Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Dodam jeszcze, że to moja druga sesja, już nie pamiętam czy teraz wysyłałem wniosek o dopuszczenie, czy tylko deklaracje przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Spokojnie, jak to twoja druga sesja to wysyłasz tylko deklarację przedmiotów. Oraz płacisz za egzaminy lub razem z deklaracją wysyłasz wniosek o zwolnienie z opłat za egzaminy. Następnie tylko jedziesz do szkoły, którą dyrektor OKE wskazał(dla twojego miejsca zamieszkania) i zdajesz egzaminy. Opłatę za egzaminy wnosisz na sesję jesienną chyba do końca sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
RATUUNKU! Zdaje w tej sesji chemie i j. polski z czego najlepiej się poduczyć z naciskiem na chemię? Nie mogłam wcześniej się uczyć, a teraz mało czasu. Podpowiedzcie coś. ktoś zdaje w Poznaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowany nie wprowadzaj w bład np oke krakow rzyczy sobie wniosku o przystapienie do kolejnej sesji wiem bo wlasnie musialam dosyłac.wiec radze zadzwonic i zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jakoś nie zauważyłem aby zmieniło się rozporządzenie w sprawie egzaminów eksternistycznych. Jeśli chodzi o materiały to poszukaj sobie w internecie oraz może kup repetytorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Witam. To znowu ja... potrzebuje podpowiedzi dotyczącej materiału z historii na którym powinnam się skupić. Głownie pytanie kieruję do Ciebie egzaminowany, gdyż na twoich podpowiedziach zdałam juz 6 egzaminow. Materiał jest tak rozbudowany, że niemożliwym jest powtórzyć wszystko do października plus to że mam jeszcze matematyke do ogarnięcia. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Gdybym się przygotowywałem się do egzaminu eksternistycznego z historii, skupiłem się szczególnie na historii Polski, również przygotowywałem się z wiedzy o starożytnym Egipcie oraz Rzymie. Też przeczytałem o historii Grecji, Europy oraz USA. Głównie uczyłem się z historii Polski(powstanie listopadowe, styczniowe, XX lecie międzywojenne, itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest dużo osób na egzamin to jak? Dzielą na grupy i piszą w innych salach czy dwie osoby w ławke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile zdawaliscie przedmiotow jednoczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżolka92
W lutym chcę podejść do pierwszych egzaminów w systemie eksternistycznym. Mogę prosić kogoś kto by mi napisał co muszę dokładnie zrobić ? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jeśli chcesz zdawać egzaminy eksternistyczne w lutym 2015 roku, należy: 1. Złożyć wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych do Dyrektora OKE właściwego ze względu na miejsce zamieszkania(termin składania do 30.11.2014r.). 2. Przesłać do OKE deklarację wszystkich przedmiotów, które chcesz zdawać w sesji zimowej 2015. Ewentualnie jak chcesz ubiegać się o zwolnienie z opłat za egzaminy również wniosek o zwolnienie z opłat przesyłamy razem z deklaracją przedmiotów(termin składania do 31.12.2014r).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżolka92
Dziękuję bardzo a czy muszę też wysłać świadectwo ukończenia gimnazjum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Tak, również wysyłamy oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum. Jest to dokument wymagany do uzyskania dopuszczenia do egzaminów eksternistycznych z zakresu LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egazminowany odpowiesz na pytanie z 2014.09.23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos był w stanie opanować materiał z 11 przedmiotów i zdał je w jednej sesji ? Zastanawiam sie czy dam radę. Do lutego 2015 aby w maju zdać mature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byli tacy ale zalezy czy chcesz zdać dobrze te przedmioty czy tylko tak żeby je zaliczyć. W każdym razie w grudniu jeszcze musisz dokumenty zdawać żeby podejść do matury o ile w ogóle zdasz w lutym liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z czego sie uczyliscie? czy