Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość lukasz201
a log18 to ile to bylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka zadan bylo ktore identyczne rozwiazywal matemaks :p a obejrzalam jego chyba wszystki filmy i np czesc krotkich zadan na abcd to nawet wzrokowo pamietalam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
log6 razy log3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi się wydaje ze log3+log6 wgl byłam dobrej nadzieji po egzaminie, teraz zmieniam powoli zdanie ;// zaczynam się bać czy zalixze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym zadaniu chyba odp d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi teraz te logi sama juz nie pamietam ale na pewno na karcie wzorow byl pasujacy wiec tylko podstawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
tym sposobem to sie okaze ze bede miał 5 punktów :P jednak zaufam temu co napisałem i juz nic tu nie napisze, bo kazdy poda co innego i lipa - bede sie zamartwial :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lukasz tez dochodze do tego wniosku ;) a co polecacie do nauki fizyki, polski? Jakieś stronki, wskazówki? Z czego wy się uczucie? Juz się zaczwliacie do tego uczyć czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
log 18 to log6*log3 bo jest wzor ze log(a)x +log(a)y=log(a) (x*y)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra juz sam nie wiem:p cos pomylilem, wy tez roznie piszecie :p przylaczam sie do was ze co bedzie to bedzie bo im dluzej mysle tym bardziej sie myli :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazdy co innego pisze takze w dodatku wiekszosc jako gosc wiec nie wiadomo kto co i w ogole :classic_cool: takze nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem, powodzenia wszystkim w tych egzaminach ktore jeszcze zostaly a tym juz napisanym zycze pozytywnych wynikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
no ale na tym matemaks jest, że log6*log3 może i jest log18 ale: log6+log3 to też wychodzi, że log(6*3) czyli log18 :P to tak nawiasem :P mykam na geografię i podstawy przedsiębiorczości :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jak dziś patrzę na te zadana, to mi się wydają trywialne. Jak w zeszłym tygodniu miałem egzamin z Analizy Matematycznej, to dostałem 6 zadań teoretycznych i aż 20 minut na rozwiązanie tego egzaminu po protestach dostaliśmy aż 27 minut(na cały egzamin). Po sesji twierdzę, że na maturę wystarczy jak bym się pouczył dzień przed egzaminem i bym spoko zdał. Powodzenia wszystkim, którzy zdają egzaminy eksternistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Piszę, to bo jak zdawałem egzaminy eksternistyczne czy maturalne to jak większość uznawałem, że jest to trudne i muszę się dobrze przygotować. Teraz po sesji, uważam iż ekstremy i matura są trywialnie proste w porównaniu ze studiami. Te zadania z matematyki w porównaniu z zadaniami na ćwiczeniach z AM są trywialne. Zadania typu, jaką nierówność spełniają podane liczby w porównaniu z badaniem zmienności przebiegu funkcji jest trywialnie proste. Nic tylko zdawać takie proste egzaminy. W porównaniu z tymi jakie my mamy na studiach. Jak ktoś pójdzie na studia do czego zachęcam to się sam przekona. Oczywiście życzę wszystkim powodzenia na egzaminach eksternistycznych, aby wszystko pozdawali w jednej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminy eksternistyczne są trywialnie proste dla ludzi którzy je zdali i są teraz na studiach gdzie uczą sie bardziej zaawansowanych rzeczy. Powiedz mi jak ta trywialna prostota ma sie do twojego niezbyt wysokiego wyniku z matematyki ekst?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Geografia i podstawy przedsiębiorczości bardzo proste, tak jak myślałem :P w 35 minut napisałem wszystko i na jednym i drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
To co zapamiętałem z PP: 1. Saldo handlu zagranicznego - obliczyłem eksport - import = saldo 2. Przykład etycznego zachowania pracownika - tu dałem np. przestrzeganie zakazu palenia w miejscu pracy 3. Dobra substytucyjne i komplementarne 4. 120m (czegoś tam) ktoś miał kupić i przeznaczyć na to 4800zł. Kupił to coś za granicą gdzie 1m kosztował 10 euro. 60 m kupil po kursie 4zł, a 60m po kursie 4,20zł. a) Ile zapłacił w zł (600 e x 4zł + 600 e x 4,2 = 4920zł) b) ile musiał dołożyć do tego co zaplanował (120zł) 5. Umowa na czas nieokreślony <- jako umowa bezterminowa 6. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron <- dałem, że wszystkie umowy jakie były 7. Kapitał po lokacie na 1 rok, oprocentowanie 3%, kwota 10 000 - jaki będzie kapitał po zakonczeniu lokaty - wyszło 10 300zł ( nic nie pisało o podatku belka, wiec tego nie odliczałem, choć nie wiem czy dobrze). 8. Zachowania: agresywne, asertywne, uległe a) asertywne b) uległe c) agresywne 9. Gospodarka centralnie planowana i rynkowa i trzeba było zaznaczyć poszczególne rzeczy do jakiej należą. 