Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Mi z matmy tez wyszlo 4 cos ale cos mi nie pasowalo i skreslilam to rozwiazalam inaczej i inny wynik mi wyszedl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie historia i matma byly straszne ,a uczylam sie :((( widocznie slabo albo stres duzo zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz. Co robić nawet zadanie pamiętasz :) gratulacje że jesteś taka mądra ale. Chyba tu nie. Ma. Miejsca na wymadrzanie się :) więc zamykaj stad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No spokojnie dla mnie nie były takie trudne ale nwm czy zdam a jak zdam to będzie 2 ale spokojnie może zaliczyłas nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze fizyka i PP już mam dość tych egzaminów. Chcę żeby się to już skończyło bo nie mam sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za tydzien koniec ... az do lutego do poprawek haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale patrz teraz zzdasz czesc tego liceum np 5 to na luty ci zostanie ich juz mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za opis tego ostatniego zadania z matematyki. Mi nie udało się go zrobić i nie dawało mi to spokoju. Pod koniec egzaminu doznałam chyba jakiegoś zaćmienia umysłu, bo rozwiązanie oczywiście okazało się trywialne. Cóż, człowiek uczy się na błędach. ;) Chyba będzie czwórka, trudno. Jak pamiętasz inne zadania to możesz je opisać, zweryfikuję swoje odpowiedzi. ;) Może pamiętasz też zadanie zamknięte z historii (albo ktokolwiek inny) o wydarzenie mające miejsce najwcześniej. Ja zaznaczyłam wybuch wojny w Korei Północnej, oprócz tego było jeszcze podajże wycofanie wojsk z Wietnamu i reszty opcji nie pamiętam. Inaczej bym już zweryfikowała. ;) A i zdjęcie z protestu z transparentem „Uwolnić internowanych”, w którym roku zostało zrobione. Ktokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ula
"Uwolnić Internowanych" 1981 - dotyczy stanu wojennego w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 15.01 Małe nieporozumienie... Ja pisałam o innym zadaniu w matematyce: obliczanie procentów zużycia różnych sprzętów w gospodarstwie domowym, kosztów... Napisałam, że 12 zł mniej ... Dzięki jednak, że tak szczegółowo opisałaś to zadanie o maśle i jajkach, jak dla mnie jest ono za trudne... Nawet nie próbowałam go rozwiązywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak też sądziłam, ale nie byłam pewna na 100%. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez zaznaczyłem 1981 stan wojenny, akurat to byla ostatnia data na jaka spojrzalam przed sala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przemadrzalcu w*********j stad !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojojojo czworeczka z matmy szosteczka z angielskiego piateczka z biologii ;) nie posraj sie ta swoja wiedza przypadkiem ;) nie lubie takich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo co, bo wiedzą więcej niż ty, głupia cipo która nie potrafi się nauczyć na egzaminy które są raz na pół roku? To nie przypadek, że nie masz średniego, jesteś poprostu najgorszym pustakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z historii nie pamiętam wszystkich wiem, że oprócz Wietnamu i Korei była jeszcze ingerencja ZSRR w Afganistanie. I też zaznaczyłam wojnę w Korei, bo wszystko inne to bylo lata 60 albo 70. Co do innych zadań z matematyki Zadanie z trapezem Mieliśmy o bokach 4.5 oraz 8. Z niego wycięto trójkąt o bokach przyprostokatnych 6 i 4.5. Do obliczenia był obwód powstałego trapezu. Rozwiązanie Długości boków trapezu X1 = 8 X2 = 4.5 X3 = 8-6(jeden z boków trójkąta) =2 X4 =? Trzeba było zauważyć że X4 jest naprzeciwprostokątną wycietego trójkąta i można łatwo obliczyć to z Pitagorasa X4 = pierwiastek(6^2 + 4.5^2) = pierwiastek(56.25)=7.5 Obwód trapezu = 4.5+7.5+8+2=22 Odpowiedź : 22 Wazne żeby zapisać odpowiedź bez jednostek, bo nie mieliśmy podanych. Zadanie z nierownoscia x^2-x-12>0 Jako, że rozwiązujemy nierówność