Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
@Mateusz --> Złóż podanie do OKE z informacją w której szkole chciałbyś zdawać maturę, powinni to wziąć od uwagę. U nas w OKE był taki przypadek i przydzielili osobę do wybranej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, rozmawiałem dziś z nauczycielką od polskiego przed maturą. Teraz się już mniej martwię. Jak na razie 2/4 z zamkniętych oraz 2-4 z otwartych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mateusz12 oke przydziela do najblizszej szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
A jak wygladają egzaminy z TI? Myślałem że w formie testu ale przy deklaracji wyboru egzaminów widzę przy TI wybór albo windows albo linux. O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście jest arkusz ale też jest praca z komputerem. Przecież to jest egzamin z pracy z komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
A na kompie to po ile osób wchodziło u was? I ile czasu na kompie trwa ten egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten egzamin kończy się bardo szybko. Czas przy komputerze leci szybko i te 120 minut naprawdę szybko "płynie". W zależności ile osób zgłosiło się na egzamin. Ale tak nie więcej niż kilkanaście(15).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak na egzaminach typu podstawy przedsiebiorczosci, wos, geografia, biologia, historia dużo jest pytań typu abcd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Czy do przygotowania się na egzaminy eksternistyczne (dobre wyniki) wystarczy vademecum z operonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każde materiały są pomocne, operon czy greg to całkiem dobre materiały. Jest sporo pytań a,b,c,d. Są też pytania na zasadzie krótkiej odpowiedzi, prawda/fałsz (to są najłatwiejsze zadania 1/2 - pewności dobrej odpowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teraz na sesje pażdziernikową chcę się zapisać,U Mnie wygląda to tak,ze nie pracuje i chyba bede musiala sie zapisac do Urzedu pracy ,tylko ,ze przerwalam nauke jakos 4 lata temu , orientujecie się moze ,czy nie bede miala żadnych problemu żeby zapisac się w UP jako osoba bezrobotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
Ja tam nie miałem żadnych jak się rejestrowałem tylko że sporo czekałem w kolejce :D Ja zanosiłem świadectwo pracy bo już zdążyłem pracować no i świadectwo tyko że złe zaniosłem bo zaniosłem ostatnie jakie dostałem czyli z ukończenia 1 kl liceum a tam jak nie masz liceum to zanosisz świadectwo ukończenia gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem dlaczego nikt z was zdających maturę nie założy fora o maturze!Po co do cholery pisać o maturze skoro temat tego fora to egzaminy eksternistyczne !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha...fajnie nowość ustny eksternistyczny :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie nowość, ktoś tu już pisał że kiedyś egzaminy eksternistyczne były ustne a nie pisemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo były. W 2005 tak zdawałem. Podchodziło się losowało trzy karteczki z pytaniami i siadało do stolika. 10min na przygotowanie i podchodziło się do 3 osobowej komisji odpowiadając na te pytania:) Stres był nieziemski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam przygotowania do ekstremów? Odświeżam moją stronkę o egzaminach, postaram się dodam rozwiązania arkuszy na YouTube z Technologii Informacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urys31
moje powoli chociaż nie wiem czy teraz w październiku przystąpię do egzaminów bo mam małe komplikacje zwane bolerozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvMonika23vvv
Witam, Czy mógłby mi ktoś z Was kochani przybliżyć jak to wszystko wygląda? Mieszkam w Częstochowie, znalazłam LO eksternistyczne ale nie mam na razie nawet z czego tam zadzwonić. Czy co 2 tyg są zajęcia ? czy nauka do egzaminów opiera się tylko na nauce w domu ? W necie nie bardzo da się coś znaleźć oprócz tego, że to złodzieje i oszusci takze bez komentarza, posty sprzed dobrych paru lat. Ile płaciliście pieniędzy oprócz za egzaminy ? Kiedy są sesje? luty-październik ? Domyślam się, że dla Was to banalne pytania ale jestem póki co nie obeznana w temacie, będe bardzo wdzięczna jeśli ktoś poświęci chwilke na odpowiedź na moje pytania i przybliży mi wszystko w skrócie. Póki co przeglądam powoli to forum. Pozdrawiam serdecznie, Monika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba chodzić do LO eksternistycznego, można uczyć sie samemu a potem jeździ sie tylko na egzaminy. Tak chyba wszyscy z tego forum zrobili. Moim zdaniem jest to najlepsza opcja, ja uczyłam sie sama i teraz mam wykształcenie średnie i to za darmo bo można zostać zwolnionym z opłat jeśli jest sie bezrobotnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvMonika23vvv
Dzięki za odpowiedź. Ale skąd wziąć materiały ? skąd wiedzieć co się uczyć? z jakich książek.... jakie zagadnienia ... Dostaje się zapisująć na egzaminy jakieś arkusze z zagadnieniami ? Powoli doczytuję tu na forum, szukam na internecie ale póki co zadaje jeszcze takie banalne pytania, Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na stronie cke są informatory, tam są zagadnienia. Większość rzeczy można znaleźć w internecie, jest wiele stron, można uczyć sie też z podręczników tylko musisz pamiętać że mają być to podręczniki jeszcze do tej starej podstawy programowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd dowidziałaś się o egzaminach eksternistycznych? Materiały są w internecie, ale warto też kupić kilka książek. Po za tym akurat egzaminy prawdopodobnie będą odbywać się w Częstochowie. Możesz podejść do TZN-u w Częstochowie i tam ci opowiedzą o tych egzaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvMonika23vvv
Dziękuje za odpowiedzi. Już wszystko wiem :) Mam juz informatory na pendrive jutro ide wydrukować i zaczne się juz uczyć, zostana tylko formalności muszę jeszcze podjechać do Cosinusa po świadectwo z gimnazjum. Bardzo się cieszę, że jest tu forum o EE. Wybrałam na sesje październikową WOSS, PP, historię i geografię zamiast j.polskiego bo przeraziła mnie ilość lektur do ogarnięcia pomimo streszczeń. A o EE dowiedziałam się przypadkiem szukając czegoś na necie i bardzo zaluje, że nie wiedziałam o nich wcześniej, no trudno. Mam sporą przerwę w nauce .... Miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też o egzaminach dowiedziałam sie przypadkiem i w ostatniej chwili wysłałam zgłoszenie. Chciałam iść do LO dla dorosłych a tu sie okazało że można inaczej. Na początku sie bałam bo nie wiedziałam czy uda mi sie samej opanować materiał i to w tak krótkim czasie ale podjęłam decyzje i nie żałuje. Szkoda że wcześniej nie wiedziałam że można w taki sposób zdobyć wykształcenie średnie, już bym mogła być po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A żeby zostać zwolnionym ze 100% płatności za egzaminy to wystarczy papier z urzędu pracy czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy papier z Urzędu Pracy + wniosek o zwolnienie z opłat + wniosek oświadczenie o liczbie członków rodziny. To wszystko wypełniasz i wysyłasz do swojego OKE. http://www.oke.jaworzno.pl/images/stories/File/Eksterny/procedury_nowe2012/wniosek_o_zwolnienie_z_oplaty.pdf http://www.oke.jaworzno.pl/images/stories/File/Eksterny/procedury_nowe2012/zwolnienie_z_oplat_oswiadczenie_o_liczbie_czlonkow_rodziny.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×