Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Łomża 2015
Biola rulez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile czekaliscie na wyniki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś pamięta z biologi co było ?bo chce sobie posprawdzac i mam pustke w głowie:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomża 2015
ATP i ADP, kości szkieletu, ekosystem leśny, pęcherzyki płucne, mały obieg krwi, odżywianie w kontekście soi, warzyw i owoców, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to raczej trudne było, jak pisałem rok temu były zagadnienia łatwiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
- Ca2+ I chyba tlenek wapnia (?) - trzeba było wybrać jakieś funkcje/rzeczy typu budulec kości - Wzór ADP - Dlaczego ATP może pełnić swoją funkcję (coś w tym stylu) -Przebieg filtracji moczu w nerce (coś w tym stylu) - Tętnica płucna, żyła płucna, zyła zwrotna wątroby - w którymś zadaniu tak zaznaczyłem/wpisałem - Był neuron i trzeba było strzałki narysować + dopisać jak się nazywa jego częśc - ja dałem dendryty - Tasiemiec - schemat (człowiek - na górze/lewa - świnia - na dole/prawa) + wągier -> pełna dojrzałość -> wydalenie jaj -> onkosfera - Coś tam z wielocukrami w nasionach strączkowych i kukurydzy - ja dałem skrobia - wykres - uzupełnienie po lewej % zawartości białka, a nadole podpisanie odpowiednimi rzeczami typu mięso - soja - dlaczego jest podstawowym skladnikiem diety wegetarianskiej - napisalem, że ma duza zawartosc bialka - podstawowego budulca organizmu - segregacja śmieci - + dla czlowiek i + dla srodowiska - 2 argumenty dlaczego powinno sie jest owoce/warzywa - opieka w ciązy (coś takiego) napisać argument jakis - ekosystem - łancuchy 2 (jeden z roslinami drugi z materią nieżywą) - co by bylo gdyby lisów nie było w podanym ekosystemie - szkielet - uzupełnienie - coś z DNA - mutacje - krzyżówka powinna chyba być rr i RR ale nie wiem tyle pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaeloooo
Witam ponownie, Dziękuj***ardzo za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że poświęcę po 2.5-3 miesiąca na 1/2 przedmiotów, kolejną połowę tak samo i 1 miesiąc na regularne ćwiczenia ze wszystkich przedmiotów. Trochę się martwię ponieważ jestem w trakcie otwierania działalności i ten rok będzie bardzo napięty, mam nadzieje, że jakoś mi się uda to pogodzić. Na pewno będę śledził ten wątek Pozdrawiam, Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
życze wszystkim zdającym jutro powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
az mnie skreca jak pomysle o matmie :p to moj ostatni egzamin do zdania i czarna magia dla mnie heh :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
matma owszem moze byc tragedia, ale historia... to dopiero wyzwanie :P przynajmniej dla mnie... nie wiem jak przez to przebrnę, jakoś muszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to cie pociesze ze ja poszlam pisac histe z zerowym przygotowaniem i zdalam na 3 bo duzo mozna bylo z tekstu wyciagnac, za to matme oblalam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dodatku mialam z matmy 14 punktow a trzeba 15 takze to sie mozna wsciec :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałem 13 pkt z matmy.. jutro licze na cud że bedzie te 15 pkt chociaż ostatnio była bardzo łatwa matma teraz pewnie bedzie trudniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh to mnie dobiles :p wolalabym pisac pozostale 10 przedmiotow jeszcze raz niz ta parszywa matme :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak samo zwłaszcza że pozostałe 10 mam zdane :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez, tamta 10tke zdalam w pazdzierniku za pierwszym razem i to nawet wszystkie na minimum 3, a matma zakala oblana :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
to chyba najgrosze co może być - zdawać 11 przedmiotów na 1 sesji - i nie zdać 1...... ale mam nadzieję, że dziś matma i historia pójdzie dobrze :P tego sobie i wam życzę!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dodatku nie zdac tego jednego jednym! punktem heh ale dzis chyba poszlo lepiej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wrażenia po matmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
nie najgorzej, historia też nie taka zła, chociaż wypracowanie odpuściłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o czym było wypracowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Kazimierz Wielki dobrym gospodarzem. Coś z polityką wewnętrzną i zagraniczną. Ale odpuściłem to, bo bladego pojęcia nie miałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie z czego uczycie się do polskiego? I do fizyki? I jakie zadania mieliscie z matmy i historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ogółem historia łatwa? Jakiego typu zadania były? ABCD, P/F? Łukasz dużo się uczysz do poszczególnych przedmiotów? Chyba podchpdzisz do wszystkich przedmiotów w tej sesji? Co poszllo ci najgorzej a co najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łukasz podchodzisz do wszystkich przedmiotów w tej sesji? Co ci poszło najlepiej/najgorzej? Chcesz zdawać maturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomża 2015
Matma: - funkcja 2, x1=-1, x2=3, p=1, q=4. Od razu widać, że jest malejąca. Podaj jej wzór. Wrzucasz x-y pod wzór f w postaci iloczynowej i wychodzi -x2 + 2x - 3 czy jakoś tak (nie chce mi się znów liczyć. - pole pow. kuli = 100 pi (314). Promień kuli wynosi 5. - kurtała po obniżce o 15% kosztuje 204 zł Ile stała przed obniżką? X-0,85 = 204 x = 240 zł. - suma pewnej liczby i jej 30% = 52. Równaniem opisującym tę zależność jest: x + 30% = 52. - różnica ciągu arytmetycznego 5/4, a1 = 3,6 (ale nie liczę znów - nie pamiętam wyniku) było charaszo :D Reszty już nie pamiętamy. Zresztą, nie obchodzi nas to - zaliczone na pewno! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Ja podchodzę do wszystkich przedmiotów w tej sesji, a ile się uczę... hmm nic, poza 2-4 godzinami przed egzaminem. 3 lata temu chodziłem do liceum 1,5 roku, a reszte jakoś na logikę biorę. Kolejnośc od tego co najlepiej mi poszło do najgorzej: Angielski, Informatyka, Wos, Biologia,Matematyka, Historia, Chemia. O 3 pierwsze wogóle się nie martwie, najwięcej o chemie :P Geografia i PP jutro - to przynajmniej dla mnie banał będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz2011
Co do matury to tak złożyłem deklaracje i jak zdam egzaminy teraz to w maju pisze maturę, jeszcze starą. Jako dodatkowe wziąłem sobie geografie i fizyke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
- suma pewnej liczby i jej 30% = 52. Równaniem opisującym tę zależność jest: x + 30% = 52. A tu nie powinno być x + 0,3*x = 52 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja sobie na trzecią sesję zostawiłem fizykę, matematykę i chemię. Jakież było moje zdziwienie kiedy przyszły wyniki, mata i chemia zaliczona, fiza oblana. Moim zdaniem mata nie jest taka trudna jak się zna podstawy. Pamiętajcie bardzo WAŻNE jest pisanie, nie zostawiajcie kartki z pustymi polami bo na to egzaminatorzy nie patrzą dobrze. Nawet jeśli nie potraficie obliczyć jakiegoś zadania, to już za samo napisanie prawidłowego wzoru + dane + szukane to jakiś jeden punkt. To jak zrobicie tak w pięciu zadaniach to już macie 5 cennych punktów dodatkowo. Zadania zamknięte jak mogło by się wydawać nie są wcale takie łatwe. Żeby wybrać poprawną odpowiedź, też trzeba sobie czasem obliczyć w pamięci, albo z boku w brudnopisie. Najważniejsze to się nie poddawać i starać się cokolwiek napisać na kartce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×