szukamy przedziału dla którego powyższa funkcja przyjmuje wartości dodatnie. Z tego, że znak przed x^2 jest dodatni wiemy, że dana funkcja to hiperbola, a więc przedziały będą dwa (-nieskończoność, x1) oraz (x2, +nieskończoność), jeśli istnieją dwa miejsca zerowe. Delta = 1 - (-12)*(1)*(4) = 49 Pierwiastek(delta) = 7 x1 =( 1-7)/2= - 3 x2 = (1+7)/2= 4 Rozwiazaniem nierówność są przedziały (-nieskończoność, - 3)U(4, +nieskończoność) Niestety nie pamiętam wszystkich danych z zadania z wyjresem kołowym, ale odpowiedni na pierwsze dwa zadania to bylo 1) 10 razy (bo 2% i 20%) oraz 2) 5% Z zamkniętych z tych co umiem sobie przypomnieć na szybko 1) 5log5 = log5^5 =log3125 2) z katamy opisanym w okrąg wychodzilo 140, ponieważ 40+30= 1/2alfa => alfa =140 3)Ze skracaniem potęg 3^3 4)Z wycinaniem stoków z walca 7/3pi*a^3 Z zadaniem tak/nie Na pewno na nie były obie odpowiedzi 4pierwiastek(2) - wysokość trójkąta nie mogła mieć tyle, bo tyle wynosiła wysokość całego ostroslupa. Promień też nie mógł, bo wpisany okrąg ma promień 4. Na tak było to, że długość ramienia = długość podstawy, bo kat = 45°

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wszystko pomieszalam :( jednak stres robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 7.58 Jeżeli trapez powstał z prostokąta o bokach 8 i 4,5 to wg mnie oczywiste jest że x 4 =4,5 Leży naprzeciw boku X2 i jest taki sam widać to gołym okiem na rysunku. Dwa boki po 4,5, jeden 8 a ten czwarty 8 minus coś tam.... Oczywiście może się nie znam... Nie będę się sprzeczać, pewnie się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musze sie uczyc zeby zdac egzaminy ;) nie lubie ludzi przemadrzalych :) ktorzy uwazaja ze sa najmadrzejsi i jeszcze "pomagaa" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzi, że większość mam dobrze. Nie pamiętam jedynie co zaznaczyłam na tym zadaniu prawda/fałsz. No i źle sformułowałam odpowiedź w zadaniu z nierównością, ale to już wiedziałam wcześniej (to jeden punkt?). Z zadań zamkniętych jedynym na którym miałam kłopot było to z ciągiem arytmetycznym. Zapomniałam jak to obliczyć i zdaję się, że strzeliłam odpowiedź -2. Pamiętasz to zadanie? Jeśli dobrze kojarzę było trzeba obliczyć r wiedząc, że a10 = 10, a a20 = -20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytajac odpowiedzi z zeszlego roku zadania byly latwiejsze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
r -3 ??? to mam 1 pkt wow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ula
(2,3,4,5,6> Czy suma liczb w tym przedziale jest równa 20 ( dodane liczby do siebie) ? Czy może to jakieś podchwytliwe zadanie i nie liczy się liczby 2 bo przedział otwarty na początku i suma liczb wynosi 18 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 10:32 Mówisz o x2. x4 to jest ściana ścięta. x4 to ściana c i wynosiła 7.5. x2 to ściana d i wynosiła właśnie 4.5. Ściana ścięta zawsze będzie dłuższa(chyba, że mamy prostokąt :P) https://pl.wikipedia.org/wiki/Trapez#/media/File:Trapezoid_right-angled.svg Z ciągiem a10 = 10, a a20 = -20, to było -3. Jeśli ktoś by tego na przyszłość potrzebował(matura/poprawka), to szybki algorytm - w arytmetycznym robi się to dzieląc różnicę wartości przez różnicę indeksów. czyli r = (-20 - 10)/ (20-10) Z przedziałem (2,3,4,5,6> - tak, trzeba było opuścić tą dwójkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na matmie tak zgłupiałam( jakieś zaćmienie umysłowe ?) że nawet nierówności nie zrobiłam całej. Obliczyłam tylko pierwiastek z delty czyli 7. Mam nadzieję, że dadzą mi za to 1 punkt. Za całą nierówność można było dostać 3 punkty ( o ile dobrze pamiętam) Ostatnie zadanie 21, te z obliczaniem kosztów zużycia różnych sprzętów domowych, raczej całe dobrze zrobiłam. Ile można było dostać za nie punktów, 5 czy 6 pamięta ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz fizyka to bedzie masakra nic nie kumam :O pomocy czego sie uczycie na fizyke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×