10. Coś o wzrastającej cenie i popycie chyba 11. Coś o inflacji 12. obligacje, akcje, lokaty (ja dałem najpierw lokata, później obligacje a na końcu akcje - od najmniej do najbardziej ryzykownych) 13. Coś o spółkach 14. Coś o biznesplanie w a) dałem marketing w b) planowanie zysków/dochodów 15. Coś o bezrobociu (największe warmińsko-mazurskie) a całkowita liczba to 1 920 000 chyba coś koło tego Reszty nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Z matematyki miałem chyba ok. 50%. Już nie pamiętam, więc nie było tak źle. Ja piszę o tym, że zdać(co znaczy na 30%) jest trywialnie prosto. A nie że uzyskać 100% punktów. Oraz piszę to z perspektywy czasu, prawie półtora roku jak zdawałem ostatni egzamin eksternistyczny, troszkę czasu już minęło. Ale po tych egzaminach spokojne można sobie poradzić na studiach, o ile człowiek się uczy. Jak ktoś idzie na studia i zamierza się obijać czyli uczyć 15 minut przed ćwiczeniami czy laboratoriami to sobie nie poradzi. Po prostu studia dzienne na uczelni państwowej są wymagające i wymagają znacznie więcej niż na egzaminach eksternistycznych oraz maturze. Oraz aby zaliczyć kolokwium czy egzamin należy mieć co najmniej 50% dobrych odpowiedzi. Bardzo rzadko się zdarza aby próg był niższy ale wyższy to już to już prędzej. Te 30% na maturze czy na ekstremach to jest bardzo niski próg lecz zaczyna się go dopiero doceniać na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Geografia 1) a) wysokość Rysy(ów)(?) - dałem 2499zł b) obliczyć różnice względną między depresją -1,8 a rysami 2) Zasoby przyrody niewyczerpalne (woda, powietrze) 3) przykłady jakie w polsce wydobywa się już nie pamietam co, ale jako przykłady dalem wegiel kamienny, żelazo, siarka 4) mapa i zaznaczyć NIŻ i WYŻ + jakie masy powietrza 5) Grenladia do kogo należy (Dania?) 6) Jak wpłyneły dotacje unijne dla rolników? dwa przykłady trzeba było podać 7) Podać 2 kraje, które leżą na kontynencie azjatyckim (Chiny, Izreael) 8) podać najsłabiej rozwinięte kraje z tabeli (Egipt) 9) Jakieś gleby jakie/gdzie występują 10) P/F i mapa z glebami Więcej nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
I teraz porównajcie sobie te egzaminy z arkuszami np. ze strony oke lomza - zadania są identyczne, ale w zmienionej formie.... z każdego przedmiotu tak jest :) Więc z fizyki czy polskiego domyslam się też tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdałem wszystko w marcu 2014 roku :) Prawie rok cieszę się średnim. Pamiętam jak się stresowałem przed wynikami :) Jak czytam tutaj posty to czuję się jak bym czytał swoje z przed ponad roku :) Stres jest ale jaka radość jak już świadectwo przyjdzie do domu ! :) Wszystkim życzę zdania ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no taa egzaminowany ale zapomniales o jednej istotnej rzeczy to jest topik o eksternach a nie o twoich studiach :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie odnosnie matury. Czy jest tu ktos z zachodniopomorskiego? W tej sesji zdaje jeden przedmiot i jak go zdam mam pare dni na wybranie tematu z ustnego polskiego i dostarczenie bibliografi. A jak to jest ze szkola w ktirej zdaje sie mature? To ta sama gdzie egzaminy czy inna? I jak oni to przydzielaja jesli inna? Pytam bo moze postaralabym sie zalatwic wczesniej tematy do prezentacji/ kazda szkola ma inne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie przydzielili do zupelnie innej szkoly niz egzaminy, do szkoly najblizejj miejsca zamieszkania, ja teraz tez ostatni egzamin pisalam ale papiery mam juz dawno w szkole w ktorej bedzie matura lacznie z wpisanym wybranym tematem maturalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Jeśli nie złożyłeś deklaracji ostatecznej, albo nie podałeś tematu prezentacji z polskiego w terminie do 7 lutego to nici z matury. Ja złożyłem pismo do oke, dostałem list z info do jakiej szkoły mnie przydzielili - byłem, złożyłem deklaracje ostateczną razem z tematem prezentacji (każda szkoła ma różne tematy - mają listy w szkole lub na stronie www szkoły). I trzeba było to zronić do 7 lutego. Bibliografie trzeba dostarczyć chyba 4 tygodnie przed egzaminem - w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bibliografia do 4 albo 7 kwietnia się dostarcza. Co do matury to do 31 grudnia wysyła się deklarację do oke, oni przydzielaja cie do szkoły w której się stawiasz i tam uzupelniasz juz resztę formalności- masz na to czas do 7 lutego. Gość wyslalas/es deklarację do oke? Bo jak nie to raczej juz nie da rady w tym roku. Ale najlepiej podzwon i popytaj, Łukasz jaki masz temat prezentacji tak z ciekawości? Z czego zdajesz maturę i czy chcesz iść na studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zlozylam deklaracje w terminie bez wpisania tematu bo tak mi powiedziala pani z oke. Powiedziala tez ze po wynikach dostane list z wyznaczona szkola i wyedy mam tak malo czasu na ta bibliografie. Dostalam jakis tam list ze deklaracja zostala przyjeta i ze decyzje dostane po wynikach. Dziwne ze mam inaczej niz wy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostalam list ze deklaracja jest przyjęta i muszę stawić się niezwłocznie w szkole. Trochę dziwne, bo do 7 lutego czas jest na wybranie tematu maturalnego. Chyba cos źle doczytalas w tym liście bo po wynikach tak owszem trzeba iść ze świadectwem do wskazanej szkoły i dac bibliografię. A wskazali ci jakąś szkole w liście? Może zadzwon do oke/wskazanej szkoły i dopytaj co i jak? Albo możesz spytac nauczyciela jakiegoś który pilnuje przy egzaminach może oni coś wiedza. Albo wystaw list od oke z zamazanymi danymi to pomyslimy cos razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Mam temat: Dokonując analizy języka reklam, wyjaśnij, jaki obraz świata one kreują. A studia to ekonomia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×