domowe, to wystarczy, że osiągasz dochody mniejsze niż chyba 540 zł. to uzyskasz zwolnienie w całości. A do jakich przedmiotów się przygotowujesz? @Wiolkaaa9393 Tak z ciekawości, to jakie im świadectwo wysłałaś? Ukończenia gimnazjum czy z LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Wyslalam swiadectwo ukonczenia gimnazjum i ukonczenia pierwszej klasy LO. Nie wiedzialam czy to swiadectwo z LO do czegos im sie przyda, ale stwierdzilam, ze na pewno nie zaszkodzi. I jak w piatek rozmawialam z ta Pania z OKE przez telefon to ona wlasnie powiedziala, ze akurat to swiadectwo z LO do niczego im nie bedzie potrzebne, ale zrobili sobie kopie jednego i drugiego swiadectwa. Dzis takze ponownie dzwonila Pani z OKE, powiedziec, ze dostali moje dokumenty w sprawie zwolnienia z kosztow i ze dzis przekazane beda dyrektora. Wiec teraz tylko czekac na odpowiedz w sprawie kosztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
ostrawanilia dzwoniłaś już do oke, wiesz coś dokładniej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widze potrzeby nigdzie dzwonic;) wszystko co powinnam wiedziec jest na stronie oke i na tym forum:D dopuszczona juz jestem odpowiedzieli w jeden dzien w przyszlym tygodniu wysylam jeszcze o zwolnieniez oplat i nie pozostaje nic innego jak zaglebianie sie w wiedzy chciaz pogoda nauce nie sprzyja:/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Wydrukowałam wszystkie dokumenty do złożenia wniosku o przystąpienie do egzaminów, więc nie byłam w oke, tylko pojechałam do biblioteki założyć kartę i wypożyczyć książki do matematyki i chemii. A właśnie, jakie wybrałaś sobie przedmioty na sesje jesienną? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o mnie to plan był inny jeszcze niedawno ale biore wszystkie oprocz polskiego angielskiego i matematyki:) te zostawiam na luty;) a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam u was z motywacją do nauki ? U mnie im cieplej tym mniejsza, ale z każdym upływającym dniem mimo wysokich temperatur i tak jest dość wysoka. Do sesji jesiennej już nieco ponad 100 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
U mnie motywacja jest duza, pomimo slicznej pogody. Bo wiem, ze robie to dla samej siebie. Sama zdecydowalam sie na te egzaminy i sama siebie motywuje. Tylko i tak boje sie fizyki i historii najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak :)
Witam. Mam zamiar od wrzesnia uczeszczas na kurs z zakresu LO. Prosze powiedzcie mi czy zaliczenie wszystkich przedmiotów w tym roku szkolnym i przystapienie do matury w maju jest mozliwe? Czy te całe egzaminy sa az tak bardzo trudne? Czy któs w Warszawie na takie uczeszczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzaminy eksternistyczne są w różnym stopniu trudne dla każdego. Ale najtrudniejsze są te przedmioty matematyka, fizyka oraz chemia. Jak chcesz to możesz sobie jeszcze rozłożyć egzaminy na dwie sesje, jesienną (2013) oraz zimową (2014). Jak chcesz zdawać maturą w 2014 roku to należy: - złożyć wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych - zadeklarować najpóźniej do sesji zimowej wszystkie egzaminy eksternistyczne - złożyć deklaracją maturalną do 31.12.2013 - ew. zdać resztę egzaminów w sesji zimowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak :)
Jesienna??? Egzaminowany czyli co? Kidy bym musiał zdac przedmioty jesli chodzi o jesienna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak :)
Egzaminowany zapisałam sie do takiej szkoły gdzie bede miała zajecia 2 razy w miesiacu.Mysle ze z chemii matematyki i fizyki wezme korepetycje bo dla mnie to czarna magia. Mam bardzo duża przerwe w nauce :( To nie jest tak ze przy składaniu dokomentow do tej własnie szkoły wypełniam te wszystkie podania??? Pytam bo nie wiem papiery mam zaniesc dopiero w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak :)
Jeszce dodam tylko tyle ze przeczytałam na forum iz sa osoby które uczą się na własna rekę a dopiero potem podchodza do egzaminów eksternistcznych. Mature tez piszą w" jakiejś" plaćówce. U mnie sprawa wyglada troche inaczej. Od pażdziernika co dwa tygodnie mam zjazdy w kwiatniu mam egzaminy eksternistyczne a w maju mature również w tej szkole w której mam zjazdy co dwa tygodnie. Nie wiem czy wszyscy tak macie ale z tego co tu czytam widze ze jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym innym jest szkoła dla dorosłych, czym innym jest kurs przygotowujący do egzaminów eksternistycznych a czym innym zaś egzaminy eksternistyczne. Do szkoły dla dorosłych w tym przypadku do LO dla dorosłych chodzisz przez 6 semestrów czyli 3 lata. Kurs eksternistyczny, nie jest żadną formą kształcenia, po której otrzymujesz świadectwo. Są to tylko grupowe korepetycje, które mogą być przeprowadzane nawet przez internet. A egzaminy eksternistyczne są możliwością sprawdzenia wiedzy i uzyskania państwowego świadectwa ukończenie LO. Z możliwością przystąpienia do matury. Więc musisz coś wybrać. Jak wybierasz kurs eksternistyczny to, aby uzyskać świadectwo ukończenia LO idziesz na egzaminy państwowe czyli eksternistyczne. Inaczej nikt Ci nie wyda żadnego świadectwa, chyba że dyplom pamiątkowy. My na tym forum piszemy o egzaminach eksternistycznych. I przygotowaniach do tych egzaminów. Nie piszemy tutaj o szkołach dla dorosłych. Aby zdawać egzaminy eksternistyczne należy złożyć wniosek do 31.07.2013. Jak masz pytania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak :)
egzaminowany mówie własnie o takim kursie eksternistycznym. Nie jest to liceum dla dorosłych które trwa 6 semestrów czyli 3 lata a kurs który trwa od września do kwiatnia i własnie z takimi grupowymi korepetycjami co dwa tygodnie (sobota i niedziela tak jak w liceum dla dorosłych). Dzieki Bogu w Warszawie jest tak liczna grupa ze matura jak i egzminy eksternistyczne sa przeprowadzane w tej szkole w której sa zajecia. :D Nie zmienia to jednak faktu ze strasznie sie boje i nie wiem czy dam rade zaliczyć te wszytskie przedmioty. Chociaz z drugiej strony patrzac jak bede tam jezdzic co te dwa tygodnie to moze nauczyciele jakos laskawiej podejda do tych egzaminów eksternistycznych... a jak nie to d**a blada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×