Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
A jakies filmiki z fizyki i chemi polecacie z YouTube? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już rok czasu minął odkąd zdałem wszystkie egzaminy i uzyskałem średnie wykształcenie. Najgorsza jest zawsze fizyka, matematyka, historia i chemia. Z fizyki jest dużo materiału, z historii to samo, chemia- tu trzeba znać zasady reakcji, kwasów i tak dalej. Matematyka jak to matematyka, pamiętam że na moim egzaminie było trzeba rozwiązywać równania, funkcje, jedno zadanie było prawda/fałsz gdzie było trzeba zaznaczyć co jest prawdą a co fałszem, 10 zadań zamkniętych gdzie było trzeba wybrać gotowe rozwiązanie z pośród ABC. Historia masakra nie wiem jak zdałem ale się udało. Praktycznie nie było ani jednego pytania dotyczącego I i II Wojny Światowej. Natomiast było dużo na temat historii polski. Na Fizyce- dużo przekształcania wzorów co jest troszkę bolączką niestety, energia i jej przemiany, prąd elektryczny, zjawiska optyczne,******* jego bieg, procesy termodynamiczne. Ja się uczyłem sam w domu i przerabiałem każdy dział z każdego przedmiotu. Nie wkuwałem na pamięć ! Czytałem sporo po dwie godziny dziennie jeden dział, dużo zapamiętywałem, kojarzyłem w ten sposób zdałem wiele przedmiotów. Jeszcze takim trudniejszym przedmiotem jest też język polski, bez znajomości lektur nie ma szans zaliczyć tego egzaminu. Jeśli trafi się pytanie na wypracowaniu mniej więcej w stylu "Opisz życie chłopów w Panu Tadeuszu" to wiadomo że jak ktoś nie czytał Pana Tadeusza to nic w wypracowaniu nie napisze. Polecam streszczenia lektur, dostępne praktycznie wszędzie w internecie, żeby przeczytać i mieć mniej więcej jakieś małe pojęcie o tym co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Był ktos w stanie zdać wszystkie przedmioty na jednej sesji ucząc sie tak 2-3 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy egzaminy z informatyki są trudne? Da się zdać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak trzeba się ubrać na egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja normalnie ide bez wydziwiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest na forum ktoś jeszcze kto ma zamiar przystąpić do 11 przedmiotów za jednym razem w lutym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś miał przerwę w nauce 5,10,15 lat to nie polecam zdawania wszystkiego za jednym razem pod warunkiem że płaci się za te egzaminy. Jeśli ktoś ma je za darmo to można spróbować napisać a nóż się uda. Jeśli ktoś ma przerwę krótszą 1-5 lat to można spróbować jak coś się jeszcze pamięta. Generalnie to jest materiał szkoły średniej, jest tego troszkę jak by nie patrzeć. Na egzaminy przychodzimy tak jak chcemy, na każdym egzaminie co byłem to ludzie przychodzili ubrani różnie, było dwóch panów co przyszli w garniturach. Nawet tacy co przychodzą jak ostatni fleje też są. Wypadało by się ubrać ładnie i schludnie na taki egzamin ale bez przesady to nie jest matura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile nauczycieli pilnuje? No jak jest więcej osób niż można pomieścić pojedynczo w sali to jakoś dzielą? Mają chyba kilka pomieszczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chciała. Wszystkie w lutym Mam nadzieje ze sie uda a jesli nie to poprawie w październiku. Szkole miałam 10 lat temu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś z was zdaje w wawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2235
Zazwyczaj pilnuje na egzaminie dwóch nauczycieli. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby było w klasie za dużo osób. Podejrzewam że jak będzie więcej osób to jeden przedmiot będzie pisany w dwóch salach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 nauczycieli w zeszłym roku pilnowało, w bytomiu zdawałem. Egzamin odbywał się na sali gimnastycznej, jednocześnie zdawały osoby z zakresy LO, gimnazjum i szkoły podstawowej, więc pewno w przypadku gdy było by za dużo chętnych, to gimnazjum i sp by przeniesiono do innej sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znacie jakieś strony,kanały o fizyce? I co uważacie na temat informatyki bo za 2 dni mam egzamin a ni Ch*** nic nie pamiętam z Excela i power pointa masakra xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na youtube masz od groma poradników od office.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na temat informatyki uważam to, że trzeba sie do niej uczyć troche wcześniej niż 2 dni przed. Z fizyki to jest dużo filmików ale po angielsku, polskich kanałów raczej nie ma a jak są to lepiej dać sobie z nimi spokój, są beznadziejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo materialu z informatyki jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Ja sie nic z informatyki nie uczylem i zdalem na 5. Jak ktos jest w miare obcykany z komputera, excela, potrafi zrobic prezentacje itd. to zda bez problemu. A z innej beczki to co ostatnio bylo na j. polskim? Na jaki temat bylo ostatnie zadanie i ogolnie z jakiej epoki bylo najwiecej pytan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany możesz powiedzieć co studiujesz i w jakim mieście? Trudno było się dostać? Czy brane są pod uwagę oceny ze świadectwa szkoły średniej jak dostaje się na studia? Sam uczyles się do egzaminów ekstremistycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile średnio uczycie się do jednego przedmiotu? I do zdających juz jakieś egzaminy pytanie na ile oceniacie stopie trudności tych egzaminów? Ja myślę ze pojawiaja się na tych egzaminach zadania ze wszystkich działów i wystarczy połowę dobrze wykuć zeby jako tako zdac. Czy się myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś z was podchodzi pierwszy raz w tym roku do egzaminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Studiuje Informatykę w Sosnowcu, ale na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach(wydział w Sosnowcu). Wzięli wszystkich jak leciało 391 osób się zgłosiło ok. 360 zapłaciło opłatę rekrutacyjną zostało obecnie ok. 170. Nawet na świadectwo ze szkoły średniej nie patrzyli. Aby dostać się na studia(oczywiście ja masz maturę) musisz się zarejestrować w IRK uczelni, w której chcesz się uczyć. A dalej robić wszystko co w dalszej rekrutacji jest wymagane. Tak sam się uczyłem do egzaminów eksternistycznych. I jakoś nie widzę różnicy od tych co chodzili do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany czy biologia była trudna? Gdzieś tam czytała ze cie zaskoczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy warto uczyć się z repetytoriów maturalnych 2014 na egzaminy eksternistyczne, które ma się zamiar zdawać w 2015 roku? Czy materiał w repetytoriach różni się co rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie odnośnie informatyki, zadania z listem, trzeba umieścić wszystkie dane w tekście w wyznaczonym miejscach. Po otworzeniu pliku marketing wyskoczyło mnóstwo danych jak je umieścić? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno pytanie odnośnie informatyki, czy robiąc prezentację mam korzystać z internetu czy tylko z tego co jest w folderach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba z tego co w folderach. Tez jutro zdaje informatyke Dużo się uczylas/es wcześniej do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie miałam za wiele czasu... praca. A na czym polega scalenie dokumentów? Może to się tyczy tych wszystkich danych z pliku marketing.txt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle czy trzeba na nowo utworzyć dokument w zadaniu z listem czy może otworzyć promocja.rtf i tam podstawiać dane w polach ? Kompletnie nic nie wiem... nie wiem jak się za to zabrać. Będę wdzięczna za każde wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×