samo vademecum z operonu starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłem ofertę lo ekspresowo za 900 zł otrzymuje materiały Potrzebne do nauki a potem egzamin. Czy muszę wykupić cos takiego ażeby podejść do egzaminów i zdać lo czy wystarczy sie samemu pouczyć i zdać na własna rękę bez wydawania tyle kasy? Zapłacić tylko za koszt egzaminu? A i właśnie. Jaka jest cena takiego egzaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt jednego egzaminu 170zł. Lepiej się uczyć na własną rękę ( ja tak robiłem i zdałem wszystko w trzech sesjach ) Książki na pewno w domu jakieś masz, w internecie materiałów jest tak dużo że nie wiadomo w czym przebierać . Nie marnuj kasy, lepiej przeznaczyć je na egzaminy. Jak jesteś bezrobotny i zarejestrowany w urzędzie pracy to wypełniasz wniosek wysyłasz do OKE przed egzaminem i OKE zwalnia Cię z tej opłaty. Ja tak zaliczyłem wszystkie 11 za darmo bo byłem w urzędzie pracy jako bezrobotny. No i tym sposobem uzyskałem wykształcenie średnie. Potem poszedłem na studium policealne i skończyłem 2 letnią szkołę dziennikarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
To zależy jak dużo jest osób na egzaminie. Jak ja zdawałem, to zawsze pisaliśmy razem, ale jak OKE wyznaczy kilka powiatów i kila dużych miast do jednego ośrodka, to mogą podzielić na grupy. Ja jak pisałem maturę, to byliśmy podzieleni na 13-15 osobowe grupy. Więc może być różnie, ale najważniejsze jest rozwiązać arkusz uzyskać co najmniej minimum punktów czyli 15 i mieć egzamin za sobą. Z tego co się orientuje, to jeden egzamin kosztuje 171 zł egzaminów z zakresu LO jest 11 czyli ok. 1900 zł. Ale można ubiegać się o zwolnienie z opłat w całości. Nie, nie musisz zgłaszać się na kurs eksternistyczny, warto kupić jakieś opracowanie lektur(szkoda czasu marnować na szukanie opracowań w internecie). Z matmy polecam stronę matemaks oraz kanał na YouTube mrciupi. Z chemii i biologi może warto kupić jakieś książki, ale ja się uczyłem z neta. To czy ktoś jest lub nie jest w stania przygotować do 11 egzaminów to jest sprawa indywidualna, zależy od możliwości intelektualnych, pamięci czy nauka sprawia komuś problemy czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za rady.Czyli jednym słowem nie trzeba chodzić do żadnego lo wieczorowego czy eksternistycznego zeby mieć wykształcenie średnie. Uczę sie sam w domu 11 przedmiotów zdaje je i otrzymuje świadectwo ukończenia lo dla dorosłych tak? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakich materiałów korzystacie? Jakie książki do nauki polecacie? Czy dobrym pomysłem bedzie zakup repetytoriow do matury i uczenie sie z tego? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jeśli chodzi o Język polski to polecam Opracowania lektur i wierszy Greg-a. Ale głównie to materiały naukowe do przygotowania się do egzaminów eksternistycznych znajdują się w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mam napisać po angielsku 219 pomuszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchajcie ja sie uczyłam z repetytorium GRega kupilam w styczniu 10 przedmiotów sa w stanie idealnym w niektorych ksiazkach zaznaczone wazniejsze rzeczy mogę sprzedac za 50 zł + koszt wysylki mnie to calkowicie wystarczyło do zdania pigułka wiedzy nawet 3 czwórki sie trafiły:) a szkołe mialam 10 lat temu.w pazdzierniku zostala tylko matematyka ale doszlifuje na youtubie;) HISTORIA, BIOLOGIA, GEOGRAFIA, WOS,CHEMIA, BIOLOGIA, J. ANGIELSKI)z płyta CD) J.POLSKI, FIZYKA, INFORMATYKA zainteresowanych prosze pisac na maila exylka@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja spróbuje wszystkie 11 zdać w lutym chyba, moze sie uda a co sie nie uda poprawie w październiku. Co polecacie do nauki polskiego? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć piszę głównie do egzminowanego, gdzieś w tych 251 stronach widziałem że pisałeś co potrzebne jest mniej więcej na egzamin z danego przedmiotu, ale nie mogę teraz na to trafić, mógłbyś napisać jeszcze raz lub podrzucić link do tej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×