Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość lukasz201
pfff a skąd ktoś ma wiedzieć, co będzie na fizyce, co na biologii, co na historii... No logiczne, że jak to egzamin z zakresu lo, to pasowało by ogarnąć CAŁY materiał z całego LO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
gość z Rzeszowa - a kto Ty? ja tam zdaję wszystkie egzaminy, więc pewnie się widzieliśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w Rzeszowie bylam na technologi I wosie ostatnio :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest może skan tych pomocy które dają egzaminatorzy na matmie? Są tam jakieś wzory tak jak dawali na fizyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jest, na stronie oke/cke w informatorach jest obok poszukaj sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cyhemia była masakryczna. Na stronie OKE Łomża są udostępnione arkusze sprzed chyba dwóch lat ze wszystkich egzaminów plus opcjonalnie rozwiązania. ZX matematyki ,którą pisał kolega w październiku(drugi raz,bo nie zdał w lutym 2014,a zaznaczę,że nigdy z matematyką problemów nie miał) mówił Mi o dużej ilości zadań z funkcjami liniowymi i kwadratowymi,sinusy,cosinusy,nierówności kwadratowe i równania. Myślę,że gdyby np .było z 5 zadań za funkcje ,równania czy coś na łączną ilość punktów dajmy na to 12 byłoby ok,plus coś jeszcze i jest zaliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Na tych informatorach pisze co jest wymagane z danego przedmiotu. Np. biologia - 20% pytań dotyczy odżywiania, układu pokarmowego - zawsze. Na historii np. jest starożytność itd. z każdej epoki po trochę, więc trzeba po prostu zobaczyć te informatory i arkusze. Pytania na egzaminie są bardzo podobne - osoby, które teraz piszą mogą pewnie to potwierdzić, zauważcie, że to co było na chemii, wosie czy angielskim - jest w podobny sposób w tych arkuszach przykładowych na stronie oke łomży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lukasz polec coś wiecej z biologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lukasz a ty to kto? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiaklaudia
Jak myslicie czy pomysl z opracowaniem notatek i wystawieniem ich do sprzedazy jest dobry? Notatki z zakresu LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakich materiałów uczyliście się z historii? Ja głównie z tablic, tylko to chyba będzie za mało i teraz będę korzystać z ze strony historia.opracowania Będę wdzięczna za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatiitaM
klaudiaklaudia dziś Imo nie ma sensu bo istnieją już serwisy o takich usługach. A kto sprytniejszy to sam na internecie znajdzie. Wystarczy tu pokopać i poszukać zadań o których mówili zdajacy po każdym egzaminie. gość dziś Nie masz co się już zaczynać uczyć z historii moim zdaniem bo to dziedzina rzeka. Zależy jak dobrze chcesz zdać. Jeśli zdać aby zdać to z marszu powinno się udać przy zadaniach na tzw. "rozumowanie". Są różne daty i wydarzenia a tego w tak krótkim czasie wydaje mi się że nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
ja to kto - hmm nie wiem jak Ci to wytłumaczyć :P zdaje w Rzeszowie wszystko także na pewno się widzieliśmy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze opracowanie tych wymagan to bardzo dobry pomysl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Z biologii to tak jak pisałem 20% odżywianie, układ pokarmowy - tak piszę w informatorze, a więc wydaje mi się, że "od tak" sobie tego nie napisalo :) Skoro to 20% to ucząc się tylko tego działu i rozwiązując tylko te zadania można uzyskać około 10 pkt a to już coś. Coś z układem krążenia też powinno być moim zdaniem - wszystko wnioskuje z arkuszy jakie przeglądnąłem. Wiele się powtarza, ale oczywiście w innej formie, ale o to samo mniej więcej chodzi. Co do historii to myślę, że na pewno będzie coś w stylu tablicy genealogicznej na pewno :) A no i bankowo wypracowanie - ale do tego trzeba jakąś wiedze mieć - choć warto pamiętać, że za to zadanie chyba jest 12 pkt do zdobycia. Matma - funkcje z pewnością będą no i zastosowanie wzorów skróconego mnożenia. Geografia - tego nie wiem, ale to jest proste jak drut, przynajmniej dla mnie - wiele rzeczy można się albo dowiedzieć z całego arkusza, albo po prostu wiedzieć z życia... Fizyka - to już grubsza sprawa, z tego co przeglądałem, to coś z ruchu, prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MatiitaM chcę tylko tę historię zaliczyć, szczerze wątpię abym dostała lepszą ocenę niż dwa. Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z nauką historii. Stąd moje pytanie co warto powtórzyć tydzień przed egzaminem, aby mieć ocenę pozytywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam sposób na zdobycie średniego wykształcenia. Ten sposób nazywa się NAUKA :) Wiecie jak ja się uczyłem do każdego przedmiotu przed egzaminem? Wpisujcie sobie w google coś takiego "Liceum Chemia w pigułce" Jest pełno stron które oferują wszystkie podstawy z każdego działu danego przedmiotu. Wystarczy poświęcić dwa miesiące na te podstawy i na pewno zaliczycie egzaminy. Uczenie się materiału z 3 lat liceum w tak krótkim czasie nie jest łatwym zadaniem. Dlatego polecam Wam czytać i uczyć się ze streszczeń materiałów których jest pełno w internecie. W takich "pigułkach" zawsze są podstawy z każdego działu a znając podstawy spokojnie napiszecie egzamin. Tylko trzeba się uczyć już sporo wcześniej a nie kilka dni przed egzaminem. Zawsze mnie to rozwalało jak ludzie tutaj pisali " Kurde za tydzień fiza, powiedźcie z czego mam się uczyć bo nie zdam" :) Fizykę czasem się uczysz latami a ludzie tydzień przed egzaminem chcą ogarnąć materiał:) Hardkory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
mnie zawsze za to rozwalało jak ktoś sie za bardzie spuszczał nad tym co kto mówi ;] tu mamy kilka dobrych przykładów bo jak proszę żeby ktoś polecił mi cos z fizyki to nie pisze tego po to żeby ktoś napisał "uczysz sie tydzień przed HA HA HA" wiem głupi człowieku bo mam k***a kalendarz w domu. Tak samo cos w stylu "jest z zakresu LO to wszystko co było z LO". No k***a przeciez idzie zwariować chodzi mi o to z czego ty sie uczyłeś głownie przeciez nie wciągnąłeś wszystkiego. Wiec nie bądźcie k***a tacy wyszczekani i mądzi, a juz tymbardziej jeżeli chodzi o egzaminowanego i narzekanie na niego.tak sie składa ze to jedyny gość który zawsze odpisywał mi z sensem prosto krótko i na temat;] co z fizyki w takim razie głownie moznaby powtórzyć? Ruchu, prąd, na pewno optyki cos i co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria Trz
A najlepszy to jesteś ty Łukasz ziomeczku, który pierw osrał sie ze jak całe LO to całe LO a 7 komentarzy niżej sie rozpisał :) No pozdrawiam cię koleżko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
hehehe droga Dario niedość, że rozumowanie masz na poziomie przedszkolaka to jeszcze z kulturką na bakier. Jasne, że na egzamin z zakresu lo trzeba ogarnąć cały materiał lo - to co napisałem, co MOŻE być to tylko i wyłącznie informacja co było na poprzednich arkuszach i analizując je dochodzi się do pewnych wniosków :) Trzeba umieć caly zakres, bo co z tego, że ktoś Ci napisze, że będzie to i to, jak się okaże, że będzie zupełnie co innego - nie rozumiem takich ludzi - co wy myślicie, że tutaj jacyś jasnowidze siedzą ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co Ci da to, że ktoś Ci powie nauczyłem się tego i tego? Ludzie są różni, jedni rozumieją i umieją bardziej dany przedmiot inni mniej. Ja np. ogarniam wzory i przypominam podstawy i mam nadzieję, że się uda na minimum i to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatiitaM
Co do matmy to chyba matemaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łukasz No właśnie ciezko tak. Moze opisz sie jakoś. Jeden był Lysy, drugi w garniaku. Nie wiem kto tam jeszcze był. Po sali sie nie rozglądałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
hehehe siedziałem za tym w garniaku, lysy nie jestem - na wosie wyszedłem pierwszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłopcy i dziewczęta, ,mam pytanie. Jakie są proporcje w matematyce? Tzn ile zadań zamkniętych a ile otwartych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak daja nam taka karte wzorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamkniętych chyba 10 każdy na 1p i reszta otwarte tak mi sie zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×